صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 زیبایی و سلامتی  

فوایدی که مصرف بروکلی برای شما به همراه دارد!

نویسنده : | زیبایی و سلامتی | ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۸ | 212 بازديد |  0
مضرات کلم بروکلی شستن کلم بروکلی طریقه مصرف کلم بروکلی خواص کلم بروکلی در بدنسازی طبیعت کلم بروکلی خواص کلم بروکلی برای کبد خواص کلم ب فوایدی مصرف بروکلی برای همراه دارد!

افرادی که کلم بروکلی مصرف می کنند معمولا از مصرف آن رضایت کاملی خواهند داشت. در حقیقت می توانیم بگوییم که این سبزی مفید می تواند بدن ما را در برابر هشت نوع سرطان به صورت قاطعانه نیز مقاوم نگاه دارد. این سرطان ها در زمره ی سرطان هایی قرار دارند که در واقع بسیار مطرح می باشند. بنابراین نه تنها با مصرف کلم بروکلی می توانید بدن خود را سالم تر نگاه دارید بلکه می توانید به این نکته هم توجه کنید که خواصی در درون آن قرار دارد که می تواند بدن را در برابر عوامل بیماری زای مهمی همانند سرطان ها نیز مقاوم نگاه دارد.

کلمی که با نام کلم بروکلی از آن یاد خواهیم کرد در حقیقت می تواند با خواص درونی خود به زیبایی پوست ، مو و همچنین سلامتی بیشتر بدن شما ختم شود. شما نمی توانید تک تک خواص آن را برشمرید زیرا این خواص بسیار فراتر از تصور ما خواهد بود. شاید در زمره ی یکی از سبزیجات کم مصرف اما پرخاصیت جای گیرد که هنوز به توانایی های درونی آن پی نبرده ایم و در رژیم غذایی روزانه مان از آن مصرف نخواهیم کرد. از نظر پزشکی شما می توانید به تک تک خواصی که در درون اش باقی است پی ببرید و از آنها نیز بهره لازم را ببرید.

خواص درونی و بی نظیر کلم بروکلی

زمانی که شما به صورت روزانه بتوانید کلم بروکلی را در رژیم غذایی تان جای دهید به صورت عمده می توانیم به این نکته دقت کنیم که این ماده غذایی می تواند بدن شما را در برابر انواع سرطان هایی که وجود دارد ، همچنین بهبودی در زمینه ی عملکرد سیستم گوارشی ، کم شدن سطح کلسترول مصرفی ، علاوه بر آن از بین بردن تمامی سموم در داخل بدن ، افزایش سطحی از ویتامین ها و همچنین مواد معدنی که وجود دارند ، محافظت در برابر واکنش هایی که به صورت آلرژیکی نیز رخ می دهند ، بالا بردن عملکرد سیستم ایمنی ، محافظت نمودن از پوست ، جلوگیری نمودن از نقص هایی که در سیستم مادرزادی با آن مواجه هستیم ، همچنین کم شدن سطح فشار خون ، از بین بردت التهاباتی که در بدن وجود دارند ، تغییر در وضعیت بینایی  و همچنین حفظ سلامت شنوایی از دیگر خواص مربوط به آن خواهد بود. 

اگر یک کلم بروکلی را در دستان خود بگیرید متوجه خواهید شد که این کلم می تواند تماما مورد استفاده شما قرار گیرد اما متأسفانه ما تنها از بخشی از آن یعنی قسمت بالایی اش که دارای گلبرگ می باشد بهره لازم را می بریم . البته بغیر از کلم بروکلی هایی که مشاهده می کنیم انواع دیگری از آنها وجود دارند که ما می توانیم از آنها بهره لازم را ببریم. مثلا نوعی از کلم بروکلی وجود دارد که به نام گل کلم ارغوانی از آن یاد می شود. 

 طریقه ی مصرق بروکلی

معمولا بروکلی زمانی که مصرف می شود باید به نحوه ی مصرف آن دقت کنید چون اگر کمی از شرایط استفاده ی آن ندانید خاصیت اش از بین خواهد رفت. بهترین شیوه ای که توصیه می شود برای مصرف نمودن این سبزی بهره بردن از نوع پخته آن خواهد بود.  شما می توانید از بروکلی به عنوان یکی از مواد غذایی پر از ویتامین نیز بهره ببرید.

ویتامین ها و مواد معدنی در بروکلی

ویتامین هایی که در درون بروکلی وجود دارد شامل منگنز ، ویتامین از نوع ب  ، فولات ، تریپتوفان ، فسفر ، فیبر ، ویتامین کا ، ویتامین از نوع ث و . . . خواهد بود. آنتی اکیدان هایی در درون بروکلی وجود دارد که می تواند بدن شما را در برابر انواع بیماری هایی نظیر سرطان محافظت نماید. 

 کلم از نوع بروکلی می تواند بدن را در برابر سرطان هایی مهم از نوع پروستات ، سرطان رحم ، سرطان سینه ، سرطان ریه ، سرطان کبد ، سرطان کلیه و حتی روده ها محافظت نماید.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید