صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

گیاه بومادران چه خواصی دارد؟

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ , ۰۹:۰۴ | 602 بازديد |  0
مضرات بومادران عوارض بومادران بومادران و قاعدگي خاصیت بومادران زرد مضرات دمنوش بومادران خواص بومادران برای سرماخوردگی بومادران برا? گیاه بومادران خواصی دارد؟

در داخل گیاهی که می توانیم از آن صحبت کنیم ، این گیاه هم اسانس دارد ، هم تانن ، در حقیقت این تانن می تواند در چای هم یافت شود. علاوه بر آن در بومادران اینولین هم دیده می شود. یکی از بیشترین استفاده هایی که برای بومادران وجود دارد خواصی است که از آن برای قطع نمودن تب نیز کمک گرفته می شود. در گذشته از این گیاه نیز برای اینکه بتوانند زخم های با عمق زیاد و خونریزی دهنده را بهبود یابند یعنی خونریزی آن را نیز قطع کنند از این گیاه استفاده می شود. در اطراف چشم این احتمال وجود دارد که ضربه هایی نیز وارد شود ، در واقع این گیاه می تواند برطرف کننده علائم باشد. سیاهی که در زیر چشم وجود دارد را نیز برطرف نماید.

تأثیر گیاه بومادران بر روی وضعیت معده

معده همیشه می تواند با مشکلاتی همراه شود. در حقیقت معده بر اثر رژیم غذایی نادرست یا حالت های عصبی می تواند با تولید بیشتر اسید معده همراه شود. علاوه بر آن اگر نتوانیم میزان تولید اسید معده را کنترل کنیم در نهایت به نفخ شدید ، حتی ترش کردن تبدیل خواهد شد. اگر فشار خون بالایی دارید ، استفاده نمودن از بومادران سبب کم شدن فاشر خون بالا می شود. سطح فشار خون کاهش پیدا کند در نهایت خطر بروز انواع سکته ها نیز کم می شود. علاوه بر آن کیسه صفرا می تواند به هر دلیلی نارسا شود ، استفاده از دم کرده گیاه بومادران می تواند سبب تغییرات شود.

در خصوص سیستم کلیوی باید تولید ادرار انجام شود تا بدن بتواند سموم را نیز دفع کند. در صورتی که نتوانیم ادرار را از بدن خارج کنیم رفته رفته سبب تولید سنگ کلیه می شود. این سنگ کلیه می تواند درد شدیدی را به وجود آورده و در نهایت مسیر ادراری را نیز مسدود نماید. اگر بر اثر این حالت تب شدید نیز در بدن بروز کند در نهایت می توانید با استفاده از بومادران سطح تب خود را کنترل نمایید. اگر نفخ شدیدی در بدن شما بر اثر مصرف مواد مختلف به وجود آید به سرعت نیز درد ناشی از نفخ اتفاق می افتد ، برای کم کردن نفخ شدید می توانید از بومادران کمک بگیرید.  

در خانم هایی که ترشحات زیادی دارند و به نوعی از مشکلات مربوط به بیماری های زنانه رنج می برند یکی از توصیه های بسیار جدی در این رابطه استفاده از بومادران خواهد بود. این ترشحات کنترل شده و کمتر می شود. علاوه بر آن در زمانی که سیستم گوارشی با مشکلاتی همراه می شود مثلا می توانیم از بین این مشکلات به اسهال یا یبوست اشاره کنیم در نهایت بومادران به رفع این مشکلات خواهد پرداخت. 

بومادران خواص بی شماری را در درون خود دارد ، در حقیقت می توان گفت که ما این توانایی را داریم که از این ماده برای زیبایی خود استفاده نماییم. مثلا برای کم کردن التهابات ناشی از جوش نیز مؤثر خواهد بود. اگر به مشکلاتی مربوط به سیستم قاعدگی خود دچار هستید ، یعنی دردهای فراوان ناشی از آن با استفاده از بومادران می توانید این دردها را کم نموده و همچنین تنظیم قاعدگی خود باشید.    

 اگر دردهای اولیه ناشی از معده را با بی توجهی پشت سر بگذارید در حقیقت می توان گفت که این دردها شدت بیشتری پیدا نموده و همچنین می تواند سبب بدتر شدن وضعیت و در نهایت سبب آن شود که زخم هایی در معده رخ دهد. زخم معده می تواند رفته رفته شدیدتر شود و در نهایت به سرطان نیز ختم شود. بنابراین با یک پیشگیری ساده می توانیم از بروز چنین اتفاقات مهمی پیشگیری نماییم. 

گیاه بومادران که در طب سنتی نیز از ارزش بسیاری برخوردار است به خوبی قابل استفاده خواهد بود ، در حقیقت می توانیم بگوییم که این گیاه می تواند با تأثیر فوق العاده خود هم به جوشانده ، هم به صورت ضماد بر روی انواع زخم ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. حتی می توانید این گیاه را به صورت خام هم مصرف کنید که البته طعم خوبی ندارد و بهتر است از سایر روش ها برای تهیه نمودن آن کمک بگیرید.       


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید