صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

چرا در مسافرت یبوست می گیریم؟

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۱:۱۲ | 330 بازديد |  0
علایم یبوست عوارض یبوست درمان یبوست چیست درمان قطعی یبوست برای جلوگیری از یبوست چه بخوریم درمان یبوست طب سنتی درمان یبوست با خاکشیر ? مسافرت یبوست گیریم؟

یبوست یعنی سفت شدن مدفوعی که برای مدت چند روز در بدن و در سیستم گوارشی شما باقی خواهد ماند. این یبوست طولانی مدت می تواند سبب شود که در نهایت اتفاقات بدی برای سیستم شما نیز رخ دهد. در واقع می توانیم بگوییم که اگر یبوست طولانی مدت شود دیگر راهی برای نرم کردن مدفوع در شما باقی نخواهد ماند در نتیجه می توان گفت که مشکلات اضافه تر خواهند شد. یوبست هم درمان هایی را با خود به دنبال دارد که می توانیم در ادامه به هریک از این درمان ها نیز اشاره نماییم.

برخی ها به تغییراتی که در آب و هوا صورت گرفته نیز حساسیت دارند ، در واقع می توانیم بگوییم که این تغییرات می توانند بسیار متنوع باشند. برخی ها به دلیل رفتن به مناطق سردسیر ، برخی ها به دلیل رفتن به منطق گرمسیر این اتفاقات در بدن آنها رخ می دهد. برخی ها دچار حالت تهوع می شوند و نمی توانند آن محل را تحمل کنند ، بنابراین می توان گفت که هر فردی به نحوی خود را نشان می دهد. حتی دیده شده که در برخی از افراد مشکلات گوارشی نظیر اسهال و حتی نفخ هم وجود دارد ، این افراد هم می توانند مشکل خود را رفع نمایند.

برای درمان نمودن یبوست خود می توانید از راهکارهایی که ما ارائه می دهیم نیز استفاده کنید . در واقع می توان گفت که این راهکارها بسیار متنوع هستند اما در هر صورت می توان آنها را به کار بست و از نتیجه ی آن نیز رضایت داشت. در اولین درمان سرکه سیب را مدنظر قرار داده اند. گویا افرادی که این سرکه را با خود به سر برده اند و از آن استفاده کرده اند در حقیقت به این نکته نیز توجه نموده اند که دیگر به یبوست مبتلا نشده اند. البته سرکه سیب به دلیل خاصیتی که در خود دارند باید با احتیاط نیز مصرف شود.

اگر قصد دارید تا یبوست خود را نیز برطرف نمایید بهتر است تا از راه حل هایی که ما به شما توصیه می کنیم نیز کمک بگیریم. در ابتدا باید حدود یک قاشق چای خوری از سرکه سیب بسیار قوی را در آب حل نمایید در حدی که کمی رقیق شود نه خیلی! حالا نیم ساعتی صبر کنید. می توانید این محلولی را که خود آماده نموده اید را هر بار پیش از هر غذا میل نمایید. اگر سرکه بخورید مایعاتی که در سیستم گوارش وجود دارند و سبب رقیق شدن می شوند نیز فعالیت دوباره خود را به دست خواهند آورد. اگر این محلول را بخورید مطمئن باشید که ز نظر نفخ و بسیاری از مشکلات گوارشی نیز در امان خواهید بود و دیگر گرفتگی در شکم شما رخ نخواهد داد.

مکانیسک اثر که سرکه سیب با خود به همراه دارد را نیز باید به خوبی درک نماییم. این محلول می تواند کمک کننده باشد برای آنکه بتوانید به خوبی غذایی که دارید را هضم نمایید ، یعنی نوعی تسهیل کننده به شمار می رود. زمانی که به مسافرت می روید یک علت که می تواند بر روی میزان ابتلا شما نیز تأثیر منفی خود را برجای بگذارد در رابطه با آنزیم های گوارشی است. در سرکه سیب آنزیم هایی وجود دارند که می توانند سیستم گوارشی شما را نیز بهبود ببخشند. از این رو می توانیم بگوییم که حتی اگر غذاهایی جدید با خاصیت سفت کننده مدفوع را نیز میل نمایید قطعا با این روش تغییراتی را مشاهده خواهید کرد که می تواند سبب بهبود سیستم درونی شما شود.

سرکه سیب تأثیر خوبی را بر روی تجزیه کردن چربی ها و همچنین کربوهیدرات های مصرف شده دارد ، در حقیقت می توانیم بگوییم که در این زمینه پروتئین ها هم توسط این سرکه نیز از بین خواهند رفت. زیرا تمامی آنزیم هایی که تجزیه می شوند در این سرکه نیز جای گرفته اند. اگر روده های ما سالم باشد بدن ما خود می تواند چنین تجزیه ای را  بدون مشکل انجام دهد ، اما  زمانی که نباشد چنین کاری امکان پذیر نخواهد بود و احتمال بروز هر نوع مشکلی نیز وجود دارد.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید