صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

عوارض مربوط به عمل قلب باز

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۲:۵۸ | 370 بازديد |  0
فیلم های عمل قلب باز عکس عمل قلب باز مرگ بر اثر عمل قلب باز ريسك عمل قلب باز خطرات عمل قلب باز در سن بالا عفونت بعد از عمل قلب باز سرفه ب عوارض مربوط

قلب مهم ترین عضو در بدن بعد از مغز است در صورتی که مشکلاتی در بدن رخ دهد می توان با وجود سلامتی در این دو عضو به حیات خود ادامه داد اما در صورتی که در این عضو هم اختلالاتی پیش آید می تواند آسیب زننده باشد. در حقیقت ما می توانیم سلامت قلب را بسیار جدی بدانیم ، قلب باید سلامتی خود را حفظ کند تا بتوان از مشکلات بعدی یعنی تأثیر بر روی تنفس و . . .پیشگیری نمود. اما تا حد امکان با پزشک خود مشورت کنید تا عمل قلب باز را انجام ندهد زیرا بجز عوارض هیچ فایده ای ندارد ، البته شاید از درد شما بکاهد در نهایت می تواند مشکل ساز شود.

جراحی عمل قلب یکی از بزرگ ترین و حساس ترین عمل های جراحی خواهد بود . متخصصان به این موضوع اعتقاد دارند که تا هر اندازه بیماری شما پیشرفته شود و عوارض جدی را به دنبال داشته باشد ، اما مهم تر از آن می توانیم به این شرایط توجه کنیم که به اندازه عارضه ناشی از انجام یک عمل باز نمی تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. تنها با یک سری اصول که می توانید رعایت کنید این امکان وجود دارد که پیشرفت بیماری خود را نیز تحت کنترل قرار دهید.

 در تمام دنیا متخصصان قلب و عروق به این موضوع اعتقاد دارند که جراحی قلب باز آخرین و تنها گزینه ی پیش رو خواهد بود ، یعنی در ابتدا باید سایر روش ها نیز مورد امتحان قرار گیرد و در نهایت در صورتی که چاره ای وجود ندارد این عمل انجام شود. زیرا همه ی متخصصان از اهمیت این موضوع نیز باخبر هستند. آمارها نشان می دهد که میزان عوارض به دلیل بالا بودن موجب شده تا انجام این عمل به تعداد کمتری اتفاق افتد. این که چه افرادی کاندید این نوع عمل هستند بسیار اهمیت دارد.

کاندیدهای مناسب برای انجام عمل قلب باز

برای انجام دادن چنین عملی می توانیم به برخی از افراد نیز توجه ویژه تری داشته باشیم. مثلا می توانیم به بیمارانی اشاره داشته باشیم که در زمره ی بیماران دیابتی هستند ، همچنین بیمارانی که کلیه های آنها تحت فشار قرار دارد ، همچنین بیمارانی که از ابتدای تولد خود ب مشکلات قلبی بزرگ شده اند ، علاوه بر آن بیمارانی که وضعیت آنها بدتر از تصور ماست هم در این گروه ها قرار خواهند گرفت. برخی از بیماران در مراحل اولیه آنژیو پلاستی انجام می دهند اما حقیقتا با این روش گاها فرد حال عمومی خوبی ندارد و نیاز است تا آخرین روش هم امتحان شود.

 عوارض ناشی از جراحی

جراحی هایی که برای عمل ها در نظر می گیریم در برخی از مواقع پیش از عمل ها اتفاق می افتد اما در برخی از مواقع هم پس از عمل ها نیز دیده می شود. دسته ی دیگری هم وجود دارد که حین عمل به دلیل عدم پاسخگویی مناسب از سوی بدن یا جراح بی تجربه نیز رخ خواهد داد. این عوارض رفته رفته که از زمان اصلی جراحی می گذریم کمتر از قبل خواهد شد که نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

یکی از شایع ترین عوارض ناشی از عمل قلب باز سکته ای است که در حین عمل ممکن است رخ دهد. آمار مربوط به این تعداد در واقع تنها در حدود سه درصد هستند. این بیماری به این دلیل رخ خواهد داد که برخی از رگ ها دچار گرفتگی ناگهانی می شوند و در نهایت سکته رخ خواهد داد. عملا در این زمان در صورتی که جنسیت مؤنث داشته باشید بیشتر مستعد ابتلا خواهید بود تا جنسیت مذکر.

برخی از مواقع خونریزی هایی پس از عمل وجود دارد که بند آمدن آن کار ساده ای نیست ، در حقیقت این خونریزی ها در جایی که برش مربوط به عمل قلب باز است اتفاق می افتد . برخی از مواقع ممکن است که در قسمت برش عفونت هایی دیده شود بخصوص در ناحیه ی که جناغ و برجستگی آن نیز وجود دارد. محدودیت هایی پس از عمل وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به سرفه و احساس یک درد شدید در همان ناحیه توجه داشت.

  

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید