صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- سلامت روان  

نقش والدین در بلوغ پسران

نویسنده : | سلامت روان | ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۳۷ | 188 بازديد |  0
بلوغ پسران با عکس مراحل بلوغ پسران عکس سن بلوغ پسران در اسلام مشاوره بلوغ پسران بلوغ زودرس در پسران بلوغ دیررس در پسران سن بلوغ شرعی پسران به? والدین بلوغ پسران

پسران دوران بلوغ بسیار حساسی دارند آنها هر زمان از بلوغ را با مسائل بحرانی بسیاری پشت سر می گذارند که توجه به آنها می تواند بسیار پراهمیت باشد. آگاهی والدین از مشکلات و مسائل بسیار مهم در زمینه ی بلوغ مربوط به هر جنس می تواند تأثیر زیادی در جلوگیری از عوارض این دوره حساس نیز باشد. در حقیقت تنها راه پیشگیری در زمینه ی این نوع از مسائل توجه به امر آگاهی خواهد بود. نحوه برخورد والدین با اینگونه مسائل می تواند تأثیر زیادی بر روی رفتار سوء فرزندان داشته باشد.

وادلین به عنوان اولین اعضای همیشه همراه با یک فرد نوجوان قطعا تأثیر زیاد بر روی رفتار و کردار او خواهند داشت. شاید برخی از والدین به رفتار فرزندان دیگر از دوستان خود بسیار توجه داشته باشند و حتی آنها را تشویق نمایند در حالی که باید به این نکته هم توجه داشته باشند که والدین این افراد خود رعایت کننده بوده اند و به همین دلیل فرزندان آنها از برخی از رفتارها نیز دوری می گزینند. امر و نهی تنها کافی نیست بلکه رفتار شدن یک هنجار می تواند تأثیرگذار باشد.

ما دوست داریم که فرزند ما یک فرد بسیار قانونمند باشد و تمامی کارهای خود را بر پایه اصول و قواعد خاصی انجام دهد ، اما آیا همه ی ما چنین رفتاری خواهیم داشت؟ آیا خود ما در زندگی روزمره ی خود نظم را سرلوحه کارها قرار می دهیم یا اینکه به بی نظمی علاقه بسیاری داریم؟ بلوغ پسران سرشار از اتفاقات بحرانی و حساسی می باشد که تنها در زیر سایه توجهات می تواند به خیر ختم شود. برخی از مواقع این رفتارها می تواند حتی یک پسر را به سوی مرگ گرایش دهد.

دوران بلوغ شاید دورانی باشد که در پسرها امر و نهی دیگر معنایی نداشته باشد و استقلال و خود رأی بودن جای آن را بگیرد ، در حالی که والدین دوست دارند تا ابد به فرزندان خود دستور بدهند!!! این یعنی بروز مشکلات بسیار در دوران حساس بلوغ پسران! شما به عنوان والدین نقش دارید. اولین تقش درک کردن فرزند شماست. شما باید فرزند خود را درک کنید تا بتوانید از رفتارهای او به وجود مشکل یا عدم مشکل بپردازید. برخی از مواقع این لجاجت بین فرزندان و پدر و مادرها می تواند تا اندازه زیادی به ضرر هر دو طرف تمام بشود.

در دوران بلوغ پسران در حقیقت اتفاقات زیادی از نظر روحی و جسمی به وقوع می پیوندد. آنها قدرت تناسلی خود را درک می کنند و می دانند که حسی بسیار مبهم در وجود آنها برای گرایش به سمت جنس مخالف وجود دارد. برخی آن را از راه های مختلف سرکوب می کنند اما برخی دیگر با رفتارهای نادرست خود دامن بیشتری به آن می زنند و در نهایت در دام بلایای پس از آن گرفتار خواهند شد. علاوه بر آن حس روحی که در وجود یک پسر قرار گرفته تا اندازه زیادی دچار تغییر خواهد شد. او دوست دارد تا توجه بیشتری را به سوی خود جلب کند. بیشتر به تیپش می رسد و رفتارهایی از او سر می زند که شاید تا پیش از این انتظاری برای آن وجود نداشته است.

یکی از بهترین راه حل ها برای صمیمیت بیشتر والدین با  فرزندان صحبت کردن آنها با یکدیگر بخصوص در رابطه با مسائل مربوط به بلوغ می باشد. مادران از اتفاقات و نتایج آنها صحبت کنند ، پدران از حسی که در این دوران برای آنها هم اتفاق افتاده با فرزندان پسر خود صحبت کنند. این رفتار موجب خواهد شد تا رفته رفته فضا برای مطرح کردن خواسته ها و مشکلات باز تر بشود. سعی کنید که نوجوان خود را سرزنش نکنید به او اجازه دهید تا اهمیت موضوع را درک کند.

سعی کنید تا به نوجوانان پسر خود اهمیت بیشتری بدهید. منظور از اهمیت دادن تنها صحبت کردن نیست ، بلکه در موارد ضروری کمی به آنها اطمینان داشته باشید و هوایشان را در برابر افراد مختلف داشته باشید. معمولا پدران افرادی هستند که در این دوران پشت و پناه بسیار مهمی برای پسران خود خواهند بود. در این دوران هر دوی پدر و مادر باید با یکدیگر یک اتفاق نظر بر روی توجه به امر سلامتی فرزند خود داشته باشند و در تربیت او به یک اندازه نقش داشته باشند. پدران نقش بسیار جدی تری را ایفا می کنند پس ضروری است که به این نقش پایبند باشند و از زیر آن شانه خالی نکنند.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید