صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 تغذیه و تناسب اندام  

فوایدی که پیاده روی به همراه دارد!

نویسنده : | تغذیه و تناسب اندام | ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۳۴ | 178 بازديد |  0
فواید پیاده روی صبحگاهی فواید پیاده روی در شب فواید پیاده روی برای پوست تاثیر پیاده روی در لاغری شکم پیاده روی و کلسترول مقاله پیاده رو? فوایدی پیاده همراه دارد!

پیاده روی می تواند به شکل های متنوعی انجام شود. برخی دوست دارند تا پیاده روی تندی انجام دهند ، برخی دیگر نیز دوست دارند تا پیاده روی خود را به شکل آرام انجام دهند. هیچ محدودیتی در این رابطه وجود ندارد و شما می توانید به هر طریقی آن را انجام دهید ، اما مهم تر از این موضوع وجود نظم در پیاده روی خواهد بود. یعنی اگر شما زمان زیادی را هم برای پیاده روی خود داشته باشید اما تنها برای یک بار به آن بپردازید هیچ گاه نمی توانید به وزن ایده آل خود برسید. بنابراین باید نظم رو پیوستگی در پیاده روی را همیشه به همراه داشته باشید.

اگر حتی زمان زیادی برای ورزش کردن ندارید می توانید تنها بیست دقیقه یا حتی ده دقیقه از زمان در طول روز را که حتی به بطالت می گذرد به ورزش بپردازید. این پیاده روی می تواند تند یا آرام باشد . بنابراین سعی کنید تا این ورزش ساده را در یک روز پرمشغله خود قرار دهید. خودروی خود را کنار بگذارید. سعی کنید برای هر خرید خود کمی پیاده روی کنید. حتی اگر این پیاده روی کم هم باشد از اینکه هیچ کاری انجام ندهید بهتر است.

از مزایای پیاده روی

پیاده روی تنها یک مزیت یعنی متناسب شدن اندام ندارد ، در حقیقت می توانید با استفاده از یک پیاده روی ساده روح خود را در سلامتی نگاه دارید. این که شما سلامتی جسم داشته باشید در کنار سلامتی روح شما با ارزش خواهد بود ، بنابراین باید به هر دوی آنها به یک اندازه توجه نمایید ، در غیر این صورت امکان هرگونه رفتار بیمارگونه نیز وجود خواهد داشت و دور از انتظار نیست. برخی از افراد هستند که پیاده روی روزانه را دوست ندارند اما شاید این باور که یک پیاده روی می تواند از افسرده شدن نیز جلوگیری بتواند مشکلات شما را به صورت کلی حذف نماید.  

زمانی که در طول روز پیاده روی کنید می تواند سبب تقویت حافظه در شما شود. تقویت حافظه مساوی با آن است که از تحلیل رفتن مغز نیز پیشگیری به عمل آید. این پیشگیری یعنی پیشگیری نمودن از آلزایمر که همیشه در کمین ما خواهد بود. متأسفانه با توجه به آنکه امروزه تمامی کارهای ما در منزل است و هیچ نوع فعالیتی نیز برای آن وجود ندارد این پدیده می تواند از بسیاری بیماری ها نیز پیشگیری به عمل آورد.  سعی کنید تا برای سه  بار در هر هفته این ورزش ها را به خوبی انجام دهید.

پیاده روی و قلب

زمانی که به این ورزش ساده می پردازید متوجه خواهید شد که با ورزش کردن میزان تنفسی که شما دارید بیشتر می شود ، بنابراین قلب شما بر اثر این رفتار نیز با عملکرد بهتری همراه خواهد بود. قلب برای فعالیت نیاز دارد تا فشارهایی به آن وارد شود. این فشار با بیشتر شدن فعالیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بیماری های قلبی می تواند بر اثر این فعالیت هرچند کوچک در شما از بدنتان دور شود. گردش خون نسبت به گذشته افزایش پیدا می کند که در نهایت سبب بهبود عملکرد تمامی اندام های بدنتان می شود.

حتی بررسی ها و آمارهای متنوع از این واقعیت خبر می دهند که که سرطان ها در بدن ما در حال کاهش هستند اما به شرطی که سبک زندگی صحیح خود را نیز حفظ نماییم. در واقع می توانیم بگوییم که انواع سرطان ها وجود دارند همانند سرطانی که در سینه در زنان یا سرطان هایی همانند سرطان روده که با افزایش سن بالا می روند. میزان ابتلا با افزایش سن به دلیل کاهش تحرک خواهد بود که تنها با ورزش منظم می توانیم پیشگیری از آن به عمل آوریم.

 کمی امتحان کنید. زمانی که ورزش می کنید گویی از یک عذاب وجدان رها می شوید ، زیرا به مهم ترین چیز در زندگی یعنی سلامت ماندن بدن خود توجه نموده اید. این حس می تواند هر نوع افسردگی را از شما دور نماید. بنابراینن چه خوب است که بتوانید این کار را برای بهبود سلامتی از نظر روحی نیز داشته باشید.  

   

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید