صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 خانواده سالم  

عواقب ناشی از ازدواج های فامیلی

نویسنده : | خانواده سالم | ۲۹ تیر ۱۳۹۷ , ۱۱:۴۳ | 377 بازديد |  0
ازدواج فامیلی در اروپا بیماریهای ازدواج فامیلی ازدواج فامیلی و بارداری ازدواج فامیلی آزمایش ژنتیک بهترین نوع ازدواج فامیلی بدترین نو? عواقب ناشی ازدواج فامیلی

ازدواج سنت حسنه ای می باشد که برای هر فردی اتفاق می افتد ، اما اینکه با آگاهی ازدواجی موفق را داشته باشیم بسیار خوب است. ازدواج موفق ازدواجی است که فرد از قبل اطلاعاتی در این زمینه داشته باشد و فردی را که برای یک عمر زندگی خود انتخاب نموده را بشناسد ، برخی از مواقع ازدواج ها به صورت فامیلی رخ می دهد و فرد با توجه به شناختی که سال ها قبل از او داشته برای ازدواج آماده می شود. بیماری هیا فامیلی که بر اثر این اتفاق ها رخ می دهد در حال افزایش می باشد.

در گذشته بیماری های فامیلی نیز بسیار بیشتر بود ، رفته رفته با توجه به  فرهنگ سازی های انجام شده در این زمینه توانستیم تا این آمار را کاهش دهیم ، اما هنوز هم در برخی از شهرها و روستاهای کشور چنین ازدواج هایی در حال وقوع است ، اما متأسفانه با توجه به عدم آگاهی دو طرف ، آزمایش های پیش از ازدواج در این زمینه انجام نمی شود. در نهایت فرد زمانی متوجه این حساسیت ها می شود که یک فرزند مبتلا به بیماری های ژنتیکی را در بدن خود پرورش می دهد .

زمانی که شما در فکر تزیین کردن اتاق نوزاد خود هستید ، شادی های آن دوران را تجربه می کنید به زمان انجام سونوگرافی نیز نزدیک خواهد بود ، استرسی تمام وجود شما را فرا می گیرد که آیا فرزندی که در وجود خود دارید سالم است یا خیر ، در نتیجه برای سونوگرافی آماده می شود. متأسفانه در این تست های تشخیصی وجود آنومالی هایی در جنین به شما گزارش می شود که در نهایت به دنیا آوردن این جنین را برای شما صحیح نمی دانند و پیشنهاد سقط داده می شود ، شما می مانید و یک دنیا آرزویی که بر باد رفته است!!!

این سناریو برای اینکه تکرار نشود تنها نیاز دارد تا هزینه هایی را پیش از ازدواج انجام دهید. در حقیقت هیچ تعیین تکلیفی برای شما در نظر گرفته نمی شود ، شما می توانید ازدواج فامیلی خود را انجام دهید ، اما بهتر است تا پیش از این ازدواج از احتمال انتقال یک سری از بیماری ها به فرزندان خود مطلع باشید و با مشورت پزشک از آنها پیشگیری کنید. پس تنها نیاز است که شما برای تجربه نکردن چنین اتفاقی آزمایش های مربوطه را انجام دهید. جواب نهایی به دو صورت به شما اطلاع رسانی می شود ، اینکه این آزمایشات وجود بیماری خاصی را به اثبات نرسانده است ، یا اینکه بیماری های جدی به جنین شما منتقل خواهد شد ، زیرا ژنتیک را نمی توان تغییر داد.

یکی از حادترین بیماری هایی که می تواند حتی به فوت فرزند شما نیز منجربه شود ، کم خونی بسیار شدید از نوع ماژور می باشد. فرزند ماژور یعنی فرزندی که تا پایان عمر خود باید هر ماه خون دریافت کند ، در این بین امکان ناسازگاری های خونی هم وجود دارد ، در صورتی که این خون به او تزریق نشود تغییراتی در شرایط سلامتی بدن او نیز اتفاق می افتد ، به عنوان مثال از نظر ظاهری صورت او تغییر چهره خواهد داد ، استخوان های صورت نیز به دلیل فعالیت زیاد بزرگ تر می شوند ، در نتیجه فرد ماژور از نظر ظاهری نیز کاملا تشخیص داده می شود. برخی از آنها که شرایط زندگی خوبی ندارند در سنین نوجوانی یا جوانی فوت می کنند ، اما برخی دیگر که خون دریافت می کنند و چکاپ های لازم را انجام می دهند تا سنین بزرگسالی هم بدون مشکل زندگی خواهند کرد.

 از جمله بیماری ها ژنتیکی که می توان به آن اشاره کرد و در ازدواج های فامیلی نیز اکثرا مشاهده می شود ، وجود یک تغییر در سیستم دفاعی فرد می باشد. سیستم دفاعی یک فرد نقش بسیار مهمی را در از بین بردن علائم پس از ورود عوامل عفونی به بدن دارد ، در چنین افرادی متأسفانه این بیماری رخ می دهد و بر اثر ورود یک عامل عفونی بیماری در حد بسیار شدیدی رخ می دهد.

در سونوگرافی که به ان تی مشهور است ، یک سری از آیتم های مربوط به وجود مشکلات جسمی در جنین بررسی می شود. بچه هایی که دچار معلولیت های ذهنی یا حرکتی هستند در این شرایط مشخص می شوند ، به عنوان مثال پل بینی آنها وسیع تر از یک جنین عادی و سالم می باشد. به دنیا آمدن چنین فرزندانی به جز داشتن بار مالی و عاطفی برای خانواده هیچ فایده دیگری ندارد ، بنابراین دستور سقط قانونی داده می شود. 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید