صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

علائمی که در چشم ها خبر از بیماری می دهند؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۵ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۵۳ | 431 بازديد |  0
بیماریهای چشمی چیست علائم بیماری چشم بیماری های چشم و درمان آن بیماری خطرناک چشمی انواع بیماریهای قرنیه چشم بیماری های شبکیه چشم عکس ? علائمی بیماری دهند؟

تشخیص دادن این که چشم های شما سالم است یا خیر کار بسیار ساده ای خواهد بود زیرا هیچ گونه زحمتی وجود ندارد و تنها با یک نگاه کردن به آینه می توانید منتظر این باشید که چه تغییری در وجود شما اتفاق افتاده که حالا این چنین تغییر شکل داده اید. برخی از مواقع چشم های شما دچار تورم می شوند و همچنین برخی از مواقع هم چشم های شما با حالتی از قرمزی مواجه می شوند که این می تواند در خوش بینانه ترین حالت نشانه ای از خستگی زیاد باشد اما در حالت های دیگر می تواند هشداری از یک بیماری اساسی نیز باشد.

حالتی که چشم ها خسته اند!

اگر برای شما سخت است که تشخیص دهید چشم های خسته ای دارید یا خیر ، بهتر است تا به پیشینه خود سری بزنید. در این رابطه می توان انتظار داشت که اگر پیش از آن کارهای سخت که با چشم در ارتباط هستند همانند نگاه کردن به کامپیوتر ، انجام دادن فعالیت هایی همانند خیاطی و . . . را انجام داده اید به احتمال بسیار زیاد چشم های شما در زمان بسیار کوتاهی واکنشی را نشان می دهد که آن هم قرمز شدن خواهد بود. گاهی حتی این خستگی موجب می شود که اشک ریزشی هم از چشم های شما اتفاق افتد که باید از کار فاصله بگیرید و به چشم های خود استراحتی بدهید.

زمانی که به عروق چشم ها بیش از اندازه فشار می آید!

برخلاف تصور شما چشم ها نقاطی از بدن ما به شمار می آید که یک پزشک بدون آنکه بخواهد عملی را بر روی آن انجام دهد به آسانی می تواند از درون آن خبری بدهد و ما را از بسیاری از حالت های غیر متعارف آن باخبر سازد. رگ های خونی که در چشم ها وجود دارند می توانند بر اثر یک فشار ناگهانی نیز دچار پارگی شوند و در چشم خونریزی شدیدی را به وجود آورند که رفع چنین خونریزی کار ساده ای نخواهد بود. برخی از مواقع ممکن است که فشار در عروق بالا برود و در نهایت تنگی عروق نیز اتفاق افتد.  اگر در چنین وضعیتی به چشم پزشک مراجعه نکنید قطعا برای شما عواقب بیشتری را به دنبال دارد و می تواند سبب آسیب دیدن چشم ها شود. حتی نتیجه ای همانند کوری هم در آن وجود دارد.

آلرژی و تغییرات چشمی

تغییرات چشمی که در آلرژی ها مشاهده می کنید معمولا تغییراتی هستند که گاها نمی توانیم به آنها بی توجه باشیم زیرا اشک ریزش هایی برای چشم های شما اتفاق می افتد که می تواند نظر بسیاری از اطرافیان شما را به خود جلب کند. برخی از شرایط همانند قرار گرفتن در محیط هایی که دارای مواد آلرژن هستند مثل قرار گرفتن در محیطی که از گرده گل نیز مملوء است می تواند بر روی علائم چشمی ما مؤثر واقع شود. گاها علاوه بر علائم قرمزی و . . . شما می توانید نشانه هایی از تورم زیر چشم ها را هم مشاهده نمایید.

چربی خون خود را چک کنید!

شاید هیچ ارتباطی بین چربی خون و همچنین تغییرات چشمی وجود نداشته باشد اما در واقع می توان گفت که این تصور کاملا اشتباه است زیرا ارتباط بسیار نزدیکی بین این دو وجود دارد که می تواند سبب واکنش چشم ها به آن شود. در صورتی که اطراف عنبیه چشم های شما یک حالت دایره ای سفید رنگی نیز وجود داشته باشد نشانه ی بسیار خطرناکی از افزایش چربی خون خواهد بود که معمولا از نوع کلسترولی است.

 

 دیابتی ها و چشم های قرمز

در بیماری دیابت یکی از اتفاقات مهمی که ممکن است رخ دهد و باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید در رابطه با بروز مشکلات چشمی خواهد بود. در این بیماران معمولا مشکلات چشمی نیز بیشتر دیده می شود. بنابراین باید به این موضوع توجه نمود که چگونه می توان پیشگیری کرد. آسیب به عروق شبکیه یکی از شایع ترین دلایل عوارض چشمی در بیماران دیابتی خواهد بود که باید همواره نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید. نشانه های اولیه ای که در این رابطه وجود دارد وجود قرمزی بیش از اندازه چشم ها خواهد بود. پزشک با کمک دستگاه هایی که دارد می تواند بررسی های اولیه ای را در این خصوص انجام دهد و شما را به یک راه درست هدایت کند.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید