صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

عمل جراحی برداشت تیروئید

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۱۹ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۰۵ | 333 بازديد |  0
بعد از عمل تیروئید چه بخوریم دوره نقاهت جراحی تیروئید فیلم عمل جراحی تیروئید عوارض نداشتن غده تیروئید مدت زمان جراحی تیروئید جراحی تیر جراحی برداشت تیروئید

تیروئید سوخت و ساز بدن ما را تنظیم می کند اما برخی از مواقع هم می تواند از حد و حدودی که برای آن تعیین شده پا فراتر بنهد و در نتیجه دچار مشکلاتی شود. عمل جراحی برداشت تیروئید یکی از گزینه هایی است که از سوی برخی از متخصصان برای بهبود فرد نیز تجویز می گردد. این که تمام غده ی تیرویئد برداشته شود یا اینکه بخشی از آن نیز برداشته شود می تواند به شکل های متنوعی عوارض مربوط به خود را نشان دهد. همانطور که می دانید هیچ عملی بدون عارضه نخواهد بود بنابراین این چنین عمل هایی که بر روی گردن هم انجام می شوند باید با دقت بیشتری انجام شود.

عوارض شدید ناشی از برداشت تیروئید

در صورتی که حتی بخشی از این غده هم برداشته شود این احتمال وجود دارد که عوارضی نظیر گز گز در انگشتان دست و پا ، وجود حالتی از لرزش و گرفتگی در عضله هایی همانند عضله قلب ، علاوه بر آن تغییر در عملکرد ماهیچه های مربوط به ریه می تواند بر اثر تنها یک عمل نسبتا کوچک در زمانی که جراحی غیرحرفه ای این کار را انجام دهد با نسبت بسیار کمی دیده شود. گاها دیده شده که وجود علائمی بسیار شدید می تواند در یک فرد منجربه بستری شدن او هم شود که قطعا باید پیگیری های بیشتری در این رابطه صورت پذیرد.

یکی از شایع ترین عوارضی که می توان در خصوص آن اظهار نظر کرد در زمینه ی کم شدن میزان کلسیم خواهد بود. در حقیقت باید به نظر برسد که پس از کوچک ترین تغییر در عملکرد غده تیروئید چنین عارضه ای بسیار طبیعی خواهد بود. این عارضه با یک درمان دارویی مناسب و بی خطر قابل حل است.

در چه مواقعی جراحی تیروئید ضروری است؟

برخی از شرایط وجود دارد که می تواند جراحی را هم نیز به دنبال داشته باشد. عملا یکی از بیشترین موارد ابتلا را می توان به موضوع سرطان نسبت داد. بنابراین زمانی که شما به چنین بیماری مبتلا می شوید و به صورت کلی سلول های سرطانی نیز در بدن شما رخنه می کند نیاز است تا سریعا به توصیه پزشک خود مبنی بر انجام عمل جراحی پاسخ مثبت نشان دهید و در این رابطه مقاومتی نداشته باشید. برخی از بیمارانی که مبتلا به بیماری پرکاری تیروئید هستند همچنین در مواردی که گواتر هم سبب بزرگی تیروئید شده است دلیلی برای جراحی خواهد بود. در غیر این صورت با مراقبت های اولیه و همچنین با انجام دادن یک سری از درمان های دارویی می توان بهبودی نسبی را پدید آورد.

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید