صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار عمومی پزشکی  

علائم و درمان انحراف چشم

نویسنده : | اخبار عمومی پزشکی | ۱۵ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۴۱ | 277 بازديد |  1
عکس انحراف چشم عوارض عمل انحراف چشم درمان انحراف چشم با طب سنتی آیا عمل انحراف چشم خطرناک است انحراف چشم خیراندیش انواع انحراف چشم در ک? علائم درمان انحراف

دلایلی که برای ابتلا به انحراف چشم وجود دارند دلایل گسترده ای هستند اما این عارضه درمان هایی هم دارد که تنها نقش زمان برای آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نقش زمان عاملی است که می تواند این انحراف چشم را ماندگار نموده یا از پیشرفت آن جلوگیری کند. در واقع افرادی که توانسته اند در زمان معین برای تغییر اقدام کنند با کمترین هزینه این مشکل بسیار مهم را در فرزند خود درمان نموده اند و سلامتی و زیبایی دوباره را به او بازگرداندند ، به همین دلیل سنجش بینایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شاید انحراف چشم از نظر بسیاری از افراد درمانی نداشته باشد اما در واقع این باور کاملا اشتباه است. انحراف چشم یک بیماری عجیب نیست در حقیقت می توان به آسانی این بیماری را تشخیص داد ، زیرا در سریع ترین زمان ممکن این اتفاق به وجود خواهد آمد و به صورت کامل انحراف داشتن چشم ها قابل تشخیص هستند. در حقیقت نام این پدیده در پزشکی استرابیسم است. انحراف داشتن چشم ها می تواند زمانی که دو چشم شما در یک محور قرار نداشته باشد به صورت قطعی ثابت شود در سایر موارد نمی توان تشخیص داد. این عارضه رفته رفته ایجاد می شود و شدت می گیرد.

انواع انحراف چشم

انحراف چشم تنها انحرافی نیست که به سمت داخل باشد در حقیقت این انحراف می تواند به سمت خارج باشد ، حتی برخی از مواقع می تواند به سمت بالا باشد . در مواقعی که این عارضه بسیار شدید باشد به آسانی قابل تشخیص خواهد بود اما زمانی که بسیار ریز باشد امکان تشخیص دادن آن امکان پذیر نیست.  متخصصین اطفال می توانند به آسانی این تغییرات را تشخیص دهند و در کمترین زمان ممکن آنها را اصلاح کنند. البته این موضوع ارتباط مستقیمی با توجه مادرها دارد.

 انحراف چشم در حقیقت در دو قسمت کلی تقسیم خواهد شد که شامل مادرزادی یعنی از ابتدای تولد و نوع اکتسابی که پس از گذشت زمان می باشد طبقه بندی می شود. این مسئله در حالت معمولی تهدیدی برای سلامتی یک انسان نیست اما در مواردی که شدید می شود می تواند دلیلی برای ابتلا به یک بیماری مهم تر همانند تومورها باشد. در صورتی که تومور در کار باشد عوارض به شدت دچار افزایش خواهد بود.

 از عوارضی که انحراف چشم به وجودمی آورد دوبینی در سنین بالا خواهد بود. این عارضه می تواند بر اثر یک ضربه نیز امکان پذیر باشد. در مواقعی که تصادف ها به شدت اتفاق می افتد چنین عارضه ای بیشتر دیده می شود. در مواقعی که مادرزادی است می توان در سن یک سالگی این جراحی را انجام داد اما در مواقعی که به دلیل ضربه چنین عارضه ای رخ داده بهتر است که تا شش ماه بعد از حادثه صبر کرد و با جراحی این علامت را پایان داد.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید