صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

عوارض ناشی از مصرف آسپرین

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ , ۰۹:۵۹ | 194 بازديد |  0
آسپرین یکی از داروهای بسیار حساسی خواهد بود که باید نسبت به مصرف آن توجه بیشتری داشته باشید زیرا می تواند سبب بروز عوارض مهمی در بدن شما شود. عوارض ناشی مصرف آسپرین

در حالت عادی افرادی که آسپرین مصرف می کنند به دلیل آنکه رقیق کننده خون است عوارضی می دهد ، مثلا افرادی که بدن آن به صورت خاص بوده و بر اثر خونریزی ها می تواند دفع خون بالایی داشته باشد حتی سبب مرگ افراد می شود. در مقابل افرادی هم هستند که این دارو به صورت کلی در بدن آنها عوارض می دهد چه فرد بتواند با آن مقابله کند و چه در شرایطی که کاری انجام ندهد. از بین این افراد می توانیم به کسانی اشاره داشته باشیم که دارای پولیپ بینی هستند.

بیماران مستعد به خونریزی

هدف اصلی برای استفاده کردن از این دارو جلوگیری از لخته شدن دوباره در افراد مستعد همانند افرادی است که در زمره ی بیماران مبتلا به مشکلات قلب و عروق می باشند. در مواقعی که این بیماران به پزشک مراجعه می کنند و بخصوص زمانی که عمل می کنند ، باید از داروی آسپرین کمک بگیرند ، این دارو در دوز بسیار پایین برای بیماران تجویز خواهد شد. علاوه بر بیماران مبتلا به مشکلات قلب و عروق ، بیمارانی که مبتلا به مشکلات لخته شدن خون در مغز است هم باید از این دارو نیز بهره ببرند.    

بیمارانی که بیماران مبتلا به مشکلات ارثی هستند یعنی بیمارانی که دارای بیماری های خطرناک هموفیلی هستند و باید احتیاط زیادی را در خصوص زخم های ایجاد شده انجام دهند. چنین افرادی نه تنها خونریزی زیادی می دهد بلکه ممکن است که در مدت زمان کوتاهی پس از تولد با کاهش شدید سطح پلاکت ها نیز روبه رو شوند. در مواقعی که کودکان به انواع بیماری هایی همچون عفونت ها از نوع ویروسی مبتلا باشند و همزمان از آسپرین هم استفاده شود می تواند به بیماری مهم ری مبتلا شده و مغز آنها با اختلالاتی روبه رو شود . اگر کوچک ترین اختلالی در مغز ایجاد شود می تواند عوارض بدی را به دنبال داشته باشد.

اگر بیماران قرار است تا جراحی را انجام دهند بهتر است که پزشک هر نوع داروی خونریزی دهنده و ایجاد کننده خون رقیق را قطع کند. پس بیمار باید از قبل همه ی داروهای مصرفی خود را اطلاع دهد. معمولا جراحی ها از نوع خونریزی دهنده هستند زیرا با ایجاد زخم های باز روبه رو خواهد شد. اثری که این دارو می گذارد استفاده از پلاکت ها برای جلوگیری نمودن از خونریزی ها خواهد بود. همانطور که می دانید عاملی که برای لخته خون  اهمیت دارد و سبب بند آمدن آن است استفاده از پلاکت ها است. 

آسپرین و انواع عفونت ها

همانطور که اطلاع دارید بیماری هایی نظیر عفونت ها می توانند شما را ملتهب کند. بدن زمانی که دچار التهاب شود هر نوع تأثیری را می تواند بر روی ارگان های مهمی بگذارد. تب بالا و همچنین دردهای بسیار زیاد در پشت ، گردن و . . . که از نوع مفصلی و همچنین روماتیسمی از علائم مربوط به عفونت های شدید هستند که توسط آسپرین قابل رفع خواهد بود. هر نوع التهابی در بدن وجود داشته باشد توسط این دارو قابل رفع بوده و از پیشگیری در این زمینه نیز جلوگیری خواهد شد. 

 از عوارض آسپرین

آسپرین در مواقعی که دارای مصرف طولانی مدت و با دوز زیاد باشد سبب خواهد شد که سوزش زیادی در بدن بخصوص سردل ایجاد می شود. این عارضه بسیار کم خواهد بود. از عوارض بسیار مهم دیگر استفراغ از نوع خونی به رنگ سیاه است. این استفراغ بسیار بدتر از چیزی است که تصور می کنید. بویی که مربوط به این حالت است بدتر از تصور شما خواهد بود. بدن هایی که حساسیت بالایی دارند می توانند با کیهر زیاد ، تپش قلب بالا ، حتی بروز حالتی از خفگی نیز ایجاد شود. در چنین مواقعی که احساس خفگی می کنید باید سریعا به یک مرکز درمانی که دارای اکسیژن باشد مراجعه نمایید. تغییراتی در شنوایی شامل وزوز گوش و کاهش شنوایی ، حتی کم شدن آب بدن به دلیل تب بالا هم رخ خواهد داد.

بهتر است که برای کم کردن تأثیرات نامطلوب ناشی از مصرف نمودن این دارو ، آن را به همراه کمی آب و بدون معده خالی نیز مصرف نمایید.        


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید