صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

مراحل ایمپلنت گذاری

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۳:۴۴ | 166 بازديد |  0
انواع ایمپلنت قیمت ایمپلنت دندان مراحل ایمپلنت دندان عوارض ایمپلنت دندان ایمپلنت ارزان ایمپلنت چیست آیا ایمپلنت درد دارد فیلم ایمپلنت دندا مراحل ایمپلنت گذاری

دندان های شما نقشی کلیدی و بسیار کاربردی را در بدن ایفا می کنند. در صورتی که بخواهید یک کار ساده را انجام دهید نیاز است تا در اولین گام از دندان های خود استفاده کنید. معمولا یکی از مهم ترین اعمال بدن غذا خوردن خواهد بود. غذا خوردن می تواند به ظاهر ساده باشد اما در حقیقت سیستم بسیار پیچیده ای می باشد که همزمان با شرایط خاصی همراه خواهد بود. وجود هریک از اعضای موجود و همچنین سلامت آنها نقش کلیدی در خوب بودن تغذیه ما نیز برعهده دارد.در رابطه با سلامت دندان ها ایمپلنت گذاری یکی از رایج ترین روش ها نیز می باشد.

جنس دندان در سلامت آن بسیار مهم است. برخی از افراد دندان هایی دارند که به هیچ عنوان خراب نمی شود. البته این افراد همواره به مراقبت از آنها هم نیز می پردازند ، اما برخی از افراد هم هستند که با وجود مراقبت های بسیار زیاد باز هم به مشکل برمی خورند و تمامی دندان های آنها با درد و ناراحتی همراه می باشد. این درد نشانه ای از خراب شدن دندان ها خواهد بود که در ابتدایی ترین مراحل نیز بروز پیدا خواهد کرد.

افرادی که به هر دلیلی دندان های آنها به خوبی عمل نمی کند و حتی دندان های دیگر را نیز به کام خرابی می کشانند بهترین گزینه برای آنها کشیدن خواهد بود. بنابراین با کشیدن شما می توانید دندانی نداشته باشید اما از سلامت سایر دندان های خود به شرط مراقبت نیز اطمینان حاصل کنید. امروزه یکی از راه های موجود برای بازیابی دندان های از دست رفته همان استفاده از ایمپلنت ها خواهد بود. ایمپلنت ها می تواند جایگزینی غیرطبیعی برای دندان های شما باشد که در ظاهر به شکل و با عملکرد یک دندان نیز دیده خواهند شد.

پزشک متخصص در ابتدا بررسی هایی را انجام می دهد تا بتواند استخوان موجود در فک را برای پذیرش یک عضو مورد سنجش قرار دهد. برخی از افراد که به پوکی استخوان دچار هستند نمی توانند از روش ایمپلنت استفاده کنند زیرا این روش به دلیل پیچ شدن یک قطعه در داخل استخوان نیاز دارد تا استخوان هایی مقاوم را در اختیار داشته باشد و در غیر این صورت نمی تواند کاری انجام بدهد.

پیچی که برای شما در داخل استخوان نیز در نظر گرفته خواهد شد پیچی است که جنس آن از تیتانیوم خواهد بود. این قطعه در حقیقت نقشی همانند ریشه دندان های شما را برعهده دارد. پس از آن باید تاجی بر روی آن قرار داشته باشد تا کمی مشابه دندان شما شود این تاج در حقیقت از جنس سرامیک خواهد بود. در نهایت فضایی برای اتصال این دو وجود دارد که می تواند مشابه یک دندان به نظر برسد. این پروسه ایمپلنت گذاری پروسه ای نسبتا طولانی خواهد بود که برای هر دندان در نظر گرفته شده و هزینه های بسیاری را با خود به همراه دارد.

معمولا افرادی که دوست ندارند تا جای خالی از دندان های خود را ببینند و تعداد زیادی از دندان های آنها کشیده شده است از روش ایمپلنت گذاری نیز استفاده می کنند. اهمیت ایمپلنت گذاری در دندانپزشکی امروز برای همگان قابل اثبات بوده است ، بنابراین آشنایی با مراحل آن می تواند شما را با پروسه ی سنگین ایمپلنت گذاری نیز آشنا کند.

قبل از آنکه پروسه ای آغاز شود همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد ، نیاز است تا فک شما بررسی شود. فک هایی که مقاومت لازم را نداشته باشند معمولا انتخاب خوبی برای انجام ایمپلنت نخواهند بود. پس از این مرحله در صورت تأیید وارد مرحله بعدی خواهید شد. اما در صورتی که استخوان های شما نیاز داشته باشند تا با کمی تقویت به استحکام قابل قبولی برسند معمولا دندانپزشک این کار را انجام می دهد. برخی از مواقع حتی نیاز است تا پیوند استخوانی نیز انجام شود. پس عکس از استخوان ضروی خواهد بود.

 معمولا استخوان فک به راحتی برای عکسبرداری حاضر نیست و نیاز است تا توسط برشی که در طی بیهوشی نیز انجام می شود این کار را در نظر داشته باشید. حالا نوبت به پیچ کردن می رسد ، پس از اتصال پیچ به درون استخوان فک قسمتی که برای این کار برش زده شده بود بسته می شود. چند هفته ای برای مچ شدن پیچ در داخل استخوان نیاز است. معمولا برای نگهداری پیچ باید درپوشی نیز در نظر گرفته شود.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید