صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

چرا به زگیل تناسلی مبتلا می شویم؟

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۲۲ دی ۱۳۹۷ , ۲۰:۱۱ | 258 بازديد |  0
hpv چه علائم و نشانه‌هایی دارد؟ پاپیلوما دهانی درمان قطعی ویروس اچ پی وی پاکسازی ویروس hpv واکسن پاپیلوما ویروس انسانی درمان اچ پی وی 16 ا زگیل تناسلی مبتلا شویم؟

زگیل در هر جایی از بدن ممکن است اتفاق افتد اما عامل آنها و شرایطی که پس از ایجاد نیز به وجود می آید کاملا با هم متفاوت خواهند بود. این اتفاق و این بیماری مهم نه تنها برای خانم ها بلکه برای آقایان هم رخ خواهد داد بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که ویروس مربوطه در افرادی که شرایط مناسبی برای رشد این ویروس وجود دارد رخنه کرده و رفته رفته می تواند در آنجا نفوذ کند و زخم های نامناسبی را ایجاد نماید. این ویروس اخیرا به سرعت در حال افزایش است و باید شرایطی برای آن در نظر گرفته شود تا با کاهش چشمگیرش مواجه شویم.

زگیل تناسلی و بهداشت جنسی

 زگیل تناسلی معمولا به بهداشت ارتباط نزدیکی زیادی دارد. افرادی وجود دارند که تنها داشتن یک رابطه برای آنها از ارزش بالایی برخوردار است در حالی که این انتظار می رود که پیش از هر رابطه ای باید شرایط بهداشتی آن را هم در نظر داشته باشید. شاید این عفونت شایع در برخی از افراد اتفاق افتاده باشد اما به دلیل آنکه در درجات بسیار خفیفی بوده حتی متوجه حضور آن در بدن خود نشده اند و ین ویروس پس از طی شدن دوره رشد و افول خود به اتمام رسیده و در نتیجه از بین رفته است.

عوارض مهم ناشی از زگیل تناسلی

شاید در نظر شما این عفونت تنها بتواند زخم هایی را در اطراف ناحیه ی تناسلی به وجود آورد در حالی که اینگونه نیست و این ویروس می تواند فراتر از این ها را به دنبال داشته باشد. در حقیقت می توان به این موضوع اشاره نمود که در برخی از موارد احتمال بروز سرطان دهانه رحم ، همچنین سرطان مقعد و حتی تغییر در وضعیت سلامتی آلت تناسلی همانند سرطانی شدن آن از عواقب جبران ناپذیری هستند که گاها درمان سختی را در انتظار خواهند داشت. محلی که نوع پاپیلوما نیز بسیار به آن علاقه دارد در رابطه با سطح واژن ، مقعد و همچنین قسمت هایی از آلت تناسلی مردانه خواهد بود.  

از بین ویروس هایی که وجود دارند و عامل بیماری زگیل تناسلی هستند معمولا برخی از آنها از برخی دیگر خطرات بیشتری را به همراه دارند به عنوان مثال می توانیم به انواعی همچون  HPV 18 و علاوه بر آن به HPV 16 نیز اشاره داشته باشیم. بیشترین عارضه ای که از این نوع ویروس ها اتفاق می افتد در خانم ها نیز سرطان مربوط به دهانه رحم خواهد بود. این سرطان می تواند بر روی پروسه ی بارداری یک خانم و حتی تبدیل آن به نازایی نیز مؤثر باشد.

اما از بین این موارد ابتلایی از نظر ویروسی برخی ها هستند که از نظر درجه خطر کم ارزش تر هستند که می توان به نوع HPV 11 و همچنین HPV 6 اشاره نمود. شاید درصد شایعی از ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی که تقریبا عوارض زیادی را به دنبال ندارد مربوط به همین گونه ها باشد. زخم هایی که می شوند از نظر ظاهری بسیار زشت هستند ، زخم هایی که به صورت دسته جمعی در مناطقی وجود دارند و این زخم ها نیز از نوع برآمده می باشند. اگر زگیل ها از این موارد باشند معمولا پس از گذشت چند هفته از ایجاد آنها بهبودی حاصل خواهد شد.

چگونه می توانیم از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری کنیم؟

این بیماری معمولا یک نوع از بیماری است که ارتباط نزدیکی با بهداشت دارد. در صورتی که شما اصول اولیه را در برقراری یک رابطه جنسی در نظر داشته باشید می توانید به آسانی از بروز چنین بیماری جلوگیری کنید. اغلب موارد ابتلا مواردی هستند که رابطه آنها از جاهای نامتعارف برقرار شود مثلا می توان به رابطه هایی از جمله دهانی و مقعدی توجه داشت. تنها زمانی ویروس پاپیلومای انسانی نیز اتفاق می افتد که شما در با فرد دارای این ویروس ارتباط نزدیک پوستی برقرار کنید زیرا مکان مناسب برای رشد در پوست بدن خواهد بود. پس بهتر است که پیش از رابطه و پس از آن استحمام را فراموش نکنید و همچنین استفاده از کاندوم هم می تواند از انتقال ویروس به بخش هایی از سیستم تناسلی داخلی هم جلوگیری کند.

 

درمان مربوط به زگیل تناسلی

در ابتدا باید مشخص شود که منشأ این بیماری در شما از کدام نوع ویروس است تا متناسب با آن درمان مورد نظر نیز انجام پذیرد. کریوتراپی یکی از روش هایی است که شما می توانید این سلول هایی که به صورت خود به خود بر اثر وجود یک ویروس نیز رشد نموده اند را از بین ببرید.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید