صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

مصرف سیگار و باورهای نادرست

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۳ | 302 بازديد |  0
فواید علمی سیگار کدام سیگار بهتر است مضرات سیگار پاکت سیگار اصول سیگار کشیدن ترک سیگار بزرگترین ضرر سیگار قطران سیگار مصرف سیگار باورهای نادرست

برای آنکه بتوانیم وضعیت سلامتی را در جامعه خود بالا ببریم باید همواره به این نکته توجه نماییم که سلامتی در گرو آن است که ما یک سری از اعمال را انجام ندهیم ، علاوه بر آن باید خود نیز در این راه ثابت قدم باشیم و تا حد امکان بتوانیم تلاش خود را برای بهبود شرایط نیز به کار ببندیم. هم سیگار و هم قلیان از مواد دخانی بسیار خطرناک هستند که باید به نوعی جلوی تأثیر آنها را نیز گرفت.

یک سری از باورهای نادرست نیز وجود دارد که می تواند بر روی مصرف یک فرد مؤثر واقع شود. مثلا می توانیم به این نکته اشاره کنیم که برخی از افراد تحت تأثیر دوست های خود قرار می گیرند. چنین افرادی به دلیل آنکه با دوستان خود همکاری داشته باشند و به نوعی همراه آنها باشند وارد چنین پروسه ای می شوند و به مصرف نمودن قلیان و همچنین سیگار روی می آورند. بنابراین اگر آنها سیگار مصرف کنند نشان دهنده این موضوع است که بسیار بزرگ شده اند در حالی که این تصور کاملا اشتباه است.

برخی از مواقع فرد درگیر احساسات می شود ، یعنی مسائلی از نظر عاطفی برای او اتفاق می افتد که دیگر توانایی تحمل کردن آنها را ندارد. برای آنکه بتواند این شرایط را فراموش کند مجبور است تا سیگار و قلیان بکشد. دوستان او به او توصیه می کنند که آنها هم از این روش برای تسکین درد و ناراحتی های عاطفی خود کمک گرفته اند و بسیار مفید بوده در نتیجه این فرد هم همین کار را تکرار خواهد کرد. علاوه بر آن تأثیری که نیکوتین و تنباکو بر روی بدن ما دارد برای برخی از افراد می تواند جذاب باشد و سبب شود تا خستگی آنها به صورت کامل نیز رفع گردد.  

 یک سری از سیگارها وارد بازار شده اند که با نام سیگار بدون نیکوتین نیز شهرت دارند. در حقیقت می توانیم بگوییم که چنین باوری هم کاملا اشتباه خواهد بود. در حقیقت ما چنین سیگاری نداریم و عموما سیگارهایی از این قبیل به دلیل آنکه فرد نیاز دارد تا بیشتر از آن بهره ببرد باید در پک هایی بیشتر نیز مصرف شوند. بنابراین هیچ فرقی با زمانی ندارد که فرد نیز سیگار خود را کمتر می کشد. زمانی که از سیگار بیشتر استفاده کنید قرار گرفتن سیگار بر روی لب های شما می تواند سبب تغییراتی بر روی لب ها شود.

سیگار خود می تواند سبب شود تا بیماری هایی به بدن شما راه پیدا کند بنابراین اینگونه نیست که سیگار به تنهایی خود نیز عاملی برای ابتلا نباشد و تنها در افرادی که زمینه های آنها را دارند بیشتر دیده شود. مثلا برخی اشاره دارند که اگر فردی بیماری های نظیر بیماری قلبی داشته باشد با مصرف نمودن چنین ماده ای بیشتر به بیماری ابتلا پیدا خواهد کرد. در نهایت مرگ بر اثر سیگار می تواند با یک جهش قابل توجهی نیز بیشتر شود. 

اگر سیگار گران قیمت تر بخرید قطعا بر روی بدن شما تأثیر منفی کمتری خواهد داشت. در واقع ما می توانیم به این نکته توجه نماییم که سیگارها تنها از نظر قیمتی و بو با یکدیگر متفاوت هستند در حالی که اینگونه نیست و در واقع باید بتوانیم همواره به این نکته توجه نماییم که باید از فاز محرک بودن نیز خارج شود. این همان تأثیری است که با افزایش قیمت سیگار به آن اشاره نموده اند. 

 از باورهای نادرست دیگر این است که سیگار را خطرناک تر از قلیان نمی دانند بلکه فقط قلیان را مهم می دانند. در حقیقت این تنها یک باور ناصحیح است که در بین مردم وجود دارد در حالی که باید بگوییم که سیگار هم به همان اندازه قلیان مضر است و نباید بیش از اندازه مصرف شود.

 همانطور که می دانید پس از مدتی استفاده نمودن از سیگار متوجه می شوید که دندان های شما شروع به زرد شدن می کند این در واقع به آن دلیل است که سیگار عموما موادی دارد که همانند جرم بر روی دندان های ما می نشیند ، در حقیقت می توانیم بگوییم که این چرم ها رفته رفته سبب می شوند تا تغییراتی بر روی دندان های ما ایجاد شوند. این عوارض یعنی عوارضی که برای دندان ها به وجود می آید. 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید