صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

هموروئید را چگونه درمان کنیم؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۴ دی ۱۳۹۷ , ۲۱:۰۵ | 314 بازديد |  0
جراحی هموروئید علائم هموروئید عکس هموروئید درمان هموروئید با لیزر دکتر هموروئید فیلم جراحی هموروئید آنتی هموروئید انواع هموروئید هموروئید چگونه درمان کنیم؟

متأسفانه بسیاری از افراد وجود هموروئید را یک ضعف در بدن خود می دانند و از بازگو کردن آن گله دارند ، در واقع می توان در نظر داشت که این مشکل بسیار رایج بوده و بخصوص در خانم ها با شدت بیشتری دیده می شود. نباید واقعیت های موجود را در خصوص این بیماری پنهان نمود زیرا می تواند لطمه ی بزرگی را به سلامتی ما وارد آورد که جبران آن کار ساده ای نخواهد بود.

نحوه ی ایجاد بیماری هموروئید

معمولا بیماری این چنینی در واقع در زمره ی بیماری هایی قرار دارد که می تواند بدن را به سمت تحلیل پیش ببرد. زیرا خونریزی هایی که گاها بر اثر این قسمت از بدن ایجاد می شود بسیار زیاد بوده و می تواند سبب کمبود خون بخصوص آهن در فرد شود و علائمی را مبنی بر این کمبود در او به وجود آورد. به دلیل کم آب بودن مدفوع خروج آن به سختی امکان پذیر خواهد بود ، بنابراین در مراحل بعدی می تواند خراش هایی را در مسیر ایجاد نماید که رفته رفته عمیقتر شده و خونریزی های وسیعی را با خود به همراه خواهد داشت.

باورهایی نادرست در خصوص هموروئید

هموروئید بیماری مخصوص سن بالا نیست ، زیرا امروزه بیشتر در جوانان دیده می شود. زمانی که خانم  ها در دوران بارداری خود قرار دارند معمولا یبوست اتفاق می افتد و علاوه بر آن وریدها هم پرخون می شوند  و احتمال بروز هموروئیدهای بسیار بد دور از انتظار نیست.   یا در برخی از افراد که کارهایی دارند از نوع نشستنی این عارضه بیشتر دیده می شود.

این باور که شاید مصرف نمودن غذاهای فلفل دار سبب تشدید علائم مربوط به هموروئید شود تنها یک افسانه خواهد بود و هیچ واقعیتی ندارد. مواد غذایی در خصوص ایجاد هموروئید بی تأثیر نیستند اما تند بودن یا نبودن یک غذا مستقیما تأثیری به همراه ندارد. هرچه فیبر موجود در غذای شما بیشتر باشد می توان این انتظار را داشت که ابتلا به یبوست با درصد بسیار بالایی کاهش پیدا خواهد کرد.

 سرما تأثیری بر روی ایجاد هموروئید ندارد. برخی معتقدند که نشستن بر روی سطوحی که بسیار سرد است سبب خشک شدن مدفوع می شود که در واقع این باور کاملا نادرست می باشد. هموروئید در چنین مواردی حتی با قرار گرفتن در یک وان آب سرد یا قرار دادن کیسه سرد می تواند با تسکین درد همراه شود. بنابراین سرما سبب برطرف نمودن علائم مربوط به آن خواهد شد. در اکثر مواقع این بیماری با یک رژیم ساده درمان می شود و نیازی نیست که حتما از روش های تهاجمی جراحی کمک گرفته شود.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید