صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

مصرف مداوم قهوه چه بلایی بر سر بدن می آورد؟

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ , ۰۰:۱۲ | 192 بازديد |  0
خواص درمانی قهوه خواص قهوه برای زنان بهترین نوع قهوه مضرات قهوه فروش قهوه انواع قهوه قهوه اسپرسو دانه قهوه مصرف مداوم قهوه بلایی آورد؟

افرادی که در هر غذایی افراط را ترجیح می دهند باید به این موضوع نیز توجه داشته باشند که افراط در رابطه با قهوه می تواند به ضرر بدن شما تمام شود.

روزهایی که قهوه می خورید بدنی کاملا متفاوت از روزهای دیگری که از این نوشیدنی گرم استفاده نمی کنید دارید. در حقیقت می توانیم به این شرایط تأکید ویژه ای داشته باشیم که قهوه در طولانی مدت وابستگی شدیدی را به وجود می آورد ، بنابراین از افراط کردن در رابطه با مصرف این نوشیدنی دوری کنید و اجازه دهید تا بدن هرازگاهی طعم مطلوب آن را نیز به خاطر بسپارد. در صورتی که به میزان بیشتری مصرف شود می تواند با عوارضی همراه شود که در ادامه به مهم ترین های آن اشاره خواهیم داشت.

عوارض شدید ناشی از مصرف قهوه

در مواقعی که شما بتوانید به میزانی بیشتر از نیاز بدن خود کافئین موجود در قهوه را به بدن راه دهید از علائم اولیه نامناسب بر روی بدن شما وجود لرزش دست ها خواهد بود. در مواقعی که لرزش دست های شما رخ می دهد یعنی بدن از نظر عصبی دچار اختلالی شده که وابستگی شدیدی به میزان ماده ی مصرف شده کافئین دار شما خواهد داشت. بنابراین بهتر است تا مصرف قهوه را به صورت کامل قطع کنید. حتی نوشیدن یک فنجان از آن می تواند عواقب بدی را به دنبال داشته باشد.

در دنیا شما نمی توانید نوشیدن یک قهوه را محدود نمایید ، زیرا یکی از خاص ترین و بهترین نوشیدنی های بین المللی به شمار می رود که از دیرباز تاکنون در بین مردم رواج داشته است. برخی ها بر این باور هستند که بعد از نوشیدن قهوه انرژی مضاعفی را دریافت می کنند در حالی که اینگونه نبوده و تنها عملکرد برخی از اعضای بدن ما است که دچار تغییراتی می شود. بدن اندام هایی دارد که در صورت بالا رفتن دوز مربوط به قهوه تغییرات محسوسی را از خود نشان می دهند.

قهوه ای که به صورت اصل تهیه شود می تواند هزینه ی زیادی را بر روی دوش خانواده شما باقی بگذارد. در حقیقت می توانیم به این موضوع توجه داشته باشیم که قهوه با تلخی خاص خود با یکبار نوشیدن حجم بالایی از کافئین را به بدن شما منتقل می کند که برای برخی از بیماران از جمله بیمارانی که دارای مشکلات قلبی شدید هستند بسیار خطرناک خواهد بود.

کاهش شدید فشار خون و قهوه

در افرادی که به صورت خانوادگی سابقه ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی دارند و همچنین فشار آنها نیز به صورت فزاینده ای بالا رونده است ، باید به این نکته توجه خاصی داشته باشند که اگر قهوه مصرف کنند ، فشار خون آنها نیز باز هم افزایش پیدا خواهد کرد. این افزایش دو برابری گاها تا مرز سکته هم پیشروی خواهد کرد. بنابراین اگر دوست دارید که فشار خون شما در حالت تنظیم قرار گیرد بهتر است تا توجه کنید که مصرف قهوه باید به اتمام برسد تا فشار خون شما نیز به حالت عادی خود باز گردد. 

اضطراب و قهوه

در صورتی که شما فردی با حالت اضطراب بسیار زیادی هستید باید در جریان باشید که در صورت صرف یک وعده قهوه نیز این شرایط شما بدتر خواهد شد. میزان آدرنالین در بدن شما با قهوه بیشتر از قبل خواهد شد ، بنابراین علائمی از اضطراب نیز در شما دیده می شود. اضطراب شما هرچه بیشتر شود می تواند خطرناک تلقی شده و سبب بروز انواع سکته ها شود. علاوه بر آن اعضایی از بدن هم نسبت به این اضطراب پاسخ منفی را از خود نشان می دهند. پس قطعا قهوه نمی تواند آرامشی به دنبال داشته باشد ، زیرا آرامش شما با مصرف این ماده از بین خواهد  رفت.

با صرف فنجان قهوه کم کم به مروز زمان دوز مصرفی شما افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین ممکن است که از یک فنجان به تعداد بالاتری برسید ، قطعا رفته رفته وابستگی به آن را تجربه می کنید همانند فردی که نمی تواند الکل را ترک کند خواهید بود و حالت آرامش شما به تشویش تبدیل می شود.  پس نه تنها انرژی به شما نمی دهد بلکه از انرژی شما برای انجام دادن کارهای روزمره نیز می کاهد.

افزایش مصرف نوشیدنی گرم میزان خروجی ادرار شما هم به همان نسبت با افزایش چشمگیری مواجه خواهد شد. املاحی در بدن ما وجود دارد که می تواند با این شرایط کاملا خروج پیدا کند ، در این صورت جبران نمودن دوباره آن کار ساده ای نیست. بر این اساس الکترولیت هایی که در بدن شما قرار دارند به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهند کرد و در نهایت کمبودهای جدی را مشاهده خواهید کرد.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید