صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

وضعیت های نامناسب زنان در زمان بارداری

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۲۵ آبان ۱۳۹۶ , ۲۳:۲۴ | 626 بازديد |  0
پاسخ به سوالات بارداری سوالات بارداری نی نی سایت سوالات بارداری ناخواسته زنان باردار ایرانی زنان باردار عکس زنان باردار زیبا زن باردار چگون وضعیت نامناسب زنان زمان بارداری

دوران باردای هر زنی با مشکلات متنوعی همراه خواهد بود. این مشکلات می تواند ناشی از استرس یا ناشی از بیماری های مربوط به مادر یا شرایط جسمی نامناسب او باشد. معمولا وجود هر بیماری در طی دوران بارداری به معنای واقعی خود را به اثبات می رساند بنابراین بسیار مهم است که ما چگونه از این بیماری ها باخبر شده و می توانیم آنها را به نحو خوبی تحت کنترل خود قرار دهیم. بیماری هایی که در حال حاضر قصد بررسی آن را داریم وضعیت های گوناگونی است که تنها برای یک خانم باردار اتفاق می افتد.

بسیاری از وضعیت ها در ماه های ابتدایی با استرس همراه می باشند بخصوص زمانی که فرد سابقه ی یک سقط را در کارنامه خود داشته باشد. در زمانی که شما در آستانه ی این دوران قرار دارید تا زمانی که به معنای واقعی به پایان آن نزدیک شوید قطعا با گرفتگی هایی در قسمت کمر و رحم خود مواجه خواهید شد. این گرفتگی برخی مواقع شدید و در برخی از مواقع خفیف و پایدار خواهد بود ، اما در هر صورت گرفتگی است که ادامه دار می شود و ممکن است تا پایان بارداری نیز با شما همراه باشد. بنابراین مسئله ی جدی نیست و این گرفتگی ها به دلیل تغییر در اندازه ی رحم شما می باشد.

معمولا خانم های باردار دردهای مختلفی را در جاهای حساس از بدن خود احساس خواهند کرد. این جاهای حساس دقیقا در همان اندام هایی واقع شده که جنین ارتباط مستقیمی با آنها دارد. مثلا درد در نواحی رحم یا کمر مهم ترین دردها در دوران بارداری نیز به شمار می روند. هرچه جنین از نظر وزنی بزرگتر باشد این دردها هم بیشتر احساس خواهد شد ، بنابراین یک حالت عجیب به شمار نمی رود و در اکثر خانم ها با یک میزان احساس می شود. اما هرچه درد با شدت بیشتری رخ دهد و به  طول بیانجامد باید از نظر پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از اشتباهات رایج در بین خانم های باردار بی توجهی به مسئله ی ورزش می باشد. آنها تا پیش از بارداری ورزش های سخت و سنگینی را انجام می دادند اما به صورت ناگهانی این ورزش ها را در دوران بارداری خود کنار می گذارند و بدن خود را با یک شوک همراه می سازند. در حالی که حضور ورزش و تقویت کردن عضلات حتی در این زمان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، اما بهتر است از ورزش های سبک تر بهره ببرید و به تعادل وزنی خود نیز توجه داشته باشید.

دردهایی که خانم باردار در زمان بارداری خود در ناحیه ی رحم ، لگن و یا کمر تجربه می کند ، معمولا تنها به صورت درد تظاهر دارند. زمانی که درد فراتر رود و همچنین به همراه آن خونریزی دیده شود ، وضعیت خطرناک بوده و باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه شود. درمان در زمان اولیه می تواند از سقط جلوگیری نماید. معمولا استرس های شدید و فشارهای زیاد در ابتدای دوران بارداری با این علامت همراه خواهد بود. برخی از مواقع هم به دلایل ناشناخته سقط خودبه خودی اتفاق می افتد که از دسترس و درمان یک پزشک زنان خارج است.

وضعیت دیگری که زنان را در دوران بارداری به شدت با درد همراه خواهد کرد زایمان های زودرس می باشد. زایمان زودرس زایمانی است که در زمان خاص خود انجام نشود . اغلب در زمانی حدود هفت ماهگی تا هشت ماهگی این زایمان های زودرس درد بسیار زیاد و انقباضات طولانی را برای یک فرد پدید خواهد آورد. زایمان در راه است بنابراین باید هرچه سریع تر به بیمارستان مراجعه نموده و خود را برای زایمان آماده کنید. جنین با حفظ شرایط طبیعی در مکانی مشابه رحم مادر قرار گرفته و در اکثر موارد به سلامت این دوران باقی مانده را طی خواهد کرد.

دردهایی که در ناحیه ی رحم و یا کمر رخ می دهد در انتهای زمان زایمان هشدار دهنده بوده و به شما این نوید را می دهد که حدودا تا  دو هفته دیگر جنین به صورت طبیعی به یک نوزاد تبدیل خواهد شد. معمولا زمان سزارین در همین حوالی تعیین می شود ، در نتیجه شما حدود ده روز زودتر از آنچه که باید نوزاد خود را مشاهده می نمایید. برخی از مواقع این زمان می تواند یک جنین را از مرگ به خوبی نجات دهد ، زیرا فضای رحم برای آخرین رشدها از قابلیت لازم برخوردار نمی باشد و نوزاد باید هرچه زودتر پاب ه این دنیا بنهد.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید