صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

عوارض مهم خیس بودن موها پس از حمام

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۲۹ تیر ۱۳۹۷ , ۲۰:۵۷ | 465 بازديد |  0
با موی خیس نخوابید خشک نکردن مو بافتن موهای خیس شانه كردن موي خيس چرا نباید با موی خیس بخوابیم تعبیر خواب موی خیس عوارض شانه نکردن مو عوارض بودن موها حمام

برخی از افراد زمانی که به حمام می روند آنقدر خسته هستند که دوست ندارند تا زحمتی برای خشک کردن موهای خود بدهند ، بنابراین با موهایی که خیس می باشد برای خوابیدن آماده می شوند ، اگر این افراد از معایب خیس بودن موها نیز اطلاعی داشته باشند هرگز با چنین وضعیتی به خواب نمی روند و پیش از آن برای خشک کردن موهای خود توسط سیستم های گرمایشی همانند سشوار و . . . اقدام خواهند کرد.

 از جمله بیماری های متفاوتی که برای موها اتفاق می افتد قارچ موها می باشد. این قارچ نه تنها موها بلکه می تواند به پوست صورت شما هم سرایت نموده و حالت نامناسبی را در صورت شما پدید آورد. همچنین شوره سر یکی از دلایل دیگر برای بررسی می باشد که علت زمینه ای  با خود به همراه خواهد داشت ، این علت می تواند خوابیدن با موهای خیس باشد. افرادی که از شوره سر رنج می برند همواره باید این نکته را در ذهن خود داشته باشند که چند دقیقه پس از اتمام حمام زمانی را صرف خشک کردن موها کنند.

زمانی که قصد دارید تا موهای خود را خشک کنید ، بهتر است تا اصلی را فراموش نکنید ، این اصل ارتباط نزدیکی با سلامت موهای شما خواهد داشت. در حقیقت شما برای خشک کردن موهای خود بهتر است که ریشه ی موی را در نظر داشته باشید و از ریشه به سمت بالا اقدام نمایید. در صورتی که عکس این روند را انجام دهید احتمال شکسته شدن موهای شما دور از انتظار نخواهد بود. اگر دوست دارید تا موهایی نرم تر داشته باشید می توانید از موادی که مخصوص این کار تولید می شوند و در داروخانه ها نیز وجود دارند بهره ببرید.

نیازی نیست که شما هر روز موهای خود را بشویید ، زیرا در این صورت موها پس از مدتی حات طبیعی خود را از دست خواهد داد و به شدت آسیب پذیر می شود ، بخصوص آنکه پس از هر حمان برای زیباسازی موهای خود از گرما استفاده کنید. این که شما شامپوی زیادی بزنید  نشان دهنده تمیز شدن موها نیست ، تنها کف معمولی و مالش دادن موها برای خروج چربی پوست سر کافی خواهد بود. هرگز به پوست سر خود چنگ نزنید ، چنگ زدن یعنی تحریک کردن پوست سر که برای سلامت موها صحیح نمی باشد. 

هر سال در فصل گرما ابتلا به عفونت های قارچی نیز بیشتر از هر زمان دیگری رخ خواهد داد. یکی از دلایلی که برای این شیوع نیز در نظر گرفته شده است در رابطه با فعالیت بیشتر قارچ ها در محیطی است که نم دار می باشد. پس از حمام کردن شما معمولا موهای خود را خشک نمی کنید ، این حالت نم دار در موهای سر شما می تواند زمینه را برای فعالیت قارچ ها نیز پدید آورد. همچنین خوابیدن با موی سر به صورت خیش در شب به دلیل تاریک بودن این موقعیت چنین فعالیت هایی را تشدید می کند.

اگر به عفونت ناشی از قارچ مبتلا هستید باید به این موضوع توجه داشته باشید که این عفونت می تواند به دیگران هم منتقل شود ، بنابراین جایی که در آن می خوابید را به صورت کامل تغییر دهید. وسایلی که موهای سر شما بر روی آن قرار می گیرد باید به صورت کامل شخصی شوند و هیچ فرد دیگری از آن استفاده ننماید. این نوع از عفونت های موجود می تواند خارش های بسیار شدیدی را با خود به وجود آورند که رهایی از آن ماه ها به طول می انجامد. عفونت های ناشی از قارچ بخصوص اگر به پوست سرایت کند عمولا طول دوره درمانی زیادی خواهد داشت.

 به موهای خود توجه کنید ، قطعا میان موهای زیبایی که از قبل داشته اید و با آنچه که هم اکنون مشاهده می کنید تفاوت های بسیاری وجود دارد. موهای شما از آن درخشش ابتدایی خود برخوردار نیست ، شما نمی توانید با هیچ روشی این درخشش طبیعی را باز گردانید. رطوبتی که پس از حمام در لابه لای موهای شما نیز وجود دارد معمولا تأثیر خود را بیشتر بر روی ساقه های مو نیز باقی خواهد گذاشت . رفته رفته رطوبت از درخشش می کاهد و شما مجبور خواهید بود که برای بازیابی از ترکیبات مختلف بهره ببرید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید