صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

چگونه بیماری سیاتیک تشدید می شود؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۴ | 268 بازديد |  0
نجات از سیاتیک داروی سیاتیک عکس سیاتیک تشخیص سیاتیک ورزش برای درد سیاتیک سیاتیک چیست و درمانش چیست درمان خانگی سیاتیک پا سیاتیک چیست چگونه بیماری سیاتیک تشدید شود؟

عصب سیاتیک زمانی که بسیار دردناک می شود می توانیم بگوییم که یکی از بدترین دردهایی که در زندگی می توانید تجربه کنید به سراغ شما خواهد آمد. عموما این درد به دلیل انتشار به قسمت تحتانی بدن می تواند بر روی راه رفتن هم تأثیر منفی را برجای بگذارد. زیرا راه رفتن و حفظ تعادل مرتبط است تا با عملکرد صحیح مربوط به سیستم عصبی بخصوص عصب سیاتیک که در قسمت لگن وجود دارد. از قدیم نیز در خصوص اهمیت این عصب بسیار تأکید شده بخصوص در زمانی که قرار است تا آمپولی در عضله ی این ناحیه نیز تزریق شود باید با فاصله ی زیاد از عصب سیاتیک باشد ، در غیر این صورت می تواند سبب فلجی فرد هم باشد.

دردهایی که در بدن ما اتفاق می افتد عموما از دردهای ساده است اما درد مربوط به سیاتیک درد غیرقابل احملی است که سریعا باید با استفاده از مسکن ها آن را درمان کنید. درد ناشی از آن سبب آزاد فرد خواهد بود. اگر این درد همانطور پایدار باقی بماند می تواند برای سلامتی فرد نیز خطرناک باشد. برخی تحملی برای این درد ندارند. بنابراین سعی کنید که از هر نوع آسیب به این ناحیه نیز خودداری نمایید.

گاها پیش می آید که ما در منزل خود بخصوص در ایام خانه تکانی و. . . با یک سری از تغییر وضعیت های نامناسبی که داریم سبب خواهیم شد تا فشار زیادی به ناحیه ی کمر ما نیز وارد شود . این فشار ناگهانی و شدید علاوه بر بروز مشکلاتی در دیسک کمر می تواند سبب وضعیت نامناسبی برای سلامتی سیاتیک باشد. پس اگر پس از چنین اتفاقی متوجه شده اید که درد زیادی برای شما وجود دارد بهتر است تا به نزد یک پزشک متخصص بروید تا با بررسی وضعیت شما و همچنین گرفتن یک شرح حال به منشأ اصلی درد و درمان آن پی ببرد. 

شبکه ای که مربوط به عصب سیاتیک می شود تنها یک عصب در یک بخش از بدن ما نیست ، بلکه می توانیم بگوییم که این عصب انشعاب هایی دارد که به نواحی دیگری از بدن ما نیز انتقال پیدا خواهد کرد. یعنی ممکن است که درد در عصب سیاتیک باشد اما شما درد اصلی را در پاهای خود یا حتی در کمر خود احساس می کنید. به گونه ای که درد شدیدتر شده و حتی راه رفتن عادی هم برای شما خطرناک و مشکل دار خواهد شد.

 عصب سیاتیک و ریشه هایی که دارد می تواند از ران عبور کرده ، به زانوها ، ساق پا ، قوزک پا ، کف پاها و حتی انگشتانی که در پاهای شما وجود دارد نیز برسد. بنابراین اگر درد ناگهانی در این نواحی مشاهده می کنید به احتمال بسیار قوی درد ناشی از تغییرات در وضعیت سیاتیک شما خواهد بود. درد ناشی از آن می تواند لحظه ای یا بسیار طولانی مدت باشد. البته در برخی از مواقع درد ناشی از آن تنها یک بخش از بدن را درگیر می کند و برخی از مواقع هم می تواند به بخش هایی دیگر منتقل شود.

 علائم مربوط به بیماری سیاتیک

درد ، درد و درد ! این تنها علامت مهم است که ناگهانی به وجود می آید. علاوه بر آن در ناحیه ی لگن به پایین احساسی از سوزش ، حتی سوزن سوزن شدن و دردهایی تیرکشنده ، پس از آن کرختی و بی حسی در پاها ، ضعیف شدن پاها برای هر نوع عملکردی نیز دیده خواهد شد که در هر صورت می تواند سلامتی را تحت تأثیر خود قرار دهد. بیشترین انتشار درد در بیماران در قسمت تحتانی بدن آن ها اتفاق می افتد.

گاهی ضربه هایی که بر اثر تصادفات یا سقوط از ارتفاع نیز وجود دارد می تواند به عنوان عواملی باشند که نخاع فرد را تحت تأثیر خود قرار داده و عملا نخاع و اعصاب بین استخوان ها گیر می کنند. هر لحظه امکان پاره شدن آنها و فلجی کامل وجود دارد ، پس احتیاط و پیگیری های سریع بسیار اهمیت دارند. در بارداری هم عموما به دلیل فشاری که بزرگ شدن رحم بر روی اعضای داخل شکم و لگن دارد فشار بر روی عصب سیاتیک بیشتر دیده می شود .

 

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید