صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

علل ایجاد زردی پوست را بیشتر بدانیم!

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۲۸ دی ۱۳۹۷ , ۲۲:۵۰ | 149 بازديد |  0
علت زردی پوست در بزرگسالان علت زردی پوست دور دهان درمان زردی پوست با گیاهان دارویی درمان زردی پوست در طب سنتی علت زردی پوست دور چشم راهه ایجاد زردی پوست بیشتر بدانیم!

زردی پوست اتفاقی است که معمولا برای همه ی افراد رخ نمی دهد ، علاوه بر آن اتفاق ساده ای هم نیست که شما بتوانید به آسانی از آن عبور کنید ، به همین دلیل نیاز است تا آنچه که نیاز است را در این رابطه بررسی و جستجو کنید. این که چرا چنین بیماری رخ داده و این که چگونه می توانید این مشکل را نیز برطرف کنید بهترین راه حل برای شما خواهد بود. پس با ما همراه باشید تا در ادامه با جزئیات عللی که چنین پیامدی را به دنبال دارد بیشتر آشنا شویم.

صفرا و زردی پوست

یکی از مکان هایی از بدن که می تواند زرد شدن پوست صورت و بدن را به وجود آورد تغییرات در کیسه صفرا خواهد بود. بنابراین فردی که در کیسه صفرا خود التهاباتی دارد و همچنین مجرای صفراوی او نیز تحت فشار قرار دارد باید با روش های مورد نظر به تشخیص قطعی برسد. پزشک می تواند کمک زیادی به شما کند. علاوه بر ملتهب شدن صفرا می توانیم تغییراتی از نظر بروز خارش های غیر عادی ، بالا رفتن درجه حرارت بدن و همچنین بروز دردهایی بخصوص در شکم را علائمی مهم از آن بدانیم.

کودکان و زردی پوست

اگر کودک شما بخصوص نوزادی که به تازگی متولد شده دارای پوستی زرد است ، که البته این زردی می تواند در درجه بندی های متنوعی نیز تقسیم بندی شود ، برای درمان آن سریعا به یک متخصص کودکان بروید. علت زردی در چنین مواقعی افزایش سطح بیلی روبین خواهد بود که معمولا نباید در خون بالا رود. پزشک با تجویز مصرف شیر مادر و همچنین تجویز نمودن یک سری از شربت ها سبب افزایش دفع بیلی روبین اضافی خواهد شد و در نهایت این علامت را برطرف خواهد کرد.

مشکلات کبد

در مواقعی که کبد شما هم دچار آسیب می شود احتمال زرد شدن در پوست صورت و بدن بالا می رود. این می تواند بر اثر سیروز کبدی اتفاق افتد. برخی از افراد بر اثر چنین بیماری شدیدا زرد می شوند به صورتی که سفیدی داخل چشم های آنها کاملا زرد است اما در مقابل افرادی هم خواهید دید که عکس چنین حالتی برای آنها رخ خواهد داد. در واقع از علائم دیگر این بیماران می توان به وجود خستگی شدید در آنها ، متورم شدن پاها ، بزرگ شدن شکم ، همچنین تهوع و استفراغ بسیار شدید نیز در آنها اشاره نمود.

 

سرطان در سیستم گوارش از معده تا روده ها

برخی از مواقع سیستمی که در گوارش ما دخیل هستند و وظیفه ی دفع نمودن سموم را نیز برعهده دارند در برخورد با بیماری سرطان وظیفه ی خود را انجام نمی دهند و سموم در بدن ما به صورت ناگهانی بالا می رود. زرد شدن پوست بدن از تظاهرات اصلی چنین سرطان هایی به شمار می آید. مدفوعی که حالت چربی دارد ، کم شدن وزن ، بروز دردهایی در شکم ، بی اشتها شدن ، تب و لرز شدید را می توانید تشخیص هایی برای ارجاع بیمار به نزد یک متخصص در نظر داشته باشید.

لیست دارویی خود را چک کنید!

به داروهایی که اخیرا مصرف نموده اید با دقت نگاه کنید. معمولا داروها می توانند تأثیر منفی بر بدن ما داشته باشند ، در حقیقت باید به این موضوع توجه نمود که این چنین داروهایی بر روی عملکرد اندام های ما عارضه می گذارند ، برای رفع این عوارض باید برای قطع نمودن دارو با پزشک خود مشورت کنید.

ضربه شدید به بدن

گاها بر اثر نزاعی که به وجود می آید و ضربات شدیدی که به بدن شما وارد می شود زرد شدن و تغییر رنگ به حالت بنفش و کبودی های پس از آن عادی خواهد بود که با کمی قرار دادن کیسه ی یخ می توانید چنین علامتی را از بین ببرید. اگر این زرد شدن با همان شدت بدون هیچ ضربه ای به وجود آمده باشد و در حال پیشروی به بدن شما باشد باید به دنبال تشخیص قطعی تر آن باشید.

آخرین دلیلی که برای زرد شدن پوست صورت نیز باید در نظر داشت وجود کم خونی خواهد بود ، کم خونی هایی که می تواند از حالت کم به یک کم خونی شدید تبدیل شود و زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. برای رفع این حالت در دخترانی که به دلیل قاعدگی هر ماه مقداری خون از دست می دهند بهتر است تا از قرص آهن مصرف نمایند.

 

  


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید