صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

علت درد در ناحیه ی پشت کمر

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۳ | 393 بازديد |  0
کمر درد انواع کمر درد دیسک کمر علت درد پایین کمر در زنان کمر ترکیه ستون فقرات کمر مهره های کمر کمر انسان ناحیه

شایع ترین عامل برای ایجاد درد در پشت کمر ، درد در ناحیه ای است که در گذشته کشیدگی از رباط ها و عضلات نیز در آن رخ داده باشد. این آسیب ها می توانند ناشی از ضعف این ساختارها و یا بلند کردن یک شیء از نوع سنگین به صورت کاملا اشتباه باشد. علت دیگر که از شیوع کمتری نیز برخوردار است ، آرتریت در ستون فقرات خواهد بود. اسکولیوز ، نوعی بیماری که قوس طبیعی ستون فقرات را تغییر می دهد ، می تواند دیگر عامل احتمالی باشد. سنگ های کیسه صفرا نیز می توانند موجب بروز درد در این ناحیه از بدن افراد شوند.

اگر درد شما بسیار شدید می باشد و بیشتر از سه روز نیز طول کشیده ، باید حتما به پزشک خود مراجعه نمایید. مشکلاتی مثل پاره شدن رباط ها ، وجود زخم در سیستم گوارشی ، عفونت های مختلف در کلیه ها و سنگ های صفراوی نیاز دارند تا هرچه سریع تر درمانی برای آنها نیز انجام شود. در بیشتر موارد می توانید این دردها را خود تسکین بدهید و این روش ها را به نوعی به کار ببندید.

در اولین روش استفاده از آب گرم را مدنظر خود قرار دهید. در برخی از افراد این دردها با یک دوش آب گرم تسکین خواهد یافت. گرما موجب افزایش جریان خون می شود ، که خود به تسریع در بهبود یازی می رساند. در دردهای شدیدتر دست کم دوبار در روز دوش بگیرید. در هیمن حین می توانید برخی از نرمش ها را نیز انجام دهید. سعی کنید که به آرامی به طرفین خود خم بشوید تا بتوانید با این خم و راست شدن ها توانایی حرکت بیشتری داشته باشید. اما سعی کنید این تغییر در جهت به میزان ایده آلی باشد و خارج از آن محدوده عمل نکنید.

در شیوه ی بعدی می توانید در وانی که آب گرمی در درون آن وجود دارد رفته و درآن یک خواب آرام و راحت را تجربه کنید. سعی کنید که این کار را برای مدت بیست دقیقه انجام دهید. دما باید در حد مناسبی باشد که فرد در آن احساس زیادی از داغی نداشته باشد و علاوه بر آن پس از قرار گرفتن در وان آب گرم بتواند به راحتی گرفتگی های موجود در عضلات را ا دست بدهد. هر عاملی که گرفتگی عضلات را به دنبال دارد ، پس از برخورد با این گرما از فعالیت خود صرف نظر خواهد کرد.

توپی بزرگ را بردارید. توپ هایی در بازار وجود دارند که از آنها به عنوان توپ های مخصوص ایروبیک یاد می شود. این توپ ها به دلیل بزرگ و نرم بودن به راحتی در هر جایی از بدن فرد قرار خواهند گرفت و می توانند نیرویی را برای برطرف کردن دردها نیز به همراه داشته باشند. این روش می تواند در دردهایی که برای پشت نی مسئله ساز هستند راه حل خوبی به  شمار می روند.

می توانید برای بهتر شدن این کار از توپ هایی استفاده کنید که معمولا این توپ ها برای بازی هایی نظیر تنیس نیز بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این توپ ها در درون جورای قرار داده و آن جوراب را ببندید. پس از آن بر روی توپ ها که در دو طرف ستون فقرات خود قرار خواهید داد دراز کشیده و از آن فشار نهایی برای اعمال تغییرات لذت ببرید. سعی کنید که سطح افقی خود را مشخص کنید و پس از آن در همان جهت به بالا یا به پایین بروید.

پس از آن که یک کیسه یخ بر روی ناحیه دردناک قرار دادید آنرا با یک باندکشی ببندید ، سپس بدن خود را به آرامی به چپ و راست بچرخانید. این حرکت را چندین بار در روند تکرار کنید. این کار در ابتدا مقداری با درد همراه است ، اما باید بدانید که استراحت مطلق راه درستی برای حل مشکلات موجود نخواهد بود. استرحات را اگر در فاصله زمانی طولانی تری انجام دهید ، احتمال ضعیف شدن عضلات وجود دارد ، البته اگر این نرمش پس از مدتی وضعیت را وخیم تر نماید ، از انجام دادن آنها خودداری نمایید.در هر شرایطی باید مراقبت های لازم را از کمر خود انجام دهید تا بتوانید پس از آن توانایی لازم برای انجام سایر امور را داشته باشید. در غیر این صورت برای هر کار کوچکی به دیگران وابسته خواهید بود.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید