صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

فصل ها و سردردهای بی امان

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۱:۲۱ | 240 بازديد |  0
سردرد بالای سر سردرد خطرناک سردرد تنشی درمان سردرد تسکین سردرد برای سردرد چی خوبه عکس انواع سردردها سردرد پیشانی سردردهای امان

در برخی از افراد فصل ها می توانند تغییرات زیادی را در بدن آنها به وجود آورند ، معمولا چنین افرادی به ندرت می توانند شرایط  بدن خود را نیز تغییر بدهند. زیرا بدن با این وضعیت احساس راحتی می کند. این نوعی واکنش خواهد بود که به راحتی قابل پیشگیری و درمان نیست و باید برای رفع آن به یک متخصص مراجعه نمایید. اما پیش از این کار بهتر است تا در رابطه با علت آن نیز اطلاعاتی را به دست آورید که در نهایت راحت تر با این بیماری در خود برخورد داشته باشید.

با شروع شدن فصلی همانند فصل پایز و بخصوص فصل زمستان بیماری هایی مزمن شاید دوباره خود را نشان دهند که از جمله ی آنها می توانیم به سردردهای بی امان اشاره داشته باشیم. سردردهایی که هر کار می کنید باز هم وجود دارند و مانع از انجام کارهای اولیه در زندگی روزمره شما می شوند. راه های درمانی برای چنین سردردهایی متفاوت است اما در حقیقت ما نمی دانیم که از کدام یک از آنها باید استفاده نکنیم تا تأثیر فوق العاده خود را نیز برجای بگذارند.

 انواع سردرد ها را بشناسیم!

سردردها به صورت های مختلفی بروز پیدا می کنند اما از بین آنها می توانیم به شایع ترین ها نیز اشاره نماییم که معمولا سردردهایی از نوع خوشه ای خواهند بود. علاوه بر آن سردرد شما هم می تواند از نوع بیماری گونه میگرنی باشد اما چنین سردردی معمولا یک بیماری خواهد بود که برای همیشه وجود دارد و با رعایت یک سری از اصول می توانید از آن پیشگیری نمایید ، در غیر این صورت باید این انتظار را داشته باشید که به احتمال زیادی خود نیز مقصر هستید. معمولا مکانی که در آن قرار دارید می تواند بر روی سردرد شما تأثیرگذار باشد. مکان های شلوغ سبب خواهد شد تا به میزان بیشتری به چنین بیماری هایی مبتلا شوید.

 سردرد فصلی چیست؟

برخی از بدن ها بر اثر تغییرات فصول می تواند نسبت به تغییری که در زمان روز و شب اتفاق می افتد حساسیت بیشتری داشته باشد. ساعت درونی بدن در فصل بهار و تابستان بر روی یک عدد خاصی تنظیم شده است اما در فصل پاییز و زمستان که زودتر شب می شود تغییرات واضح تر خواهد بود. مغز باید به نوعی خود را با این شرایط نیز تطبیق دهد که در برخی ها نمی تواند و در نهایت نسبت به بیشتر خوابیدن یا کمتر خوابیدن واکنش هایی نشان خواهد داد که یکی از قابل لمس ترین آنها را می توان به سردرد نسبت داد.

چنین سردردهایی از نوع خوشه ای خواهند بود اما می تواند به سردردهای دیگر و حساس تر هم تبدیل شود. بنابراین فرد دائما دو سمت شقیقه های خود را نگه می دارد و از درد مربوط به پیشانی نیز رنج می برد. گاها پیش می آید که به دلیل حضور داشتن در باد شدید به سینوزیت نیز مبتلا باشید و این بیماری خود را با سردردهای شدید به همراه ترشحات نشان خواهد داد اما عموما سردردهای فصلی از نوعی هستند که شما نمی توانید از آن به هر نحوی پیشگیری نمایید.    

 سردرد میگرن معمولا از انواعی است که حتی در فصل گرما هم به آن مبتلا خواهید شد. به همین دلیل چنین دردهایی برای تمام مدت سال باقی خواهد ماند.   پس لازم است تا قبل از آنکه به فصول سرد سال برسید توسط یک مراجعه به متخصص آلرژی از نوع سردردی که ایجاد می شود نیز اطلاعات کسب نمایید و داروهای لازم را برای پیشگیری مصرف کنید. در این صورت در طول این مدت دیگر علائمی از این نوع آلرژی در بدن شما ایجاد نخواهد شد.

 غذاهای مسبب سردرد

برخی از مواقع مواد غذایی وجود دارند که اگر آنها را مصرف کنید می تواند بر روی تشدید علائم مربوطه نیز مؤثر باشد. مثلا زمانی که شما کافئین زیادی مصرف می کنید یا استرس شدید دارید ، مصرف سیگار و همچنین الکل می تواند سبب بروز سردردهایی شود. حتی اگر از قبل هم به سردرد مبتلا بوده اید در این شرایط وضعیت بدتری دارید. سعی کنید تا از مواد آلرژن نظیر غبار دوری نمایید.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید