صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

فصل بهار و بیماری های کودکان

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۶:۰۸ | 156 بازديد |  0
آلرژی بینی آلرژی تنفسی درمان آلرژی ریه درمان آلرژی بینی آلرژی گلو آیا آلرژی درمان قطعی دارد داروی آلرژی کودکان درمان آلرژی نوزادان د بهار بیماری کودکان

بیماری های کودکان بیماری های متنوعی هستند ، در فصل های مختلفی برخی از بیماری ها نیز بیشتر خواهند بود ، در فصل بهار و فصل پاییز درصد زیادی از بیماری ها شایع خواهند شد. بیماری های آلرژی و بیماری هایی نظیر سرماخوردگی در فصل بهار بیشتر از قبل است. بنابراین می توانیم با اطلاع داشتن از آنها و رعایت برخی از اصول اولیه بهداشتی از آنها جلوگیری کنیم. فصل بهار آغازی خواهد بود برای آنکه بتوانیم تغییر و تحولی را در خود ایجاد نماییم.

بهار فصلی است که با آمدن خود می تواند نشاط و شادی را برای ما به وجود آورد. همه ی افراد با دیدن چنین فصلی از افسردگی زمستان خارج خواهند شد و در نهایت می توانند تغییر را در زندگی خود ایجاد کنند. به دلیل گرم شدن هوا ناپایداری هایی که وجود دارد  از بین خواهد رفت و در نهایت می توانیم بگوییم که بیرون رفتن بچه ها بیشتر از قبل می شود. شور و هیجانی که برای بازی کردن وجود دارد بسیار لذت بخش خواهد بود و بنابراین والدین نمی توانند بچه ها را در منزل حفظ کنند. 

اما تمامی روزهایی که در فصل بهار در آن قرار داریم یک بو و یک هوا نیست برخی از روها بارانی و برخی از روزها سرد و برخی از روزها گرم خواهد بود. بنابراین به دلیل نبود پایداری در هوا بچه ها عموما با یک سری از لباس های بهاری در کوچه ها بازی می کنند و به مدرسه می روند بنابراین احتمال ابتلا به بیماری های متنوع وجود دارد. در فصل بهار عموما بچه هایی که حساسیت فصلی دارند در معرض ماری های بیشتری قرار دارند. میوه هایی هم که وجود دارند حساسیت های بیشتری را ایجاد خواهند کرد.

حساسیت ها بیشتر از نوع آلرژی زا هستند ، حساسیت هایی که به صورت عفونی هم هستند و می توانند به صورت آبریزش بینی و همچنین سرفه های خلط دار باشد. در صورتی که نتوانیم چاره ای برای این بیماری ها پیدا کنیم رفته رفته عفونت ها مزمن خواهند شد و در نهایت می توانند ماندگار شوند. علاوه بر آن می توانیم بگوییم که حتی سبب بستری شدن کودک شما هم می شود. تا جایی که یک بیماری قابل درمان توسط یک پزشک عفونی می تواند به یک فوق تخصص ختم شود.

در فصل بهار در عین حال که شاید شما هوا را گرم تصور کنید عموما به بیماری هایی همچون سرماخوردگی مبتلا می شوید. علت چنین حالتی می تواند وجود گرمای بیش از اندازه بدن شما یعنی عرق کردن و همچنین سردی هوای اطراف شما باشد. یعنی شما از درون گرم هستید و عرق می کنید اما متأسفانه هوای اطراف سرد است و در نهایت بیماری ها رفته رفته در شما رخنه خواهند کرد. در فصل بهار سفرهایی که به مناطق خوش آب و هوا داریم هم بیشتر خواهد شد. مکان هایی که دارای گرده گل هستند و در صورت وجود زمینه ای از آلرژی علائم در شما تشدید خواهند شد.

علائم بیماری های مختلف در فصل بهار

علائم مربوط به بیماری ها در این فصل عبارتند از : سرفه های بیش از اندازه از نوع خشک و طولانی مدت ، آبریزش از بینی ، آبریزش از چشم ها ، سرخ شدن چشم ها ، سرفه های خلط دار ، درد در قفسه سینه به دلیل عفونت ریه ، خستگی ، سردرد و بدن درد زیاد. برخی از بیماری ها حساسیتی بوده که با مصرف آنتی هیستامین ها برطرف خواهند شد اما برخی دیگر از نوع عفونتی هستند که باید آنتی بیوتیک هایی برای آنها دریافت شود. حتی احتمال استفاده از آب های آلوده و ابتلا به بیماری های عفونی و گوارشی نظیر استفراغ و حتی اسهال های آبکی هم دیده می شود.

در فصل بهار نزدیک بودن بچه ها در کلاس های درس و بازی کردن آنها در فضای مدرسه نسبت به سایر فصول بیشتر است بنابراین  احتمال آنکه در مدرسه هم به بیماری هایی مبتلا شوند وجود دارد. گلودرد و تحریک شدن گلو خارش در گلو وجود دارد. اما علائمی که وجود دارد در تعداد روزهای کمتری نیز از بین خواهند رفت و معمولا طولانی مدت نخواهند بود. در صورتی که در مدرسه بیماری هایی نظیر آبله مرغان وجود داشته باشد احتمال انتقال به فرزند شما هم بیشتر خواهد شد.

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید