صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

چه کسانی دچار اختلال در تعادل می شوند؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۵ | 161 بازديد |  0
تعادل عصبی عدم تعادل مخچه درمان عدم تعادل علائم مشکلات مخچه حفظ تعادل بدن به عهده عدم تعادل درراه رفتن و ایستادن مرکز تعادل بدن کجاست کسانی دچار اختلال تعادل شوند؟

مشکلات تعادلی که وجود دارند می توانند علائمی را به همراه داشته باشند که از جمله ی آنها می توانیم به بی ثبات شدن فرد در راه رفتن ، سبک شدن سر او ، سرگیجه های پی در پی و حتی احساس یک حالت سبکی در سر نیز اشاره کنیم. بنابراین قطعا در چنین وضعیتی شما نخواهید توانست تا در یک مسیر به درستی راه بروید یا حتی در جایی بنشینید و به کارهای خود برسید ، عموما باید در وضعیت درازکش به سر ببرید که این وضعیت برای شما نیز بسیار طاقت فرسا خواهد بود و هر فردی نمی تواند آن را تحمل کند. حتی برخی از افراد هم هستند که در چنین شرایطی هم نمی توانند وضعیت خود را حفظ نمایند. 

علل ابتلا به عدم تعادل

شاید این مشکل برای شما سؤال هایی را در ذهن ایجاد نماید که چه می شود تا این وضعیت به وجود می آید و شما خود نمی توانید راه درستی را انتخاب نموده و در آن قدم بردارید. آیا خود شما مقصر هستید؟ قطعا اینگونه نیست برخی از افراد هستند که بیماری هایی در بدن خود دارند ، این بیماری ها این وظیفه را برعهده دارند که برروی سیستم تعادلی آنها نیز تأثیر خود را باقی بگذارند. شخص شاید در ظاهر کاملا سالم باشد اما در بدن او جریانات دیگری وجود دارد که عملا می تواند تمامی سیستم او را نیز تحت تأثیر خود قرار دهد.

یکی از اولین بیماری هایی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم دیابت است. معمولا بیماری دیابت را بیماری می دانیم که تنها قند خون را بالا می برد و در صورتی که فرد داروی مورد نیاز یا انسولین خود را تزریق نکند این شرایط در بدن او بدتر خواهد شد. اما همین قند خون می تواند رفته رفته سبب شود که فرد بینایی خود را از دست بدهد ، دیگر نتواند به خوبی راه برود و تعادل او نیز برهم بخورد ، علاوه بر آن به مشکلاتی در سیستم دهان و دندان نظیر عفونت لثه و همچنین در موارد شدیدتر در صورت بی توجهی و عدم رعایت یک سری از موارد بهداشتی به زخم هایی در پاهای خود دچار خواهد شد. 

در بیماری بعدی مشکلات گوش مورد هدف ما قرار دارند. گوش نقش بسیار مهمی را در حفظ تعادل بدن ما ایفا خواهد کرد ، بنابراین می توانیم به این مورد توجه ویژه داشته باشیم که هر نوع بیماری بخصوص عفونت های احتمالی را باید سریعا به پزشک مراجعه کنیم تا بتوانیم از داروهایی برای درمان و رفع علائم اولیه آنها کمک بگیریم.  در صورتی که مایع درونی گوش دچار تغییر شود عمدتا فرد دچار سرگیجه های متوالی خواهد شد که رفته رفته بر روی سیستم تعادلی آن نیز تأثیرگذار خواهد بود.

به کف پای خود دقت کنید!

معمولا ما در زمانی که تعادل نداریم به گزینه های بسیاری فکر می کنیم که شاید به آنها مبتلا باشیم در حالی که مشکل اصلی ما چیز دیگری خواهد بود و آن هم وجود تغییراتی در کف پاهای ما می باشد که می تواند در راه رفتن ما تأثیر متفاوت خود را باقی بگذارد. عملا ما می توانیم به این موضوع توجه نماییم که کف پاها می توانند به بیماری هایی همانند میخچه ، خار پاشنه ، زخم هایی ناشی از نامناسب بودن کفش و . . . مبتلا باشند. این علائم بر روی راه رفتن ما تأثیر منفی خود را برجای خواهد گذاشت.

در افرادی که دائما فشار آنها پایین است شاید سرگیجه هایی وجود داشته باشد اما در واقع این سرگیجه ها نمی توانند شرایط بدی را برای بدن ما به وجود آورند ، عملا ما باید به موضوع دیگری توجه نماییم که آن هم سرگیجه ی ناشی از افت فشار خون به صورت کاملا ناگهانی خواهد بود. زمانی که در شخصی فشار از 12 به 9 افت سریعی دارد این شرایط یعنی عدم تعادل در راه رفتن دیده می شود. علاوه بر آن لیست دارویی خود را هم چک کنید چنانچه دارویی بیشتر از حد خود مصرف شود شاید موجب کم آبی در بدن شما شده و سرگیجه و عدم تعادل را به دنبال داشته باشد.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید