صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 تغذیه و تناسب اندام  

چرا دچار اضافه وزن هستم؟

نویسنده : | تغذیه و تناسب اندام | ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۶:۱۴ | 168 بازديد |  0
اضافه وزن چیست چقدر اضافه وزن دارم چند کیلو اضافه وزن دارم محاسبه اضافه وزن bmi اضافه وزن در بارداری محاسبه گر اضافه وزن اضافه وزن به ان دچار اضافه هستم؟

اضافه وزن در حقیقت یک مشکل همگانی است که در بین افراد چاقی که قصد کاهش وزن را دارند دیده می شود. آنها هر روز تلاش خود را برای کم کردن وزن انجام می دهند اما در نهایت آنچه که دوست دارند را به دست نخواهد آورد. این نشان می دهد که اضافه وزن می تواند برطرف شود اما به شرطی که از اصول اولیه و میانی آن آگاهی داشته باشید. قطعا افرادی که تجربه ی کافی را در این زمینه دارند می توانند به شما کمک بیشتری کنند تا افرادی که تاکنون این شرایط را تجربه نکرده اند.

برخی از افراد اضافه وزن  دارند و رژیم خوبی هم می گیرند که قطعا باید موجب کاهش وزن آنها شود اما در واقع بهتر است بدانید که شاید در زندگی خود یا در بدن خود مشکلی دارید که نمی توانید این وضعیت را بهبود ببخشید. در صورتی که بیماری وجود داشته باشد باید در ابتدا آن را درمان کنید و سپس به دنبال مراحل دیگر برای کم شدن وزن خود باشید. در غیر این صورت هرکاری که انجام می دهید بی فایده خواهد بود و هیچ تأثیری نخواهد داشت.

چه عواملی سبب افزایش وزن خواهد شد؟

معمولا عواملی وجود دارد که در ابتدا در بدن ما و سپس در اطراف ما می تواند به صورت مستقیم بر روی وزن تأثیر بگذارد. مثلا شما می توانید به غده ی تیروئید خود توجه نمایید. زمانی که غده ی تیروئید شما بیش از اندازه کار کند فرد دچار لاغری مفرط خواهد شد زیرا سوخت و سازی که برای بدن او وجود دارد نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در مرحله ی بعدی می توان به موضوع مهم تری توجه داشت که آن هم کم کاری غده تیروئید است. در صورتی که این غده شما کم کار شود فرد عملا دچار علائمی از افزایش وزن خواهد شد.

در چنین شرایطی هرچه شما رژیم خوبی هم بگیرید به دلیل آنکه مشکل از سوخت و ساز بدن شما است نمی توانید وزن خود را به خوبی کنترل نمایید. فقط مصرف نمودن منظم دارو و تنظیم بودن دوز آن می تواند مشکل را برطرف کند و شما را به وزن ایده آل برساند. مثلا حتی افرادی که داروهای خود را منظم مصرف نمی کند یا دوز آنها بر اساس چکاپ های ماهانه و عدد مربوط به عملکرد این غده تنظیم نیست حتی نمی توانند کوچک ترین تغییر مثبتی را مشاهده نمایند.

جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که حتی غذای سالم مورد تأیید پزشکان برای کاهش وزن را به درستی استفاده نمی کنند و آن را نیز بیش از اندازه مورد نیاز بدن خود مصرف می کنند نمی توانند به وزن ایده آل خود نزدیک شوند زیرا تأثیر عکسی را برجای خواهد گذاشت.

آب بخورید تا معده شما کمی پر شود و احساس سیری کنید. معمولا زمانی که افراد دچار تغییراتی در بدن خود می شوند همانند زمانی که احساس گرسنگی دارند به سمت مصرف غذا می روند اما جالب است بدانید که در زمان تشنه بودن هم این کار را انجام می دهند. مثلا به جای مصرف نمودن آب بدون کالری از آبمیوه ها ، نوشابه ها و . . . بهره می برند که در نهایت می تواند تأثیر منفی خود را برجای گذاشته و سبب افزایش مصرف کالری و در نهایت سبب افزایش وزن در آنها شود.

به زندگی خود دقت کنید اگر زندگی پراسترسی دارید ، دائما اتفاقات غیر منتظره ای برای شما رخ می دهد که نمی توانید جلوی آنها را بگیرید ، مثلا مرگ یک عزیز ، از دست دادن عشق زندگی ، شک های بی مورد ، یا شغل هایی که استرس زیادی برای شما به همراه دارد و دائما در حال نزاع هستید و . .. می تواند سبب افزایش وزن و اضافه وزن های طولانی در شما شود.

افرادی که افسردگی دارند و تمام مشکلات زندگی بر روی دوش آنها قرار دارد و در جوانی باید مشکلات و سختی های زیادی را تجربه کنند همواره در زمره ی افرادی قرار دارند که اضافه وزن بیشتر به سراغ آنها می آید. سعی کنید تا رژیم مناسب و سالمی برای تک تک روزهای خود داشته باشید و این رژیم را متنوع انتخاب نمایید ، علاوه بر آن سعی کنید تا در خواب خود یک ساعت مشخصی را برنامه ریزی نمایید. این ساعت خواب می تواند بر اساس ریتم بدن شما کمی متفاوت باشد.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید