صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

چرا وزن گیری فرزند من دچار اختلال شده است؟

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۰۵ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۲۲ | 157 بازديد |  0
غذا برای وزن گیری نوزاد جدول وزن گیری نوزاد داروی گیاهی برای وزن گیری نوزاد جدول وزن گیری نوزاد دختر وزن گیری نوزاد چهار ماهه وزن گیری ن گیری فرزند دچار اختلال است؟

از سال های قبل در سیستم بهداشت وزن گرفتن ، اندازه گیری دور سر و همچنین اندازه گیری قد نیز مورد بررسی بوده است. این سیستم به صورت یک پایش ماهانه  بوده و هر چند وقت یکبار نیز مورد  پیگیری قرار می گیرد. در صورتی که این روال با اختلالاتی همراه شود می تواند مشکل ساز شود. نشان دهنده وجود یک بیماری در بدن فرزند شما خواهد بود. البته اگر از نظر تغذیه ای نیز با اختلالاتی همراه شود تنها باید توجه خود را بر روی این گزینه قرار دهید . اما در غیر این صورت هرچه سریع تر در یافتن دلیلی که برای آن وجود دارد نیز وارد عمل شوید.

بسیاری از افراد بخصوص مادران زمانی که وزن گرفتن نوزاد آنها با مشکلاتی همراه می شود دوست دارند تا سریعا به دنبال دلیل آن باشند . فکر می کنند که شاید بیماری هایی به سراغ بدن فرزندشان آمده که مشکل ساز شده است. در مقابل مادرانی هم حتی وجود دارند که هیچ توجهی به فرزند خود ندارند و بنابراین فرزند آنها دچار درجات شدیدی از سوء تغذیه خواهد شد که رفته رفته به سلامت بدنش نیز فشارهای زیادی وارد می آورد.

حتی بسیاری از پزشکانی که وجود دارند به این نکته نیز همواره دقت می کنند که باید با هر بار انجام واکسیناسیون که می تواند در ابتدای تولد هر دو ماه یکبار و پس از آن هر چند ماه یکبار است می تواند چک های لازم را در رابطه با رشد فرزند خود انجام دهید. پزشکان هم دقیقا همان مراحل را انجام می دهند. سعی کنید مکمل هایی که داده می شود را نیز مصرف نمایید . این مکمل ها حتما باید در فاصله های سنی تأیید شده نیز مورد استفاده قرار گیرد. اگر رشد خوب باشد باید نموداری که بر روی کارت رشد او نیز کشیده می شود هم به صورت صعودی باشد اگر قابت باقی مانده یا نزولی شده باید علت را جستجو نمایید.

هیچ گاه به این موضوع فکر نکنید که وزن نوزاد شما باید با وزن ابتدایی پس از تولد یکی باشد. در حقیقت در ابتدای تولد به دلیل تغییرات زایمانی هنوز اندکی از وزن نوزاد طبیعی نیست ، بنابراین با گذشت زمان اندک پس از تولد می توانیم این انتظار را داشته باشیم که پف ها از بین رفته و وزن کاهش می یابد. پس اگر فرزند شما در مقایسه با ابتدای تولد خود نیز دچار کاهش وزن شده است باید به این موضوع تکیه کنید که این شرایط کاملا طبیعی بوده و فرزندتان کاملا سالم است.  

میزان کاهش وزنی که از سوی پزشکان نیز مورد تأیید است در حدود ده درصد خواهد بود. یعنی اگر فرزند شما با وزن سه کیلو به دنیا آمده به احتمال زیاد در حدود سیصد گرم می تواند دچار کمی وزن شود. این شرایط کاملا ایده آل بوده و سلامتی بدن را تضمین کننده است. حالا شما باید بر اساس چنین وزنی برنامه ریزی های غذایی خود را انجام دهید. اگر درصدی که برای رشد وزنی فرزند شما و وزن گیری او وجود دارد بخواهد میزان رشد بسیار کمتر از 5 درصد را نیز به خود ببیند پس یک اورژانس است. در نمودارها مشاهده می کنید که خطوطی وجود دارد و می توانیم وزن طبیعی را مابین آنها ببینیم. پس اگر تغییرات رشدی فرزندان شما بین آنها است نگران نباشید. 

این که شما شیردهی درستی ندارید در اولین گزینه های مربوط به شک کردن در خصوص رشد نامناسب در رشد فرزند شما خواهد بود. باید به اندزاه کافی آب و چربی به بدن فرزند شما برسد که در صورت استفاده از شیر به اندازه ی کافی از هر پستان خواهد بود که باید تا حدود بیست دقیقه باشد.

 کمبود ریز مغذی هایی که در این غذاها وجود دارد و شما به بدن فرزند خود می دهید می تواند عاملی برای رشد یا عدم رشد باشد. در سایر موارد می توانیم به موضوع بیماری ها توجه کنیم. به سلامتی فرزند خود دقت نمایید در صورتی که آخرین بار از بیماری رنج برده باشد یعنی بدن او نیز این مقابله را انجام داده که گاها با کاهش اشتها همراه خواهد بود. پس رفته رفته میزان وزن گیری وی نیز دچار اختلال خواهد شد.  

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید