صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

علائم اولیه در بیماری آلزایمر

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۰۹ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۳۷ | 152 بازديد |  0
مرگ بیماران آلزایمری پیشگیری از آلزایمر جدیدترین داروی آلزایمر آلزایمر در جوانی آلزایمر در سالمندان درمان آلزایمر در طب سنتی آلزایم علائم اولیه بیماری آلزایمر

آلزایمر یکی از بیماری هایی است که می تواند شرایط نامناسبی را برای زندگی یک فرد ایجاد کند ، او دیگر نمی تواند همچون قبل به شرایط زندگی بپردازد. آلزایمر موجب می شود تا فرد توانایی فکر کردن و به خاطر سپردن را از دست بدهد.  این بیماری را می توان در همان مراحل اولیه تشخیص داد و به خوبی با آن مقابله نمود. البته برخی از مواقع این علائم تا حدی خطرناک می شود که می تواند به مراحل پیشرفته تری برسد و در نهایت برای درمان دیر شود.

زوال عق دسته ای از بیماری ها را شامل می شود و تفاوت بسیاری با زوال عق دارد ، بنابراین باید انتظار داشته باشید که این بیماری باید به صورت پیشرفته تری بررسی شود. بیماری آلزایمر علائم متفاوتی در خود دارد ، بنابراین این احتمال وجود دارد که ما علائمی که مربوط به زوال عقلی می باشد را با آن اشتباه فرض کنیم. این علائم عبارتند از این که فرد دچار کاهش در میزان حافظه خود می شود ، همچنین اختلالاتی از نظر تفکر دارد و عقل و منطق او به درستی جوابگوی برخی از مسائل نیست.

 علائم اولیه در بیماری آلزایمر

با آنکه بیماری آلزایمر امروزه با روند رو به رشدی همراه است اما هنوز هم تشخیص دادن آن کار ساده ای نخواهد بود. فرد از نظر حافظه دچار مشکلاتی است. در حقیقت می توان گفت که حافظه او از نظر بلند مدت بودن دچار مشکلاتی شده است. در حقیقت نمی تواند تمامی حوادث را در زندگی خود به خاطر آورد. بارها پیش می آید که کارها را به صورت تکراری در زندگی خود انجام می دهد.

این افراد از نظر گفتاری در برخی از مواقع با مشکلاتی مواجه می شوند. معمولا ساختن جمله های بلند و کوتاه برای آنها امکان پذیر نیست. پس به دلیل آنکه کنترلی بر روی صحبت های خود ندارند به احتمال زیاد این مشکل هم دیده می شود که اطرافیان از صحبت های آنها هیچ چیزی را متوجه نمی شوند.

 افراد مبتلا به آلزامر نمی دانند که در کجا حضور دارند ، نه زمان برای آنها معنایی دارد و نه مکانی که باید در آن باشند. حالتی از گیجی به سراغشان می آید که غیر قابل تشخیص است. برخی از مسئولیت های زندگی را که جزء وظایف روزمره ی آنهاست به فراموشی می سپارند.

از نظر بهداشتی تمیزی را از یاد می برند. بی اختیاری در ادرار و مدفوع در این افراد دیده می شود که شاید یکی از بزرگترین معضلات مربوط به افراد مبتلا باشد.

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید