صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 سلامتی و بهداشت عمومی  

هفت سین و این همه خاصیت

نویسنده : | سلامتی و بهداشت عمومی | ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۰:۳۱ | 162 بازديد |  0
اجزای هفت سین سکه در سفره هفت سین نماد چیست سین های هفت سین نماد سنبل در سفره هفت سین هفت سین چیست سرکه هفت سین تاریخچه هفت سین سیر هفت سین خاصیت

سفره هفت سین در حقیقت با سین مربوط به سلامتی همراه می باشد و همه ی ما در روز اول تا پایانی ترین روز عید این سفره را به نشانه سرسبزی و سلامتی در فضای منزل خود پهن خواهیم کرد و از این رو لذت بسیاری خواهیم برد. اما آیا شما اطلاعی در خصوص خواص هریک از اجزای موجود در این سفره در اختیار دارید؟ درصد کمی از مردم وجود دارند تا به این موضوع توجه کنند ، بنابراین ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با این خواص بیشتر آشنا کنیم.

هفت سین از دیرباز وجود داشته و امروزه به عنوان یکی از پایدارترین رسوم از گذشته ها باقی مانده است. در حقیقت این رسم بسیار بی نظیر به ما می آموزد که شروع یک سال جدید باید با طراوت و سرزندگی همراه باشد و این خود بزرگترین موهبتی است که خداوند در اختیار هر فردی قرار می دهد. معمولا یک سفره هفت سین از خوراکی های زیادی تشکیل شده است که از جمله آنها می توان به سیب ، سمنو ، سنجد ، سماق ، سیر و و . . .  اشاره نمود. در حقیقت در طی سال ها این سفره همواره تغییرات بسیاری را به خود دیده است اما در نهایت می توان به وجود سلامتی در تمامی آنها اشاره نمود.

بهتر است تا در ابتدا از مهم ترین ارکان این سفره یعنی سیب آغاز کنیم. معمولا مصرف سیب می تواند به سلامتی هر بدنی کمک کند. خواص سیب بر هیچ کسی پوشیده نیست و همیشه توصیه شده که برای حفظ سلامتی بدن خود روزانه از یک عدد سیب کمک بگیرید و از خوردن آن لذت ببرید. سیب می تواند از اشتهای بیش از حد شما جلوگیری نماید و همواره موجب شود تا افسردگی به صورت کامل از بدن شما خارج گردد. سموم زیادی وجود دارند که توسط این غذای خوشمزه از بین خواهند رفت. سیب ماده ای است که از ورم معده و ترشح زیاد اسید معده جلوگیری خواهد کرد.

سیر گزینه ی بعدی است که معمولا در داخل سفره هفت سین خود مشاهده خواهید کرد. سیر همیشه تحت عنوان یک آنتی بیوتیک یاد می شود. آنتی بیوتیک ها در حقیقت به  صورت طبیعی می توانند از فعالیت هر نوع عامل باکتریایی در بدن ما جلوگیری نمایند. باکتری های بسیار قوی که می توانند در بدن ما مشکل ایجاد کنند در برخی از موارد یک فرد را به مرز مرگ هم می رسانند. عوامل میکروبی در هر جایی از بدن همانند ریه ها ، چشم ها ، سیستم گردش خون و . . . مانع از عمل طبیعی می شوند که حضور سیر می تواند به نابودی همه ی این عوامل مختل کننده بپردازد.

یکی از خواص بسیار مهم دیگر برای سیر کمک به افزایش توانایی بدن در مقابله با عوامل تأثیرگذار بر روی مبارزه سیستم ایمنی می باشد. در حقیقت افرادی که سیستم ایمنی قوی ندارند مثل افراد مبتلا به ایدز یا بیماری هایی نظیر بیماری دیابت ، یک گزینه ی بسیار مناسب برای تهاجم عوامل مختلف به شمار می روند. سیر و سایر مواد مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن می توانند از چنین تأثیری نیز جلوگیری نمایند.

در داخل سفره هفت سین شما سماق را قرار خواهید داد. این سماق هم می تواند با تأثیر دارویی خود از ورود و تکثیر عوامل میکروبی در داخل بدن شما پیشگیری کند و گردش خون را بهتر کند. می تواند چربی های اضافی موجود در غذاها را از بین ببرد. در صورتی که زخمی در داخل دهان شما وجود دارد می توانید از مرهم سماق نیز استفاده نمایید.

یکی از مزایای قرار دادن سنجد در این سفره ، تقارن قرار دادن سفره پس از اتمام خانه تکانی ها می باشد. در واقع افرادی که خانه تکانی انجام می دهند همواره در معرض گرد و خاک بسیاری قرار دارند و ریه های آنها با این وجود آزار خواهد دید. سنجد می تواند با تأثیر خود این گرد و خاک های اضافی را از بدن شما خارج نماید. سنجد حتی می تواند در از بین بردن تب های بالا هم کمک کننده باشد.

سمنو را مصرف کنید زیرا سمنو می تواند در یک لحظه میزان زیادی ویتامیتین ها و مواد معدنی را که بسیار ضروری هم هستند به بدن شما وارد کند. سمنو فیبر زیادی در داخل خود دارد. این فیبر همواره می تواند به خوبی از مشکلات مربوط به سیستم گوارشی شما جلوگیری به عمل آورد. یبوست ها یا اسهال های مزمن توسط این ماده با ارزش به صورت کامل رفع خواهد شد.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید