صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

پونه

گیاهان دارویی

سایدبار راستسایدبار راست
پونه گیاهی است چند ساله با شاخه و ساقه های سخت پوشیده از كرك به رنگ سبز مایل به قرمز به ارتفاع در حدود ۷۰ سانتی متر ولی به هر حال ارتفاع آن بیشتر از مرزنگوش است. برگ های آن پوشیده از كرك و به رنگ سبز تیره وپهن تر و یزرگتر از مرزنگوش است .شكل برگ ها بیضی نوك تیز و بدون دمبرگ است. گلهای آن ارغوانی كه در اوایل تا اواسط تابستان درانتهای شاخه های گل دهنده به طور مجتمع و گروهی ظاهر می شود. پونه در مقابل سرما مقاومتر و متحمل تر از مرزنگوش می باشد.

عوارض جانبی :
كسانی كه گواتر دارند از خوردن كلم خودداری كنند یا كم بخورند كسانی كه نقرس دارند كلم كمتر بخورند كسانی كه سنگ‎های مجاری ادرار دارند كلم كم بخورند كسانی كه بیماری كبدی دارند از خوردن كلم خودداری كنند كسانی كه مزاج سوداوی دارند و لاغر اندام و سیاه چهره هستند در خوردن كلم افراط نكنند به طور كلی برای گرم مزاجان خوب نیست کلم موجب کاهش جذب ید می شود كسانی كه گواتر دارند از خوردن كلم خودداری كنند یا كم بخورند كسانی كه نقرس دارند كلم كمتر بخورند كسانی كه سنگ‎های مجاری ادرار دارند كلم كم بخورند كسانی كه بیماری كبدی دارند از خوردن كلم خودداری كنند كسانی كه مزاج سوداوی دارند و لاغر اندام و سیاه چهره هستند در خوردن كلم افراط نكنند به طور كلی برای گرم مزاجان خوب نیست کلم موجب کاهش جذب ید می شود

نحوه کاشت :
تكثیر پونه از طریق كاشت بذر آن در بهار و یا از طریق قلمه آن انجام می گیرد. اولین برداشت برگها و سرشاخه های جوان سبز پونه در آغاز ظهور گلها یعنی اواخر بهار شروع می شود و گیاه از ۸-۷ سانتی متری زمین قطع می شود.پایه باقی مانده گیاه به رشد خود ادامه می دهد به طوری كه ممكن است یك برداشت دیگر نیز در یك سال انجام شود. مزرعه پونه ممكن است ۵-۴ سال با محصول كافی مورد بهره برداری قرار گیرد ،ولی پس از آن باید مزرعه تجدید شود. پس از برداشت ،برگهای باید با دقت تمیز شده و پهن و خشك شود. پونه دارای بویی معطر است و در سواحل دریاها و دامنه كوه ها و جنگل های مناطق مختلف اروپا و آسیا و ایران می روید و پرورش داده می شود. در ایران در مناطق شمال ایران لاهیجان ،تالش و آستارا به طور خودرو دیده می شود.

خواص :
از نظر تركیبات شیمیایی وجود اسانس روغنی فرار در پونه تایید شده است . بررسی های دیگری نشان می دهد كه اسانس روغنی موجود در پونه در حدود ۵۰ درصد شامل تیمول است به علاوه تركیب اسانس روغنی فرار آن دارای دی ال- پینن دی پنتن ،لینالول ،مقداری بی سیكلیك سسكی ترپن و تری سیكلیك سسكی ترپن می باشد. طبیعت آن طبق نظر حكمای طب سنتی گرم و خشك است.