صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

علل خستگی زیاد در بدن زنان

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۷ تیر ۱۳۹۷ , ۲۳:۰۵ | 508 بازديد |  0
علت خستگی و خواب آلودگی در طول روز علت خستگی پاها دلایل خستگی و بی حالی روزانه درمان بی حالی و خستگی علت خستگی زودرس بی حالی و خستگی در ب? خستگی زیاد زنان

برخی از خانم ها به نسبت خانم های دیگر در شرایط عادی که هیچ کاری را انجام نمی دهند بسیار خسته هستند ، این نوع از خستگی به نوعی غیر عادی می باشد و نیاز دارد تا شرایط بهتری برای فرد مورد نظر ایجاد شود. البته برخی از این تغییر حالت ها ارتباط نزدیکی دارد با مطلوب نبودن وضعیت یک فرد از نظر زندگی روزمره که باید آنها را بهبود ببخشد ، همچنین می توان وجود برخی از بیماری ها را نیز نشانه ای از خستگی های مزمن دانست. پس نیاز است تا هرچه سریع تر برای سلامت بدن خود پیگیر باشید.

مشکوک بودن این خستگی زمانی بارز می شود که فرد مورد نظر در حالت عادی هم خواب کافی داشته و هم فعالیت خسته کننده به خصوصی را انجام نداده است ، در این صورت خستگی او بی دلیل خواهد بود و نیاز دارد تا بررسی بیشتری برای او انجام شود. این خانم ها دائما از خستگی خود رنج می برند و همچنین به نوعی خستگی بدن آنها بر روی دیگران هم مؤثر خواهد بود. خستگی زیاد مانع از کار راحت می شود و در نهایت می توان گفت که بر روی زندگی یک فرد تأثیرگذار خواهد بود.

از جمله دلایل شایعی که خانم ها معمولا استراحت زیادی را دارند و باید برخی از رژیم های غذایی را رعایت کنند کم شدن میزان آهن در بدن آنها می باشد. این کم شدن آهن در خون می تواند ارتباط مستقیمی با دوره های قاعدگی یک فرد داشته باشد. همچنین کم شدن ویتامین هایی که در بدن یک شخص وجود دارد هم دلیل دیگری برای این ادعا می باشد. کم شدن ویتامین ب نقش مهمی در خستگی های زیاد دارد. با مصرف کردن منابع غذایی یا قرص های مکمل مربوط به آن می توان این مشکل را در بدن کاهش داد.  

فردی که خستگی شدیدی را در بدن خود احساس می کند حالتی از سردرد ، بی حوصله بودن ، خواب آلود بودن و حتی گیج بودن دارد ، در صورتی که این علائم وجود داشته باشد البته می توان به کم خونی فرد هم شک کرد. در اکثر موارد خستگی هایی که وجود دارند خستگی هایی هستند که معمولا علت زمینه ای خاصی ندارند و می توانند به سرعت بهبود پیدا کنند.  

برخی از مواقع تنها خود شما مقصر چنین خستگی هایی هستید زیرا سبکی که برای زندگی خود در نظر دارید سبک درستی نیست . نبود شرایط لازم برای استراحت ، کار کردن بیش از اندازه ، سرگرم شدن به هر نوع از فعالیت های مختلف و در نهایت خستگی های افراطی ناشی از آن ، کمبود خواب و . . . نمونه ای از مواردی هستند که شما را به خستگی های زیاد دچار می کنند. پس پنجاه درصد از این مشکل به دست شما حل می شود و با استفاده از آن می توانید مشکل درونی خود را حل کنید.

برخی از بانوان برای آنکه بتوانند خستگی های زیاد را از خود دور کنند قهوه یا چای پررنگ را استفاده می کنند. استفاده از این دو گزینه برای همه ی افراد تأثیر یکسانی ندارد ، بخصوص در زنان که در اغلب موارد تأثیری کاملا متفاوت را بر جای می گذارد. به چنین ترتیبی شما به جای آنکه بتوانید در کمترین زمان ممکن به خواب بروید دچار بی خوابی می شوید و همچنین بر خستگی شما افزوده می شود. پس بهتر است تا شرایط بهتری را در نظر داشته باشید. مصرف کاکائو را از زندگی خود حذف کنید ، کاکائو عاملی برای افزایش استرس درونی می باشد.

 سعی کنید از غذایی که می دانید نسبت به آن آلرژی دارید کمتر استفاده کنید. به عنوان مثال می توان غذاهای متنوعی را در این رابطه مثال زد ، برخی از ادویه ها و حتی میوه ها در افراد آلرژی ایجاد می کنند که در نهایت می تواند بر خستگی شما بیافزاید. اگر شما غذایی را می خورید و پس از آن احساس زیادی از خستگی دارید و حتی می توان گفت که به نوعی خواب آلودگی به سراغ شما می آید باید در روند مصرف خود تجدید نظر کنید و تغییراتی را در آن ایجاد نمایید.  

وجود بیماری هایی مثل کمبود ویتامین د ، بیماری های مربوط به غده تیروئید بخصوص کم کار شدن آن دلیلی برای خسته شدن شما خواهد بود.  سعی کنید با مصرف سبزیجات ، مصرف تمامی رده های غذایی از جمله گوشت و ماهی و . . . سطح مواد معدنی که در بدن شما وجود دارد را به درجه ی مناسبی برسانید تا در نهایت به آنچه که هدف شماست نایل شوید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید