صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

چگونه با سرطان ها مبارزه کنیم؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۰۱:۲۷ | 171 بازديد |  0
مقاله سرطان اسامی انواع سرطان چند نوع سرطان داریم؟ سرطان pdf تاریخچه سرطان عکس سرطان درمان سرطان سرطان چگونه بوجود مي آيد؟ چگونه سرطان مبارزه کنیم؟

بسیاری از سرطان ها که به مثابه رشد بیش از اندازه سلول های غیر طبیعی در بدن ما می باشد ، سبک زندگی نیز تأثیر فوق العاده دارد. اگر سبک زندگی مناسبی داشته باشیم از بسیاری بیماری های نوپدید نیز پیشگیری خواهیم کرد. سبک زندگی نامناسب یعنی زمانی که شما مواد غذایی فست فودی زیادی مصرف می کنیم و به همان نسبت از فعالیت بدنی مناسبی برخوردار نیستید. غذاهای پرچرب مصرف می کنید ، پس از غذا دراز می کشید ، نسبت به علائم ناگهانی در بدن خود بی توجه هستید و زمانی متوجه عمق فاجعه می شوید که سرطان درصدی از اعضای بدن شما را نیز تحت تأثیر خود قرار داده و در نتیجه آسیب را به حداکثر خود رسانده است.

دسته ای از سرطان ها وجود دارند که می توانیم از آنها پیشگیری کنیم و با استفاده از روش های غربالگری زیادی که وجود دارند پیشگیری های لازم را انجام دهیم ، اما در مقابل برخی از سرطان ها هم وجود دارد که ما هرچه از این روش ها استفاده نماییم هیچ تغییر به وجود نیامده و درمانی صورت نمی پذیرد. درصدی از سرطان ها به صورت ارثی هستند بنابراین اگر اطلاعاتی در این زمینه داریم و باخبر هستیم که در خانواده های خود نمونه هایی از آنها را داریم بهتر است تا در سنین پایین چکاپ های دوره ای خود را انجام دهیم.  

سبک زندگی اشتباه یعنی مدلی که یک کارمند در زندگی خود دارد. یعنی پشت میز نشینی از ابتدای صبح تا ساعت های طولانی ، سبک زندگی غلط یعنی زمانی که شما در یک زمان طولانی هیچ نوع فعالیت بدنی ندارید حتی در زمان عصر هم چنین فعالیتی را در نظر نمی گیرید. از ابتدای صبح شما از غذاهای نامناسب و غیر سالم بهره می برید ، این می تواند رفته رفته سیستم گوارشی شما را نیز تحت تأثیر خود قرار داده و آُیب را به این سیستم بخصوص به معده شما برساند. بنابراین این علت توانسته تا سرطان معده را نیز با یک پیک بالایی در سال های اخیر بیشتر کند.

موضوع بعدی برخی از سرطان های ارثی هستند که به صورت ناگهانی و بدون هیچ علامتی دیده می شوند ف مثلا یکی از انواع آنها را می توانیم به سرطان کولورکتال نیز نسبت دهیم. این سرطان معمولا از سنین پایین رخ داده ولی مشکل اصلی در زمان تشخیص آن است که معمولا در زمانی که آسیب رسیده و درصد زیادی از فعالیت روده ها نیز مختل شده است این سرطان علائم خود را نشان می دهد. در آن زمان اغلب درمان فایده ای ندارد. بنابراین انتظار نداشته باشید که فرد با روش های درمانی معمول در انتهای این سرطان بهبود پیدا کند. اما اگر از چکاپ های دوره ای همانند آزمایش های مدفوع شش ماهه استفاده کنید احتمال تشخیص های ابتدایی و علاوه بر آن استفاده نمودن از کولونوسکوپی هم می تواند به تشخیص قطعی کمک زیادی کند.

غربالگری هایی که وجود دارد انجام تست پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان سرویکس در بانوان ، همچنین انجام شدن ماموگرافی ها و خودآزمایی های مربوط به پستان برای تشخیص سرطان پستان در مراحل ابتدایی ، انجام دادن تست های تشخیص سریع برای مدفوع در جهت تشخیص سرطان کولورکتال نیز خواهد بود. اگر به صورت ناگهانی دچار تغییر در وضعیت سلامتی بدن خود شده اید حتما به نزد یک پزشک بروید. با توجه به مصرف نمودن مواد دخانی امروزه ابتلا به سرطان ریه هم در زمره ی شایع ترین سرطان ها قرار گرفته است.

علائمی که باید جدی بگیرید عبارت است از : تنگی نفس و سرفه های بیش از اندازه از نوع مزمن بخصوص به صورت سرفه های خونی با خلط خونی ، تغییر در اجابت مزاج به صورت مدفوع سفت و طولانی یا اسهال های طولانی مدت ، وجود خال هایی که تغییر شکل پیدا نموده اند ، استفراغ خونی ، درد ناگهانی در معده ، سوزش بسیار شدید در ناحیه ی مری و . . . که در حدود هفتاد درصد از این موارد با سبک زندگی صحیح ما قابل رفع هستند به همین دلیل چهل درصد از سرطان ها را می توان با روش های غربالگری تشخیص و درمان نمود و تنها سی درصد از آنها غیر قابل اجتناب هستند و برای درمان آنها راه حلی وجود ندارد. 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید