صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- زنان و بارداری  

عللی برای نابارورشدن خانم ها

نویسنده : | زنان و بارداری | ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ , ۲۳:۲۹ | 220 بازديد |  0
ناباروری pdf تعریف ناباروری ناباروری چیست نشانه های ناباروری در زنان عوامل موثر بر ناباروری ناباروری درمردان انواع ناباروری درمان نا عللی برای نابارورشدن خانم

 دلایل متنوعی وجود دارند که فرد می تواند به این مشکل دچار شود ، اما برخی از دلایل می تواند شایعتر باشد ، در نتیجه می توانیم بگوییم که باید این علائم و آسیب ها را بدانیم و در نهایت به نوعی از آنها پیشگیری نماییم. عفونت هایی که دائما در حال اتفاق هستند می توانند به عنوان یکی از بیشترین دلایلی که می تواند بدن را برای چنین بیماری هایی ضعیف کند نیز مورد اهمیت باشد. در ادامه قصد داریم تا مهم ترین دلایل را برای شما معرفی نماییم پس با ما همراه باشید.

اولین گزینه ای که می توانیم به آن توجه نماییم در رابطه با آسیب های وارد شده به سیستم رحم از جمله لوله های آن است. برخی بر اساس نیازی که به فرزند ندارند عمدا این کار را انجام می دهند و لوله های رحمی خود را برای نابارورشدن می بندند ، اما برخی دیگر نیز نمی خواهند این کار انجام شود و به صورت عادی بر اثر یک ضربه ای که به آنها وارد شده چنین مشکلی را تجربه خواهند کرد. هرنوع آسیبی به لوله هایی که در رحم وجود دارند می تواند سبب اختلال در باروری شود.

عفونت هایی که مستقیما بر روی سلامت رحم مؤثر هستند از نوع کلامیدیا خواهند بود. عفونت هایی که از این قبیل باشد می تواند از طریق نزدیکی که بین زوج ها برقرار می شود نیز اتفاق افتد. هرچه شدت این عفونت ها بالا بروند سبب خواهند شد که حم آسیب بیشتری ببیند و حتی می تواند سبب مرگ هم در افراد شود. این نوع از عفونت ها می توانند بسیار حاد و مهم باشند. هر نوع عفونتی می تواند سبب ملتهب شدن رحم شده و حتی زخم هایی را هم در دیواره آن به وجود آورد.

یکی از بیماری ها یا اختلال هایی که ارتباط نزدیکی با رحم شما دارد ، بیماری به نام آندومتریوز خواهد بود. مخاط رحم باید در داخل خود رحم باشد ، در صورتی که این مخاط بتواند در جایی بغیر از رحم نیز توانایی رشد داشته باشد یعنی اینکه سبب شده که اختلال هایی در سیستم رخ دهد. این اختلال ها تنها برای اسپرم نیست بلکه در تخمک ، حتی رحم  و اتصالات آن یعنی لوله ها هم خواهد بود. بنابراین کل این پروسه زیر سؤال می رود.

برخی ها دارو مصرف می کنند ، البته منظور ما از دارو ، داروهایی هستند که شاید هیچ ارتباطی به سلامت رحم نداشته باشد اما در هر صورت بر روی آن مؤثر خواهد بود. مثلا داروهایی که برای سلامت یکی از اندام های دیگر نیز مورد استفاده است می تواند غیر مستقیم بر روی رحم مؤثر واقع شود. اگر به بیماری هایی نظیر سرطان مبتلا هستید با احتیاط داروهای شیمی درمانی و پروسه ی آن را انجام دهید زیرا احتمال عدم رعایت شرایط استاندارد و در نهایت به وجود آمدن آسیبی در رحم غیرممکن نخواهد بود. 

 آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا خانم ها در زمان شیردهی خود بچه دار نمی شوند ، این زمان همان شش ماه خواهد بود. در واقع می توانیم بگوییم که هورمون ها در طول دوران شیردهی نیز تولید می شوند. این هورمون ها می توانند سبب شوند تا فرد باردار نشود و یکی از علل نابارورشدن طبیعی خواهد بود. به همین دلیل دوباره قابلیت بازگشت را دارد.  این هورمون پرولاکتین نام دارد و قطعا به دلیل ترشح شیر است که به وجود آمده و بر روی سلامت مؤثر واقع خواهد شد. 

تخمدان پلی کیستیک یکی از دلایل نابارورشدن طبیعی در بدن خواهد بود که می تواند به یکباره در افراد وجود داشته باشد. این نوع از بیماری در هر دو تخمدان یا یکی از آنها بوده و علائم آن تعدد کیست هایی است که در تخمدان وجود دارند. اگر کیست در تخمدان ها دیده شود می تواند تغییرات هورمونی هم به دنبال داشته و در نهایت علائمی همانند پرموشدن را در افراد ایجاد نماید. اگر فردی به این بیماری مبتلا شود به یکباره چاق شده و تأثیر این بیماری بر روی بدنش افزایش پیدا می کند.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید