صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

لوزه ها و عملکرد آنها در سیستم دفاعی بدن

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۱ | 927 بازديد |  0
درمان گیاهی عفونت لوزه ها شستشوی لوزه ها انواع لوزه آناتومی لوزه ها عکس لوزه درمان قطعی التهاب لوزه درمان عفونت لوزه در بزرگسالان لو? لوزه عملکرد آنها سیستم دفاعی

لوزه های را شاید خیلی نشناسیم اما باید بدانید که در حقیقت لوزه های شما می توانند در سیستم لنفاوی بدن نقشی بسیار با ارزش را ایفا کنند که در نبود آن اختلال ایجاد شود.

لوزه ها در دهان وجود دارد البته اگر بخواهیم مکانی دقیق را برای آن در نظر بگیریم می توانیم به قسمت پشت گلو اشاره نماییم. بنابراین این عضو در زمانی که عفونتی اتفاق افتد می تواند با تغییرات خاص در خود این اختلال در سلامت بدن را هشدار دهد تا چاره ای برای آن اندیشیده شود. زمانی که عفونت هایی شدید از نوع ویروسی نیز رخ دهد یا حتی زمانی که عفونت ها از نوع باکتریایی هم باشند می تواند سبب تغییر در وضعیت عملکرد لوزه ها شود. درمان هایی که وجود دارد می تواند به شکل های متنوعی انجام شود.

علائمی که پس از عفونت در لوزه ها رخ می دهد؟

در زمانی که التهاب یا عفونتی رخ دهد ، لوزه ها دارای علائمی می شوند که در نهایت از روی این علائم می توانیم به حساسیت آنها نسبت به چنین اتفاقاتی اشاره داشته باشیم. مثلا می توانیم در زمان بلع یک نوع ماده غذایی هر چند نرم به وجود درد شدید در ناحیه ی گلو توجه داشته باشیم. علاوه بر آن زمانی که شما به لوزه های خود نگاه می کنید متوجه می شوید که متورم و ملتهب شده اند و حالتی قرمز رنگ دارند. پس چه خوب است تا از طریقی بتوانیم این نوع دردها را در بدن خود کاهش دهیم. هرچه زودتر برای درمان اقدام کنید می توانید این علائم را نیز بهبود ببخشید.

در مرحله ی بعدی بر روی لوزه های شما علائمی نیز وجود خواهد داشت. این علائم عبارتند از لکه هایی که به صورت سفید رنگ بر روی لوزه های شما وجود دارند ، البته این لکه ها زمانی رخ می دهد که علت اصلی و پایه ساز آن عفونت هایی از نوع باکتریایی باشند در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که در حالت ویروسی چنین تغییری دیده نشود و وضعیت حادتر شود. علاوه بر آن سما به سردردهایی دچار خواهید شد ، از نظر صدا تغییراتی به وجود می آید مثلا این امکان وجود دارد  که صدای شما از حالت بم به زیر و بالعکس تبدیل شود. در موارد شدیدتر گردن نیز دچار تورم می شود زیرا غدد لنفاوی شما بزرگ شده اند. 

در کودکان اگر لوزه ها عفونی شوند تب شدیدی رخ خواهد داد ، معمولا بروز چنین تب هایی در کودکان می تواند با حالت وخیم تری دیده شود ، زیرا بدن آنها از توانایی کمتری برخوردار می باشد. علاوه بر تب که فرزند شما را بی حال خواهد کرد امکان دارد که دردهایی هم در شکم او ایجاد شود که تحمل آنها کمی سخت خواهد بود. بر اساس اینکه چه عاملی برای این دردها وجود دارد درمان ها هم می توانند متفاوت باشند.

 

درمان ها برای رفع عفونت های لوزه

زمانی که شما عفونت های لوزه را می بینید باید پیش از آنکه پیشرفت کند سریعا به پزشک بروید. پزشک بررسی خواهد کرد در صورتی که علت آن باکتریایی باشد آنتی بیوتیک ها و در غیر این صورت داروهای مقابله کننده با ویروس را برای رفع علائم در شمل تجویز خواهد نمود. داروها را تا زمان تکمیلی که پزشک تعیین کرده مصرف کنید در غیر این صورت احتمال بروز هر نوع مقاومت دارویی و عدم درمان وجود خواهد داشت.

 گاها پیش می آید که برای برطرف نمودن علائم عفونت لوزه ها داروهای خوراکی جوابگو نیستند و لوزه ها به حدی متورم و عفونی شده اند که پزشک گزینه ی جراحی را نیز ایده آل می داند. در این صورت باید یک متخصص این کار را انجام دهد و لوزه ها را با بیشترین دقت و کمترین آسیب از مکان اصلی خود خارج نماید.  البته عمل برای همه ی افراد واجب نخواهد بود مگر آنکه تعداد دفعات ابتلا به عفونت نیز افزایش پیدا کند ، مثلا رقم آن از سه بار تا پنج بار در طول یک سال برسد . افراد مبتلا برای تسکین دادن دردهای خود می توانند از آّ نمک کمک بگیرند یا اینکه چیزهایی که سرد باشد را برای کم کردن درد در آن ناحیه و همچنین اجتناب از مصرف غذاهای داغ را در زمره ی برنامه ی غذایی خود بدانند. در واقع می توانیم جراحی را آخرین مرحله برای درمان بدانیم.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید