صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

علائمی کم آبی بدن را چگونه تشخیص دهیم؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ , ۲۰:۴۶ | 186 بازديد |  0
کم آبی بدن و سوزش ادرار درمان کم ابی بدن کودک کم ابی بدن باعث چه میشود درمان کم ابی مغز برای کم ابی بدن چه بخوریم کم آبی بدن و ریزش مو کم ? علائمی چگونه تشخیص دهیم؟

نقشی که آب برای ما ایفا می کند می تواند یکی از حیاتی ترین نقش ها باشد ، ما بدون غذا می توانیم تا چند هفته نبود آنها را تحمل کنیم و سلامتی خویش را حفظ کنیم اما بدون حضور آب و همچنین بدون حضور هوا تحمل یک چنین موقعیتی بسیار سخت خواهد بود. بنابراین با تشخیص دادن علائمی که نشان دهنده وجود کم آبی در بدن ما است می توانیم به آسانی از عواقب مربوط به آن نیز پیشگیری به عمل آوریم. ما باید بتوانیم در طول روز میزان مناسبی از آب را بنوشیم در غیر این صورت احتمال بروز علائم کم آّی غیرقابل اجتناب خواهد بود.

 بهتر است تا به صورت روتین در طول روز یک یا چند لیوان آب را مصرف نماییم ، این را بدانید که هیچ گاه آب بدن از طریق نوشیدن مایعات دیگر به عنوان مایعات جایگزین جبران نخواهد شد زیرا نمی تواند جای یک لیوان آب را بگیرد. آب به تنهایی خود تمامی نیازهای مربوط به مایعات را در بدن ما برطرف خواهد کرد ، بنابراین بهتر است تا از این مایع استفاده نماییم. در ادامه علائمی را مربوط به کم آبی بررسی خواهیم کرد که می توانید با دیده  شدن آنها به فکر بررسی بیشتر باشید.

اولین علامت کم آبی را در دهان خود جستجو کنید!

معمولا زمانی که کم آبی اتفاق می افتد اولین علائمی که از آن می توانیم باخبر شویم در رابطه با خشک شدن دهان و به ویژه خشک شدن گلوی شما خواهد بود. زمانی که این تغییرات در بدن شما اتفاق می افتد معمولا چسبندگی هایی نیز ایجاد خواهد شد که می تواند این علائم را در دهان شما نشان دهد. چسبندگی اگر در دهان رخ دهد حس بسیار بدی را به دنبال دارد. بنابراین برای رفع این علائم و سرفه های احتمالی بهتر است تا کمی آب بنوشید. در صورتی که شما از آب قند برای رفع تشنگی خود بهره ببرید نمی توانید کم آبی خود را جبران نمایید ، زیرا شیرینی جات علائم مربوط به تشنگی را شدیدتر تظاهر می کنند.

خشکی در پوست و ارتباط آن با کم آبی

به پوست دستان خود و همچنین به پوست بدن خود توجه کنید ، با یک دست زدن ساده می توانید متوجه خشکی شوید ، البته بهتر است که این کار توسط فرد دیگری که میزان لطافت پوست بالایی دارد انجام شود . در نهایت می توانید تشخیص دهید که آیا پوست زبر یا نرمی دارید ، در مواقعی که پوست شما از نظر میزان ضخامت بسیار زبر تر نشان می دهد باید از مرطوب کننده ها و علاوه بر آن از میزان بالایی مصرف آب در طول روز بهره ببرید. حقیقتا می توانید به این نکته نیز توجه نمایید که کم آبی بدن شما با آب برطرف می شود اما مصرف نمودن آب بیشتر از حد نیاز بدن هم مطلوب نیست و شاید سبب بروز استفراغ و . . .شود.

تغییر در وضعیت چشم ها

معمولا افراد مبتلا به این نوع عارضه یعنی کم آبی علائمی را در چشم های خود می بینند ، مثلا گود شدن بیش از اندازه زیر چشم ها. این گودی با گودی های معمولی که ناشی از خستگی هستند متفاوت خواهد بود. تشنگی شدید می تواند دائما به سراغ فرد بیاید ، بنابراین این خود یکی از نشانه هایی است که باید به وضعیت کم آبی بدن خود دقت نمایید. اگر دائما تشنه هستید و همچنین زیر چشم های شما گود افتاده بنابراین به دنبال مصرف آب در طول روز باشید. اگر این علائم را برطرف نکنید رفته رفته تأثیر خود را بر روی سلامت چشم های شما می گذارد و دیگر نمی توانید این علائم را نیز برطرف نمایید.

تغییر در اجابت مزاج

اگر کم آبی در بدن شما شدید شود بنابراین می توانید با علامتی حاد هم روبه رو شوید ، این علامت حاد را می توانیم تغییر در اجابت مزاج بدانیم. در حقیقت افرادی که دائما علائمی نظیر یبوست را تجربه می کنند باید به کمبود آب در بدن خود شک داشته باشند. علاوه بر آن در ظاهر فرد شما می توانید تغییراتی را در ظاهر ماهیچه ها مشاهده نمایید که شاید در حالت سلامتی بدن این کاهش در حجم ماهیچه ها وجود نداشته باشد.

 

 

 

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید