صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

علل دردها در شکم

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۲۵ تیر ۱۳۹۷ , ۲۲:۲۷ | 645 بازديد |  0
درمان درد شکم درد شکم سمت چپ درد شکم سمت راست علت درد وسط شکم درمان درد بالای شکم شکم درد کودکان شکم درد و اسهال درد شکم هنگام دفع مدفو? دردها

درد در شکم نشان دهنده مشکلی در این منطقه از بدن می باشد ، البته باید به این نکته توجه داشته باشید که درد در هر جایی از بدن می تواند علتی خاص را به دنبال داشته باشد ، بنابراین بسیار اهمیت دارد که ما چگونه نشانه ای را از این دردها بشناسیم و براساس آنها تغییراتی را اعمال نماییم. حتما در خصوص دردهایی که برای شما اتفاق می افتد به پزشک مراجعه نمایید ، زیرا تنها یک پزشک می تواند مشکلات درونی شما را تشخیص دهد و بر همان اساس درمان متناسبی را در نظر داشته باشد.

دردهای شکمی دردهایی هستند که همگی آنها نیازی ندارند تا درمانی برای آنها انجام شود ، به همین دلیل باید دردهای خود را برای پزشک کاملا تفسیر نمایید. زیرا شرح حال شما می تواند در تشخیص کمک کننده باشد. برخی از دردها علتی ندارند اما برخی از دردهای دیگر را باید بسیار جدی در نظر داشته باشید ، زیرا آنها می توانند زمینه ای برای یک مشکل بسیار مهم در بدن باشند که با استفاده از درد تظاهر پیدا کرده اند.

درد در شکم دردی است که معمولا در اطراف ناف شکم شما ایجاد می شود. این درد می تواند در همان محل باقی بماند یا اینکه به سایر نواحی از بدن نیز انتشار پیدا نماید. علاوه بر درد در دور ناف ، در  می تواند در قسمت هایی بالاتر به سوی معده و همچنین در قسمت هایی پایین تر به سوی زیر شکم هم انتشار پیدا کنند. همچنین درد شکم در اطراف می تواند نشانه ای از اختلال در اعضایی باشد که در قسمت پشتی شکم نیز وجود دارد.

متأسفانه شکم یک منطقه ی وسیعی می باشد ، بنابراین دردهایی که در این قسمت از بدن رخ می دهد بسیار سخت قابل تشخیص خواهند بود. در اکثر مواقعی که شما دچار مشکل می شوید علت خاص و یا حادی وجود ندارد و رفته رفته دردهای شکم شما برطرف می شود. اما اگر با گذر زمان درد موجود در بدن شما بیشتر می شود و هیچ راهی هم برای کاهش آن در نظر ندارید بهتر است تا با پزشک خود مشورت نمایید. 

روده تحریک پذیر روده ای است که با مصرف مواد غذایی می تواند دچار اختلال شود. این روده ها به هر نوع ماده غذایی که مصرف می شوند واکنش جدی نشان خواهند داد. این مشکل در دستگاه گوارش ما به وجود می آید اما دردی که ناشی از آن است به کل بدن ما نیز منتشر خواهد شد . در اکثر موارد زنان نیز به این اختلال دچار می شوند ، علت اصلی این رخداد مشخص نیست. در کشورهایی که رژمی غذایی متفاوتی دارند و به نوعی رژیم غذایی آنها از نوع ناسالم می باشد این مشکل حادتر خواهد شد. دردی که در این بیماران وجود دارد مربوط به روده بزرگ خواهد بود ، هیچ گاه این نوع درد زخم را به وجود نمی آورد که متعاقب آن خونریزی رخ دهد ، بنابراین اگر بیماری را مشاهده نمودید که علاوه بر درد ، از نظر وزنی دچار اختلال شده و همچنین خونریزی نیز از این ناحیه دارد باید از نظر سرطان کولورکتال بررسی صورت پذیرد.

 یک سری از دردها به قسمت مرکزی از شکم یک فرد منتقل می شود. اغلب موارد این درد نشان دهنده زیاده روی در مصرف مواد غذایی می باشد. افرادی که معمولا غذاهای ناسالمی را مصرف می کنند درد در قسمت مرکزی بدن بیشتر احساس می شود که این می تواند درد معده ای باشد که به این محل انتشار پیدا کرده است. افرادی که سوزش شدیدی در معده دارد معمولا زمانی که از خواب بیدار می شوند احساس تلخی در دهان خود دارند. این تلخی نشان دهنده ترشح زیاد اسید معده خواهد بود.

 علاوه بر آن دردهایی که در شکم احساس می کنید امکان دارد که ناشی از وجود سنگ هایی صفراوی یا سنگ های کلیوی نیز باشد که در مسیر حرکت خود در اطراف شکم دردهایی را به وجود می آورند. اغلب موارد این دردها در سنین بالاتر نیز اتفاق می افتند. بنابراین زمانی که شما سن بالاتری دارید بهتر است که هرازگاهی چکاپ هایی را انجام دهید.

علاوه بر آن این امکان وجود دارد که به دلیل بی توجهی شما زخم های در مسیر گوارشی از معده تا روده ها نیز ایجاد شود. این زخم ها علاوه بر درد می تواند خونریزی از قسمت دهان یا مقعد را به وجود آورد. زخم معده یا روده می تواند به سرطان تبدیل شود بنابراین بهتر است تا برای پیشگیری از بدتر شدن مراحل سرطانی خود به سرعت برای تشخیص و درمان اقدام نمایید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید