صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- سلامت روان  

مصرف زیاد ترامادول چه بر سر ما می آورد؟

نویسنده : | سلامت روان | ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۱ | 715 بازديد |  0
تشخیص افراد ترامادولی عوارض قرص ترامادول ١٠٠ عوارض قرص ترامادول ٢٠٠ عوارض ترامادول ۱۰۰ عکس قرص ترامادول۲۰۰ قیمت قرص ترامادول۲۰۰ ترک ت? مصرف زیاد ترامادول آورد؟

مصرف نمودن ترامادول برای همه ی افراد توصیه نمی شود زیرا در این دارو نوعی مواد وجود دارد که سبب وابسته شدن شما خواهد شد ، بنابراین چه خوب است تا در افرادی مورد استفاده قرار گیرد که حقیقتا به آن نیاز دارند و باید از آن بهره ای ببرند. اگر فردی که نباید از این ماده استفاده کند و همچنین می توان دوز مصرفی بالا از این دارو را راهی برای ابتلا به عوارض ناشی از مصرفش اعلام داشت. پس ما نباید خود بدنمان را در این راه مورد آسیب جدی قرار دهیم و همیشه باید به فکر سلامتی اش باشیم.

زمان مصرف ترامادول کاملا مشخص است ، یعنی هر زمانی که بیش از اندازه دچار ضعف و ناراحتی هستید می توانید از این دارو بهره ببرید. اما در اغلب موارد طریقه ی مصرفی که برای آن وجود دارد مناسب نیست و دوزهای تجویز شده برای آن در مدت زمان بسیار طولانی نیز اتفاق می افتد که نشان دهنده اهمیت این موضوع است. دوزی که بیشتر از دو هفته نیز باشد سبب وابسته شدن فرد خواهد شد و در نتیجه می تواند برای سلامتی اش ضرر بسیاری داشته باشد. اگر بخواهیم به این موضوع توجه کنیم همواره می توانیم اثر مسکن بودن آن را یک دارویی بین استامینوفن و مورفین بدانیم ، یعنی نه به اندازه استامینوفن ساده است و نه به اندازه مورفین بسیار قوی .

افرادی که دارای اعتیاد شدیدی هستند معمولا درد و ناراحتی های جسمی و روحی بسیاری دارند که بنابراین برای  رها شدن از این دردها می توانند از ترامادول استفاده نمایند اما به شرطی که میزان استفاده از آن کمتر از دو هفته باشد. شرکت های زیادی هستند که در زمینه ی تولید نمودن این دارو فعالیت دارند و همچنین مطب های ترک اعتیاد بسیاری هم وجود دارند که در زمینه ی توزیع نمودن این قرص ها فعالیت لازم را دارند.   اما همین داروی به ظاهر آرامشبخش و دوست داشتنی می تواند در صورتی که دچار سوء مصرف واقع شود فرد را به مشکلاتی دچار کند.

شاید تاکنون افراد دارای اعتیاد را دیده باشید که در اطراف شما شروع به تشنج می کنند. شاید شما در ابتدا این حرکات را باور نکنید در حالی که می توان گفت که این حرکات کاملا طبیعی هستند و یک نوع واکنش بدن نسبت به میزانی از ماده خواهد بود که به بدن فرد وارد شده است. در کسانی که از زمان های گذشته همیشه در فکر کشتن خود بوده اند اما روشی آسان نیافته اند ، این دارو را در دسترس آنها قرار ندهید زیرا می تواند عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

در صورتی که فرد عادی یا فردی که دارای اعتیاد است از نظر عاطفی به اختلالاتی دچار شود نمی تواند با آنها کنار بیاید ، به ناچار باید از روشی برای تسکین این دردهای عاطفی خود بهره ببرید که همان مصرف ترامادول خواهد بود. شاید شما را از علائم افسردگی دور کند اما در حقیقت می تواند شما را رفته رفته به این علائم نزدیک تر نماید. رفته رفته شما به مصرف این ماده ی خوب عادت می کنید و دوری از آن برای شما امکان پذیر نخواهد بود. در افرادی که مصرف ترامادول خود را به صورت کاملا ناگهانی قطع می کنند علائمی دیده خواهد شد که از جمله ی آنها می توانیم به تعریق بیش از اندازه ، تهوع شدید ، دردهای ماهیچه ای ، بی خوابی روز و شب ، علاوه بر آن حالتی از لرزش و اضطراب را در اولویت قرار دهیم.

اگر مصرف ترامادول در شما افزایش پیدا کند در نهایت می تواند از نظر تنفسی نیز شما را به مشکلاتی دچار کند. از جمله ی این مشکلات می توانیم به تنگ شدن راه هوایی و همچنین سختی در نفس کشیدن اشاره داشته باشیم. هرگز در زمانی که باردار هستید به فکر استفاده نمودن از ترامادول نباشید زیرا این ماده می تواند برای شما خطراتی را به همراه داشته باشد که قطعا با آن به مشکل برخواهید خورد. این ماده حتی آنقدر قوی است که با شیر مادر به بچه شما منتقل شود و علائم مربوط به مصرف را که همچون اثرات آرامشبخش فراوان است باقی بگذارد.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید