صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

مراحل تغییر رنگ کبودی

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۲ تیر ۱۳۹۷ , ۲۰:۴۸ | 1507 بازديد |  0
عکس کبودی بدن علت کبودی صورت علت کبودی ران پا پماد رفع کبودی کبودی پوست شکم درمان فوری کبودی صورت علت کبودی چانه علت کبودی کشاله ران مراحل تغییر کبودی

کبود شدن پوست معمولا حالتی است که برای هر کسی اتفاق نمی افتد مگر آنکه مشکلی در بدن به وجود آید که این مشکلات هم نیاز دارند تا پیگیری های پی در پی داشته باشند. بعضی از مواقع مشکل خاصی وجود ندارد و می توان از این کبودی ها به راحتی گذشت اما در برخی از مواقع مشکل آنقدر حاد می باشد که نیازمند پیگیری سریع بوده و باید هرچه سریع تر برای آن راه حل در نظر گرفته شود. این راه حل توسط خوددرمانی جواب نمی دهد و نیاز داریم تا توسط پزشک تمهیداتی اندیشیده شود.

در اکثر موارد علتی که برای کبود شدن پوست شما در نظر گرفته می شود به دلیل ضربه ای شدید خواهد بود. یک فرد را در نظر داشته باشید که در حال بازی کردن فوتبال می باشد به صورت ناگهانی فردی که قصد دارد تا توپی را شوت کند این ضربه شدید را به پای طرف مقابل خود وارد می کند. بر همین اساس می توان گفت که شدت ضربه مورد نظر به پا یا هر جایی از بدن وارد می شود و در آن محل خونریزی هایی اتفاق می افتد. این خونریزی ها پس از مدت زمان مشخصی به کبودی تبدیل می شوند.

نمونه از این نوع کبودی ها بسیار زیاد هستند. در حقیقت این نوع از آنها نیاز دارند تا دوره ی طولانی خود را سپری کنند ، اما باید همواره به این موضوع هم توجه داشته باشید که تغییر رنگ کبودی در این موارد به شکل های متنوعی می باشد. به عنوان مثال به حالت زرد یا بنفش نیز تغییر خواهد یافت. اما در صورتی که کبودی شما همچنان پابرجا می باشد و هیچ تغییری از نظر ظاهری هم در آن به وجود نیامده است باید به پزشک مراجعه کنید. بخصوص آنکه تعداد کبودی ها روز به روز بیشتر شوند.

هر ضربه ای که بدن شما به خود می بیند موجب می شود تا مویرگ هایی که در بدن قرار دارند بخصوص مویرگ های تحت ضربه به سرعت پاره شوند. این خونریزی در همان محل و به محل های مجاور خود هم منتقل خواهد شد. پس از اینکه خونریزی به سایر نواحی انتقال پیدا می کند کبودی نیز ظاهر خواهد شد. به رنگ های مختلف کبودی بر روی بدن خود دقت کنید زیرا رنگ های متنوع نشانه های مختلفی دارد که در تشخیص پزشک کمک بسیاری خواهد کرد.

زمانی که ضربه ای وارد می شود حالت کبودی اولیه در آن متفاوت از زمان های دیگر خواهد بود. در ابتدای ضربه خونی که وارد مسیر می شود خونی است که میزان اکسیژن بالایی در خود دارد بنابراین موجب می شود تا ضربه موجب شود تا قرمزی در همان محل به وجود آید. این قرمزی می تواند حتی کمی کمرنگ تر هم باشد. زمانی کوتاه که می گذرد این علامت تغییر می دهد و رنگ آن به رنگی دیگر نیز تبدیل خواهد شد. رنگ بعدی رنگ بنفش است ، زیرا رنگ بنفش رنگ خونی است که هم اکنون اکسیژنی در خود ندارد. در مرحله بعدی از رنگ بنفش به رنگ زرد گرایش پیدا خواهد کرد.

کبودی های بر روی پوشت بدن همچنین می توانند به رنگ هایی دیگر هم دیده شوند به عنوان مثال می توان به رنگ آّبی هم اشاره نمود. این رنگ آّی باز هم به علت از دست دادن اکسیژن درونی خون می باشد. زمانی که کبودی بر روی بدن شما شروع می کند از مرحله زرد به سبز تبدیل می شود باید خیلی خوشحال باشید زیرا این نشان می دهد که بدن شما رفته رفته کبودی را برطرف نموده و بهبودی نیز در حال رخ دادن است. 

 برای آنکه تغیر رنگ کبودی پوست ما بتواند به شکل های اصلی خود باز گردد نیازمند یک همکاری دو سویه بین پروتئین ها و قسمت های مختلفی از بدن خواهد بود. پس از آن زمانی که خونریزی در زیر آن ناحیه به صورت کامل بهبودی خود را به دست آورد حال زمان آن فرارسیده که پوست رنگ طبیعی خود را به دست آورد که این هم در مدت زمان اندکی ایجاد خواهد شد ، بنابراین در این زمینه نگرانی وجود ندارد. اغلب موارد در آخرین مراحل بهبودی امکان دارد که رنگ پوست شما به حالتی از قهوه ای هم تغییر یابد.معمولا مدت زمانی که نیاز است تاکبودی های روی  پوست بدن شما به صورت کامل محو شود در حدود چهارده روز است اما بر اساس شدت ضربه ای که وارد می شود این عدد می تواند به شکل های مختلفی نیز تغییر یابد. 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید