صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

هسته انگور و خاصیت ضد سرطانی آن

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۲:۱۵ | 242 بازديد |  0
جویدن هسته انگور خواص هسته انگور برای پوست هسته انگور و یبوست فروش هسته انگور پودر هسته انگور قیمت کپسول عصاره هسته انگور هسته انگور د هسته انگور خاصیت سرطانی

در درون هسته انگور خواص بی شمار هستند . یک نوع موادی در این هسته ی کوچک باقی می ماند که در نهایت بر روی سلامتی بدن برای پیشگیری نمودن از ابتلا به انواع بیماری هایی مهم همانند سطران نقش خواهد داشت. سلول های سرطانی در صورتی که در برابر آنها مقاومتی وجود نداشته باشد بر روی تک تک سلول های بدن ما تأثیر خود را برجای می گذارند و در نهایت سبب می شوند که رضد در تمامی این سلول ها اتفاق افتد. بنابراین می توانیم یک راه حل را برای پیشگیری از آنها ارائه دهیم که آن هم تنها استفاده نمودن از هسته انگور خواهد بود.

در خصوص انواع سرطان هایی که برای بدن ما اتفاق می افتد باید به این نکته توجه نماییم که سرطان می تواند علل متنوعی داشته باشد . هر علتی تأثیری مستقیم یا غیر مستقیم دارد. برخی از علل قابل درمان و پیشگیری و برخی دیگر غیر قابل پیشگیری خواهند بود. اما درمان هایی هم وجود  دارند که همه ی متخصصان به تأثیر آنها ایمان دارند و به نوعی آنها را قطعی می دانند. یعنی تأثیری صد در صدی را برجای می گذارند.

روغنی که از هسته انگور به دست می آید یک روغن بسیار غلیظ و مفید است که عموما می تواند سیستم ایمنی که در بدن ما وجود دارد را فعال نماید. بنابراین این خاصیت برای آن در نظر گرفته می شود که با تقویت نمودن این پروسه از شر بیماری های دیگری هم رهایی پیدا کنیم. برای برخی از افراد که اشتهایی برای غذا خوردن ندارند این روغن مفید واقع می شود و معمولا می تواند به عنوان یک مکمل بسیار مفید نیز وارد عمل شود. شاید در گذشته این موضوع اهمیت چندانی نداشت اما خوشبختانه امروزه این اهمیت نیز دیده و احساس می شود.

خواصی که در هسته انگور وجود دارد به دلیل بالا بودن سطح آنتی اکسیدان هایی است که در درون آن نهفته شده و این آنتی اکسیدان ها بر اثر تابش نور خورشید نیز به وجود آمده است. اما متأسفانه هیچ یک از ما قویا با خواصی که در درون انگور وجود دارد آشنایی نداریم و عموما سعی می کنیم تا تنها آن را بخوریم و هسته ای که در درون آن وجود دارد را دور بریزیم در حالی که این کار کاملا اشتباه است.

اگر به دقت به داروخانه و محصولات آرایشی بهداشتی که در آنها وجود دارد یک نگاه بیاندازیم متوجه خواهیم شد که تا چه اندازه از خواص مربوط به این روغن نیز استفاده می شود و تا چه اندازه از اهمیت برخوردار خواهد بود. در واقع این اثر طبیعی را در هیچ هسته ی دیگری شما مشاهده نمی کنید. بنابراین این اثر از نظر پزشکی هم به اثبات رسیده و جای بحثی در رابطه با آن وجود ندارد.

یکی از تحقیقاتی که در رابطه با این موضوع نیز انجام شده به این مورد توجه دارد که همواره این روغن می تواند سلول هایی را که در سرطان نقش دارند به صورت کامل تغییر دهد و به نوعی از نظر زیست محیطی نیز بر روی آنها تأثیر منفی خود را بگذارد. بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که از نظر خاصیت زیستی تغییر یافته و در نهایت از بین می رود. پس اگر سرطانی هم در بدن وجود داشته باشد به دلیل استفاده نمودن از هسته انگور اثرات منفی ناشی از آن بسیار کمتر از حالت های دیگر خواهد بود.

اگر رادیکال های آزادی در اطراف ما باشند که در حقیقت همینطور هم هست می توان گفت که توسط خواص آنتی اکسیدانی از اثر منفی آنها بر روی سلامتی ما کاسته می شود. علاوه بر آن می تواند به سرعت توسط فرایندی که دارد گردش خون بهتری را نیز به دنبال داشته و در واقع از اینکه خون لخته شود جلویری به عمل آورد. لخته شدن خون می تواند مساوی با سکته ها باشد. پس این هسته توانایی آن را دارد که همانند داروهای شیمی درمانی بر روی رشد سلول سرطانی اثر خود را برجای گذاشته و به نوعی آن ها را نابود نماید.

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید