صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

هماچوری چه بیماری هایی را هشدار می دهد؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۰ | 247 بازديد |  0
خون در ادرار کودکان سوزش و خون در ادرار زنان لخته خون در ادرار نشانه چیست خون در ادرار در بارداری وجود خون در ادرار مردان درمان گیاهی خو? هماچوری بیماری هایی هشدار دهد؟

هماچوری یعنی زمانی که فرد ادراری قرمز رنگ داشته باشد در این شرایط می تواند نشان دهنده شرایط متفاوت و پیش زمینه برای بررسی نمودن انواع بیماری های مهم باشد. وجود قرمزی ادرار یعنی خونریزی در بدن او اتفاق افتاده که در مسیر ادراری فرد بوده و با انتشار خون به داخل ادرار وجود یک مشکل را هشدار می دهد. بیماری هایی که می تواند در این شرایط مهم تلقی شود وجود عفونت هایی در داخل مثانه ، عفونت هایی مربوط به کلیه و در نتیجه ی آنها آسیب های احتمالی خواهد بود. این آسیب ها حتی تا نارسا کردن آن عضو نیز فرا می روند.

عموما زمانی که هماچوری رخ می دهد می توانیم به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که مثانه ما در اولویت قرار دارد. مثانه شایع ترین مکانی است که می تواند به بیماری هایی دچار شود و علائمش را اینگونه نشان دهد. در مرحله ی بعدی باید کلیه را بررسی نمایید که احتمال وجود سنگ های کلیوی و بزرگ شدن آنها و فشار بر روی سیستم خروجی نیز وجود خواهد داشت. اما در اولین برخورد خود با چنین وضعیتی بهتر است تا آرامش خود را حفظ نمایید و برای بررسی بیشتر به پزشک بروید.

استرس می تواند بدن شما را برای ابتلا به انواع بیماری ها نیز تشدید کند. بنابراین پیش از هر عملی بهتر است تا با پزشک پیش بروید و تمامی آزمایش های روتین مربوطه را نیز انجام دهید. از آزمایش ها هراسی نداشته باشید . این آزمایشات ضروری هستند زیرا در غیر این صورت راهی برای تشخیص وجود نخواهد داشت. گاها پیش می آید که پزشک هیچ علتی را پیدا نمی کند. گاها می تواند به رژیم غذایی شما هم نیز وابسته باشد.    

 

در چه زمانی هماچوری اتفاق می افتد؟

دیده شدن خون در ادرار می تواند بر اثر شرایط متنوعی رخ دهد. در بین عوامل موجود می توانید به تغییرات در سیستم ادراری اعم از تغییر در لوله های میزنای که مسیر کلیه ها تا مثانه را سپری می کنند ، وجود یک اختلال در داخل مثانه ، وجود اختلال در کلیه ها ، همچنین اختلال در عملکرد  میزراه یعنی راهی که باید ادرار از سیستم داخلی بدن و محل جمع آوری خود در مثانه به سمت خارج آید. پس ضعف و بیماری در هریک از این مسیرها می تواند راهی برای وجود هماچوری یا خون در ادرار ما باشد.

 حالت هایی که خون در ادرار تأیید می شود!

معمولا از نظر رنگ با تغییراتی مواجه می شوید. برخی از مواقع خون در ادرار شما به  صورت کامل دیده می شود ، اما در برخی از مواقع هم رنگ ادرار خونی نیست کمی از حالت زرد یا سفید خود خارج می شود می تواند به رنگ بسیار تیره تر ، رنگ قرمز تیره یا حتی صورتی رنگ هم مشاهده گردد. بنابراین نباید تنها به وجود خون اکتفا کنید ، هریک از این علائمی می تواند نشان دهنده وجود یک مشکل جدی باشد. در ظرف که برای آزمایش ادرار نیز با خود می برید این مشکل کاملا مشهود است. برخی از مواقع هم این امکان وجود دارد که حتی با چشم نتوانید وجود خون را نیز تأیید کنید زیرا نیازمند دستگاه های پیشرفته خواهد بود.

 علل ابتلا

هر نوع عفونتی که بر اثر تجمع باکتری ها در بدن و سیستم های مربوطه از جمله مثانه و سیستم کلیوی نیز رخ دهد باید با بررسی دقیق تری همراه شود. معمولا علائم اولیه آنها درد و ناراحتی و تب و همچنین تغییرات در رنگ ادرار خواهد بود . فرد حتی نمی تواند غذایی را مصرف کند. سوزش کردن در زمان ادرار می تواند علامت دیگری باشد که شاید بچه های بزرگ تر نسبت به آن واکنش نشان دهند.

 در بیماری های مربوط به کلیه هم عفونت شایع است ، همچنین نارسا شدن و بخصوص وجود سنگ کلیوی می تواند مسیر خروج ادرار را با مشکل همراه سازد. فرد ممکن است که دچار ورم ناگهانی در اندام های بدن خود شود. علاوه بر این ها در مردان می توانیم به بزرگ شدن پروستات که شایع ترین علت محسوب می شود ، همچنین وجود ضربه های شدید به قسمت لگن ، مصرف نمودن دارویی نظیر آسپرین هم توجه داشته باشید. پزشک ممکن است چنین شرح حالی را از شما پرس و جو کند.

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید