صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

چگونه می توانیم آرتروز کمر را به خوبی تشخیص دهیم؟

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۶:۱۶ | 167 بازديد |  0
علل ایجاد آرتروز کمر درمان قطعی آرتروز کمر تفاوت آرتروز کمر با دیسک کمر آرتروز کمری چیست درمان آرتروز کمر با طب سنتی آرتروز کمر و باردا چگونه توانیم آرتروز خوبی تشخیص دهیم؟

آرتروز در هر سنی ممکن است که به وجود آید اما همانطور که اطلاع دارید یکی از شایع ترین سن هایی که برای این بیماری نیز در نظر گرفته شده سن بالا خواهد بود. معمولا آرتروز از گردن آغاز می شود و به کمر و پاها نیز ختم خواهد شد. هرچه سنی که برای این بیماری وجود دارد افزایش یابد درمان آن سخت تر می شود بنابراین چه خوب است که شما سعی کنید تا با دیدن اولین علائم مربوط به آن سریعا در پی درمان باشید و به یک متخصص مربوط به ستون فقرات جهت بررسی نمودن دقیق مراجعه کنید.

آرتروز کمر در واقع در قسمتی از کمر رخ می دهد که معمولا پایین ترین بخش از آن خواهد بود. در صورتی که چنین آرتروزی رخ دهد می تواند خبر از یک موضوع دهد و آن هم ارتباط مستقیم آن با تخریب شدن مفصل شما خواهد بود. هرچه مفصل شما به سمت تخریب پیش برود ، درد و ناراحتی ناشی از آن را بیشتر احساس خواهید کرد. غشایی که در بین مفاصل وجود دارد در چنین شرایطی رو به سوی التهاب می برد ، همچنین غضروف ها هم بر اثر چنین التهابی نیز دچار حالتی از آسیب پذیری می شوند. استخوان های شما از نظر ضخامتی تغییر شکل هایی خواهند داد.

در صورتی که سن بروز برای بیماری آرتروز کمر نیز در سنین پایین باشد باید همواره به این موضوع  دقت نماییم که منبع اصلی درد در قسمت دیسک بین مهره ها دیده می شود یعنی این دیسک ها به مروز زمان به دلیل نوع وضعیت حرکتی که فرد دارد تحلیل رفته و در نهایت از بین رفته است. اما هرچه سن شما افزایش پیدا کند می توانیم به این نکته اشاره نماییم که منشأ درد را باید در قسمت مفاصل جستجو کنیم و قطعا مشکلی در این بخش از بدن شما رخ داده است. ویژگی این نوع از دردها اینگونه است که هرچه شما بیشتر راه بروید قطعا درد بیشتری را هم احساس خواهید کرد.

اگر چنین افرادی که به آرتروز کمر دچار هستند را برای یک پیاده روی ساده آماده کنید آنها نمی توانند پا به پای شما حرکت کنند. در واقع مسیری که طی می کنند باید کوتاه باشد و هر نوع شیبی هم در آن وجود نداشته باشد. ممکن است که شما مسیر را به سرعت طی کنید اما در واقع این افراد در همان چند متر ابتدایی کمردرد شدیدی دارند و نمی توانند به مسیر ادامه دهند ، به ناچار باید اندکی در جایی بایستند و استراحت نمایند تا در نهایت بتوانند مسیر خود را طی کنند.

شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که به چه دلیلی آرتروز کمر رخ می دهد و درد آن ناشی از چیست؟ در واقع باید همواره به شما بگوییم که بر اثر تحلیل رفتن استخوان ها با سیستم عصبی شما ارتباط دارند زیرا دیگر مفصلی وجود ندارد که بتواند از دردها جلوگیری نماید. بنابراین در زمان کوتاهی با کمی از فعالیت های زیاد به دلیل تنگ شدن کانال نخاع و همچنین فشار بر روی سیستم اعصاب درد بیشتری احساس می شود. اگر همانطور به فعالیت های خود ادامه دهید قطعا درد بیشتری می کشید که شاید قابل رفع هم نباشد. در مواقعی به دلیل شدت درد بیمار حتی نمی تواند یک عطسه ی ساده هم کند.

به طرز راه رفتن اطرافیان خود دقت کنید شاید دیده باشید که برخی از آنها با افزایش سن تمایل دارند تا به سمت جلو راه بروند و در مرور زمان هم این پدیده موجب می شود تا آنها به سمت جلو خم شوند ، در واقع علت چنین مشکلی را می توانیم به یک موضوع مهم تر نسبت دهیم و آن هم کانال نخاعی است که در این وضعیت از میزان تنگی آن کاسته شده و در نهایت می توانیم مشاهده کنیم که در این شرایط با سرعت بیشتری هم راه می روند.

از نشانه های دیگر آرتروز کمر وجود حالتی از درد و ناراحتی و گزگز در پاهای شما خواهد بود ، زیرا این حالت می تواند رفته رفته بر روی عملکرد راه رفتن فرد هم تأثیر منفی خود را برجای بگذارد. فرد با کوچکترین تغییر وضعیت پاها درد شدیدی را احساس می کند.  علت این رخداد را می توانیم به موضوع تأثیر تغییرات سیستم عصبی سیاتیک بدانیم که در نهایت درد و ناراحتی را به پاهای شما انتقال می دهند. 

فعالیت مربوط به کمر بیش از اندازه محدود می شود به گونه ای که بر اثر آرتروز کمر شما احساس می کنید کمری خشک شده دارید و حرکتی را نمی توانید انجام دهید. پس از آن می تواند در بدترین وضعیت به فلجی کامل پاها یا حتی فلجی موقت انگشتان پا اشاره نمود.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید