صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

کدو

گیاهان دارویی

سایدبار راستسایدبار راست
ساقه این گیاه گوشه دار و دارای شیار های طولانی است برگها تقریبا سخت و گاهی همراه با لکه هایی به رنگهای متنوع دیده می شود کرک های روی دمبرگها در این نوع تیز و اغلب برنده است . میوه این گیاه اغلب به صورت سبز تیره و یا سبز روشن است که در اغلب ارقام همراه با لکه های سفید مشاهده می شود . کدو ها از نظر ارزش غذایی حد واسط بین خیار و هندوانه هستند بذر کدو دارای مقادیر زیادی چربی است . اسید چرب بیشر از نوع لینول پالمتین است املاح معدنی کدو کم است .

عوارض جانبی :
همانطور که گفته شد کدو سرد است و در خوردن کدو در مناطق حاره و گرم سیر بسیار مفید است و بدن را سالم نگاه می دارد . کدو برای کسانیکه طبع سرد دارند و یا در مناطق سردسیر زندگی می کنند خوب نیست زیرا ایجاد نفخ وسنگینی و درد معده می کنند و بنابراین اشخاص اگر بخواهند کدو بخورند حتما باید آنرا با ادویه های گرم مانند خردل و سیر و فلفل و نعناع بخورند .

نحوه کاشت :
کدو برای رشد در دماهای از 18 تا 30 درجه ی سانتی گراد سازگار شده اند و کمتر در دماهای پایین تر رشد می کنند و با یخبندان خسارت میبینند و از بین میروند. بذر کدو در دما ی12 درجه سانتی گراد شروع به جوانه زدن کرده ولی دمای اپتیمم برای جوانه زنی 33تا 34درجه است. رشد گرده در کدوها از دمای 8 تا10 درجه سانتی گراد آغاز می شود.

خواص :
در 100 گرم کدو ترکیبات زیر وجود دارد: آب 95% کربوهیدرات2 تا3% پروتئین و چربی0.2 تا 0.3 %، ترکیبات معدنی0.5%، ترکیبات فیبری0.6%. کدو از نظر پتاسیم و کلسیم غنی است. مقدار ویتامینBوC آن از سایر ویتامین های آن بیشتر است. میوه ی کدو مدر است. خاصیت صفرا بری دارد. بذور آن در درمان استسقا بکار می رود. اثر تب بری دارد. از بذر آن در دفع کرم امعاء و احشام استفاده می شود. کدو از لحاظ طب قدیم ایران سرد و تر یعنی خنک کننده و مرطوب کننده است و از لحاظ شیمیایی بدن را قلیایی می کند . کدو هم مانند بادمجان چون دارای کالری است بنابراین مهمترین غذا برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند .