صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

مشکلات مربوط به بیدار شدن در هنگام صبح

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۲۷ مهر ۱۳۹۶ , ۲۳:۲۵ | 206 بازديد |  0
رفع خواب آلودگی علت خواب آلودگی ناگهانی علت خواب آلودگی بعد از غذا تمایل به خواب زیاد علت خواب آلودگی در طول روز علت خواب زیاد در طب سنتی علت ? مشکلات مربوط بیدار هنگام

بیدار شدن در هنگام صبح معمولا یکی از عذاب آورترین عادات برای بسیاری از افراد به شمار می رود، در حالی که چنین عادتی بسیار خوب و پسندیده بوده و هیچگاه برای هیچ فردی با ضرر همراه نبوده است. ما باید یاد بگیریم که صبح ها زود از خواب بیدار شویم تا هم در پایان شب به خوبی به خواب فرو رویم و هم بتوانیم در کمترین زمان ممکن به تجدید قوا بپردازیم. معمولا خواب زیاد در طول روز فرد را با خستگی مضاعفی همراه می سازد که قابل وصف نیست ، اما اگر این روند به شیوه ای درست تغییر یابد هیچگاه با مشکل همراه نخواهد بود.

بسیاری از افراد خواب ماندن در صبح را برای خود یک مشکل غیر قابل حل می دانند و اغلب به موضوعی اشاره دارند که در ارتباط با مشکلات کاری و سختی های زندگی است ، در حالی که این تصور کاملا اشتباه بوده و هیچ ارتباطی بین خواب آلودگی شما در صبح و همچنین استرس کاری وجود ندارد. این دو مقوله به صورت مستقل از هم فعالیت دارند و هیچ ارتباط دو سویه ای را قبول نمی پذیرند. بنابراین مشکلات اصلی برای خواب ماندن در صبح به یک سری از دلایل دیگر مرتبط است.

برخی از افراد تمام روز در کار و مشغله های زندگی خود گرفتار هستند و ترجیح می دهند که شب قبل از خواب دوش گرفتن را تجربه کنند. این کار را هر شب انجام می دهند و هرشب نیز با مشکل بی خوابی یا خواب ماندن در صبح مواجه می شوند. آنها نمی دانند که معمولا خواب یک ریتم خاصی دارد و تغییر در این ریتم مساوی با بی خوابی می باشد. هرچه میزان بی خوابی بیشتر شود فرد صبح روز بعد عصبی تر خواهد شد.

بنابراین سعی کنید زمان دوش گرفتن خود را به گونه ای تنظیم کنید که شرایط برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما فراهم شود. به عنوان مثال می توانید در حدود دو ساعت پیش از آنکه به رختخواب بروید دوش گرفتن را انجام دهید. در غیر این صورت باید خواب آلودگی در صبح را با جان و دل قبول کنید. افت دمایی که شما در هنگام خواب تجربه خواهید کرد یکی از علل مهم اختلال در خواب برای صبح می باشد.

بهتر است هفته ای یکبار روتختی و روبالشی های خود را تعویض کنید. سعی کنید از روبالشی ها و روتختی های زیبا با بوی خوش مواد شوینده استفاده نمایید. چنین راهکاری می تواند به نفع شما باشد. قطعا زمانی که هنگام خواب با چنین صحنه هایی مواجه شوید ، خواب آرام تری را تجربه خواهید کرد. اما هرچه فضای اطراف شما بی نظم باشد و بهم ریختگی را تجربه نمایید ، این بی نظمی بر روحیه ی شما نیز اثرگذار بوده و همواره می تواند در خواب ماندن صبحگاهی هم مؤثر واقع شود.

از مصرف شکلات ، شیرینی ، آبمیوه های صنعتی ، میوه های شیرین و . . . قبل از خواب بپرهیزید. هرچه میزان قند نهفته در یک غذا بیشتر باشد معمولا بر روی سلامت بدن شما اثرگذار بوده و برای هضم و جذب نیاز به یک زمان طولانی دارد. بنابراین مصرف چنین غذاهایی را به بعد موکول کنید ، بهتر است در صبح یا در هنگام غروب از آنها بهره ببرید تا مراحل هضم آنها پیش از خواب به اتمام رسد. با این روش خواب آرامی خواهید داشت.

زمانی که شما مصرف صبحانه ی خود را به بعد موکول می کنید ، این تعویق خود موجب خواهد شد تا میزان انرژی در بدن شما تحلیل رود و خستگی وبی حالی بیشتری را تجربه نمایید. در صورتی که هرچه زمان مصرف صبحانه بیشتر شود ، قاعدتا بیدار شدن از خواب با سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت. 

یکی از عادات بسیار نادرست در زمان بیدار شدن از خواب کوک کردن ساعت برای زمان های مختلف می باشد. ما معمولا زمانی ده دقیقه ای را برای تغییرات در نظر خواهیم داشت و سعی می کنیم که پس از این زمان بیدار شویم ، در حالی که این اتفاق اغلب موارد با خوابیدن بیش از اندازه ادامه دار خواهد شد . پس سعی کنید تا در یک زمان خاص از خواب بیدار شوید و به خواب فرو بروید. این تنظیم شدن ساعت بدن شما در بیدار شدن صبحگاهی حتی بدون کوک کردن ساعت نیز مؤثر خواهد بود.

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید