صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

عوارض مربوط به شکستگی استخوان

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۰۲ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۴ | 361 بازديد |  0
درمان گیاهی شکستگی استخوان معجون برای شکستگی استخوان مدت زمان ترمیم شکستگی استخوان شکستگی مویی استخوان تعریف شکستگی شکستگی استخوان ر? عوارض مربوط شکستگی استخوان

اگر استخوان های بدن ما بشکند یا حتی در برود به احتمال بسیار زیاد در مکان هایی از بدن تغییراتی رخ خواهد داد که علت عمده این تغییرات را می توان تأثیر استخوان شکسته بر روی اعضای دیگر دانست. تنها درد نیست بلکه در این ناحیه حتی خونریزی در یک بافت یا یک عضو هم دور از انتظار نخواهد بود. مثلا اگر استخوان لگن دچار شکستگی شود قطعا پس از آن می توان پاره شدن رگ آئورت را از عواقبش دانست ، در این شرایط خونریزی وحشتناکی رخ می دهد که اغلب داخلی بوده و سبب مرگ یک فرد است.

انواع عوارض شکستگی استخوان

به صورت کلی برای آنکه این عوارض را طبقه بندی کنیم باید به دو موضوع توجه داشته باشیم ، برخی از این عوارض معمولا به صورت عمومی وجود دارد اما برخی دیگر به صورت کاملا موضعی دیده می شوند. در شرایطی که شما بر روی بدن خود علائمی از شوک ، وجود لخته های خون در عروق ، حتی آمبولی چربی را مشاهده می کنید این عوارض به صورت عمومی هستند. متعاقب آن می توان به مشکلات موضعی دیگری هم توجه نمود که مثلا عارضه های پوستی ، مشکلات مربوط به سیستم عضلانی ، مشکلات استخوانی و حتی مفصلی از مهم ترین ها هستند. حرکتی که مربوط به مفصل ها در بدن شماست با یک شکستگی هرچند ساده محدود می شود.

تغییر در وضعیت عضلات

معمولا عضلاتی که در بدن شما قرار دارند پس از گذشت مدت زمانی معمولا بر اثر اینکه سن افزایش پیدا می کند دچار تحلیل خواهند شد. اما باید همواره به این نکته نیز توجه داشته باشید که برخی از مواقع به دنبال شکستگی استخوان به عضلات اطراف آن استخوان آسیب جدی وارد می شود و حتی سبب پاره شدن آن خواهد شد. معمولا عضلات در شرایط شکستگی به استخوان ها می چسبند بنابراین جدا کردن آنها کار ساده ای نیست.    

 

 سیاه شدن پس از شکستگی استخوان

معمولا با شکسته شدن استخوان ها در بدن شما یکی از تغییرات را می توان سیاه شدن آن دانست. نکروزه شدن شرایطی است که به دنبال یک شکستگی با آن مواجه خواهید شد. حتی در این وضعیت احتمال آسیب دیدن لایه غضروفی موجود بر روی آن هم وجود دارد. هرچه از این تغییرات زمان بیشتری بگذرد متوجه خواهید شد که ساییدگی نیز شدید تر است و کم کم آرتروز در مفصل دیده می شود.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید