صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

نقش ویتامین ب 12 در سلامت مردها

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۴۰ | 155 بازديد |  0
ويتامين ب ٦ منبع ویتامین ب 12 منابع گیاهی ویتامین b12عوارض مصرف زیاد ویتامین b12 ویتامین سلامت مردها

حضور انواع ویتامین ها در بدن ما می تواند به عنوان یکی از مهم ترین اصل در سلامتی مطرح باشد ، اما باید با این موضوع در ارتباط باشید که چگونه می توان میزان ویتامین ها را به حد نهایی خود رساند. در حقیقت یکی از راه ها استفاده از مکمل ها می باشد ، اما آیا خود شما می دانید که کدام یک از مکمل ها برای بدن شما مفید هستند؟ یکی از مؤثر ترین ویتامین ها با توجه به عملکرد مردها توجه به مصرف ویتامین ب 12 خواهد بود. این ویتامین به صورت منحصربه فرد بر روی فعالیت های جسمی یک مرد تأثیرگذاشته و سلامتی را به او هدیه می دهد.

از اولین تأثیرات ویتامین ب 12 بر روی تولید اسپرم ها در بدن می باشد. هر زمان که تولید اسپرم به حد خود برسد میزان باروری یک مرد کامل خواهد شد اما در غیر این صورت با مشکلاتی همراه خواهد بود. پس اگر به بیماری هایی دستگاه تناسلی مردانه خصوصا در زمینه باروری همراه هستید یکی از بهترین گزینه ها استفاده از ویتامین ب 12 در بدن خواهد بود. حتی محققان به این نتیجه رسیدند که در صورت سالم نبودن اسپرم ها می توان به یکی از متهمان ردیف اول یعنی کمبود ویتامین ب 12 نیز اشاره نمود.

علاوه بر آن یکی از دیگر فواید این ویتامین برای بدن شما افزایش در میزان سرعت حرکت اسپرم ها نیز خواهد بود. تا زمانی که اسپرم های شما با سرعت واقعی خود در حرکت نباشند و در کمترین زمان و با سرعت مناسب به تخمک نرسند حتی یک مورد از آنها هم پیروز این رقابت نخواهد بود. بنابراین برای سلامتی بدن خود بهتر است که به کمبود ویتامین ها در بدن خود توجه بیشتری نشان دهید زیرا تغییر در میزان هریک از آنها می تواند با مشکلات جدی نیز همراه شود. تأثیر ویتامین تا جایی است که می تواند حدود پنجاه درصد به سرعت اسپرم ها رسیدگی کند.

شاید بارها در مراکز ناباروری با مردهایی روبه رو شده باشید که در فکر  فرو رفته اند و به دنبال راهی برای افزایش میزان باروری هستند. قطعا یکی از توصیه هایی که پزشک مورد نظر برای آنها انجام می دهد در ارتباط با توجه به تعادل در میزان ویتامین های بدن می باشد. تأکیدی که این پزشک دارد خصوصا بر روی ویتامین ب 12 می باشد.

از مشکلات موجود در روابط زناشویی در حقیقت می توان به موضوع زود انزالی در مردان اشاره نمود. برخی از مردان بیش از زمان اصلی خود به انزال می رسند که این امر مانع از لذت بردن یک زن از رابطه جنسی خواهد شد. رفته رفته زود انزالی در مزدان می تواند به یکی از بزرگترین معضلات در زندگی تبدیل شود زیرا مرد حس قدرت همیشگی را در خود نمی بیند و خود را فردی می بیند که نمی تواند همسر خود را راضی نگاه دارد. در نتیجه اختلافات زیادی در بین آنها شکل می گیرد و حتی می تواند به طلاق نیز منجربه شود.

ویتامین ب 12 می تواند سطح خون ما را تنظیم کند . این سطح خون در یک مرد برای رسیدن به اوج لذت جنسی اهمیت فراوانی دارد. این ناتوانی جنسی تنها یک بیماری نیست بلکه می تواند بیماری های دیگری را نیز با خود به همراه داشته باشد که از جمله آنها می توان به موضوع افسردگی و اضطراب اشاره کرد. برای پیشگیری از این اتفاق تنها یک راه حل پیش روی شما قرار دارد و آن هم استفاده از این ویتامین به همراه قرص های افزایش دهنده فاکتورهای خونی همانند قرص آهن یا اسید فولیک خواهد بود.

هیچ گاه مصرف ویتامین ب 12 را به صورت خودسرانه انجام ندهید این ویتامین برای سلامتی نقش اساسی دارد و تجاوز از حد مجاز در آن می تواند با عواقب جبران ناپذیری همراه شود. از عوارضی که پس از کمبود ویتامین ب 12 می توان به آن اشاره کرد در ارتباط با کاهش میزان اشتها به همراه کاهش وزن خواهد بود. در زمانی که ویتامین ب 12 بسیار کاهش می یابد سیستم عصبی بدن فرد دچار علائمی از تخریب خواهد شد. یعنی از نظر راه رفتن ، تمرکز ، حافظه و . . . دیگر توانایی قبلی خود را نخواهید داشت و این موضوع می تواند به ضرر شما تمام شود.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید