صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

پیشگیری از دیابت با آزمایش های روتین

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۱۷ دی ۱۳۹۷ , ۱۱:۳۳ | 157 بازديد |  0
آزمایش قند خون در کودکان شرایط آزمایش قند خون آزمایش قند دو مرحله ای هزینه آزمایش قند خون آزمایش قند خون در بارداری قند خون نرمال میزا? پیشگیری دیابت آزمایش روتین

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می تواند به شما برای سلامتی کمک کند در رابطه با انجام آزمایش های روتین خواهد بود. یک سری از آزمایش ها وجود دارد که معمولا برای دسته ای بیماری ها ضروری به شما می رود. بیماری های مزمن همانند دیابت در زمره ی این بیماری ها قرار می گیرد. افراد دیابتی هرازگاهی باید از چکاپ های روتین نیز استفاده نمایند. در غیر این صورت احتمال بروز هر نوع عارضه ای بسیار بالا است.

هر بیماری دیابتی باید به این موضوع واقف باشد که در این بیماری مهم احتمال بروز عوارض بسیار بالا خواهد بود. بنابراین باید معاینه ها به صورت مستمر حداقل برای هر سه ماه یکبار انجام شود و در پیش از آن هم وضعیت قند خون ، چربی خون ، تغییرات خونی و . . . برای هر دوره مورد آزمایش قرار گیرند. اگر فردی حتی برای یک دوره به پزشک خود مراجعه نکند احتمال این که بدن دچار تغییرات یکباره شود دور از انتظار نخواهد بود ، گاها نیاز است تا در این دوره کوتاه دوز داروها افزایش یا کاهش پیدا کنند.

 آزمایش های روتین دیابتی ها

هموگلوبینA1C یکی از آزمایش هایی است که هر بار توسط پزشک درخواست می شود. این تست می تواند سطح قند خون شما را برای دو یا حتی سه ماه گذشته  به صورت متوسط نشان دهد . چنین فاکتوری برای بیماران دیابتی از ارزش بالایی برخوردار است زیرا گاها پیش می آید که فرد در زمان آزمایش به دلیل نوعی غذایی که خورده دچار افزایش قند خون شود اما با این فاکتور یک عدد دقیق تر دیده می شود.

 معاینه هایی برای پای این بیماران وجود دارد. زیرا اغلب موارد حس در این نقطه از بدن از بین می رود و حتی در صورت بروز یک نوع زخم دیده می شود که در مدت زمان کوتاهی عفونتی شدید به وجود می آید. این عفونت ها از حالت جزئی به حالت های پیچیده تری تبدیل می شوند. مثلا از یک زخم ساده تا قطع عضو پا از مچ یا حتی بالاتر نمونه هایی از آن محسوب می شود.

در رابطه با این عضو حساس یعنی کلیه ها به دلیل دارا بودن انواع کوچکی از عروق خونی احتمال بروز هر نوع آسیبی نیز بسیار افزایش پیدا می کند.   در چنین افرادی به دلیل آنکه تغییرات به صورت یکباره رخ می دهد احتمال اینکه به دلیل عملکرد نامناسب کلیه ها وضعیت نامطلوبی برای بدن رخ دهد و سطح آب و نمک نیز به صورت ناگهانی دچار افزایش شود بالا می رود. در نهایت به نارسایی کلیه  و دیالیز ختم خواهد شد. برای پیشگیری از این رخداد انجام آزمایش مربوط به کلیه به صورت بیست و چهار ساعته ضروری است.

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید