صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- سلامت روان  

چگونه می توانم یک انسان مفید باشم؟

نویسنده : | سلامت روان | ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۳۱ | 199 بازديد |  0
چگونه موفق باشم مهندسان چگونه باعث پیشرفت کشور می شوند چگونه در اجتماع زندگی کنیم چگونه از خود راضی باشیم چطور موفق شویم چگونه آدم شویم چگونه توانم انسان مفید باشم؟

شاید از نظر خودمان انسان بسیار خوبی باشیم اما در حقیقت ویژگی هایی که یک انسان خوب دارد را نیز در وجود خود نداریم و در نتیجه نه تنها از دور بلکه از نزدیک هم موجب آزار اطرافیان خود خواهیم شد. ویژگی هایی وجود دارد که به شما ثابت می کند تا آنچه که در دل دارید را بر روی چهره ی خود هم نشان دهید و سعی کنید تا دیگران را به خود نزدیک کنید نه آنکه آنها را از خود دور نمایید و همیشه دیواری را در اطراف خود بسازید که هیچ فردی اجازه ورود به آن را نداشته باشد. در این مطلب آموزشی ما این راه کارها را به شما آموزش خواهیم داد. 

یک انسان در ابتدا باید برای لحظه لحظه زندگی خود نیز برنامه ریزی داشته باشد . برنامه ریزی تنها برای درس خواندن نیست بلکه برای این است که شما وقت خود را به بطالت نگذرانید و همواره سعی کنید تا آنچه که برای شما بهتر است را برای خود مقرر سازید. شاید برخی ها به این باور اعتقاد دارند که خدا آینده ی ما را می سازد اما در واقع خدا هم این آینده را بر اساس آنچه که شما انجام می دهید تغییر می دهد. اگر فردی باشید که بدانید در یک ساعت آینده چه کاری را باید انجام دهید قطعا برنامه ریزی را باور داشته اید اما در غیر این صورت امکان دارد که همین یک ساعت را هم به بدترین شکل ممکن سپری کنید. 

داشتن اهداف در زندگی می تواند جهت مناسبی را به زندگی شما بدهد ، بنابراین سعی کنید تا این هدف ها را مشخص کنید. در جایی برای خود بنویسید و نگاه دارید که هدف بعدی و قدم بعدی شما چه خواهد بود در این صورت است که می تواند زندگی آرام و بی دغدغه ای داشته باشید. نگذارید تا در پایان سال جاری به این پوچی برسید که هیچ کاری را انجام نداده اید و نمی دانید که چگونه وقت خود را سپری نموده اید این شرایط خود می تواند مقدمه ای برای ناامیدی در شما باشد.

متأسفانه برخی ها هم این باور را دارند و حتی برنامه ریزی خود را هم انجام می دهند ، این کار را بسیار دقیق برای هر روز ماه های سال می نویسند اما متأسفانه یک ماه که می گذرد به دلیل آنکه نتیجه ای از آن نمی گیرند پا پس می کشند و دیگر دوست ندارند که آن را انجام دهند. اهداف خود را عمیق انتخاب کنید و دیدی عمیق داشته باشید تا بتوانید آنها را انجام دهید ، سطحی پرداختن به این موضوع هیچ فایده ای برای شما ندارد.

در ابتدا برای آنکه بتوانید اهداف خود را به خوبی تعیین کنید و آنها را دست یافتنی ببینید نیاز است تا نگرش خود را کمی تغییر دهید . باید در ابتدا آینده روشن خود را ببینید تا پس از آن بتوانید برنامه ای را برای آن تدوین کنید. باید دلیلی که هدف خود را این موضوع می دانید ، پیدا کنید. اگر دلیل بدانید مصمم تر به سمت جلو حرکت می کنید. بنابراین در این صورت می دانید که چرا ورزش می کنم ، چرا دوست دارم که درس بخوانم و . . .

شجاعت را در وجود خود نهادینه کنید. داشتن شجاعت تنها به معنای داشتن زور در دعوا گرفتن و . . . نیست ، شجاعت معنایی کاملا متفاوت دارد. نباید از انجام طرح های جدید ترس داشته باشید . تنها افرادی که شجاعت بیشتری دارند می تواند برنامه ریزی های بزرگی را که شاید حالت ریسکی داشته باشد برای زندگی خود انجام دهند. شجاعت نه گفتن را همیشه داشته باشید تا بتوانید در برخی از مسائل آنچه که برای شما بهتر است را برای خود رقم بزنید.

 فکر های خلاقانه هستند که می توانند تحولی را در زندگی ایجاد کنند. البته پیش از چنین فکرها و عملی ساختن آنها مشورت با برخی از افراد خبره لازم است تا بتوانید بد و خوب کارها را بدانید. افراد خلاق شاید از شرایطی در زندگی خود نفع ببرند که دیگر افراد آنها را تنها یک بازی می دانند. آنها از اشتباهاتی که در زندگی خود انجام می دهند درس می گیرند و اینگونه نیست که آنها را به فراموشی بسپارند.

سعی کنید تا در برابر آنچه که به عنوان سرنوشت برای شما رقم می خورد صبر پیشه کنید ، عجول نباشید و شرایط را از آنچه که هست سخت تر نکنید زیرا می توانید با کمی صبر کردن ، بررسی نمودن موقعیت ها و پایداری در برابر سختی های زندگی خود بهترین ها را به وجود آورید. این دیگر حاصل کمک دیگران به شما نیست بلکه حاصل تلاش  خود شما  خواهد بود که می تواند لذتی بالاتر هم داشته باشد.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید