صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 اخبار پزشکی  

علائم ام اس را در دو جنس چگونه تشخیص دهیم؟

نویسنده : | اخبار پزشکی | ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ , ۱۹:۲۵ | 208 بازديد |  0
عواقب بیماری ام اس بیماری ام اس درمان دارد تشخیص بیماری ام اس انواع بیماری ام اس درمان بیماری ام اس علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست بی? علائم چگونه تشخیص دهیم؟

ام اس از بیماری هایی است که می تواند همزمان چندین علامت را با هم شامل شود ، بنابراین بسیار مهم است که شما در اسرع وقت آن را نیز تشخیص دهید و به سرعت مراحل درمان کنترلی آن را نیز انجام دهید. در غیر این صورت تأٍیر فوری خود را بر روی سیستم عصبی و همچنین سیستم نخاعی نیز وارد خواهد کرد. رفته رفته مغز و نخاع عملکرد طبیعی خود را از دست می دهند و نمی توانند در واکنش ها به خوبی عمل کنند ، بنابراین فرد مورد نظر نمی تواند کارهای سریعی همچون راه رفتن یا دویدن را انجام دهد.

متأسفانه بررسی های اولیه به این نکته اشاره دارد که به عنوان رایج ترین جنس بانوان برای این بیماری انتخاب شده اند و به صورت انتخابی نیز بانوان تشخیص داده می شوند که فاکتورهای لازم برای ابتلا را دارند ، اما در آقایان این درصد ابتلا در حدود سه برابر کمتر خواهد بود که در نوع خود رقم متفاوتی را نشان می دهد. بنابراین خانم ها باید به علائم اولیه ی آن توجه نمایند و در اسرع وقت نیز در صورت تشخیص دادن این علائم به پزشک مراجعه نمایند. پزشک با دارو درمانی می تواند رشد این بیماری را تحت کنترل خود قرار دهد.

بیماری ام اس یا التهاب

ملتهب شدن در هر جایی از بدن باید سریعا مورد پیگیری نیز قرار داشته باشد اما ما می توانیم به این نکته توجه کنیم که ملتهب شدن سیستم عصبی قطعا عوارضی را به دنبال دارد که باید توجه ویژه ای را نسبت به آن کنیم. این علائم آسیب زننده هستند و رفته رفته سبب از دست رفتن غلاف میلین می شوند. در صورتی که این غلاف وجود نداشته باشد عملا با تضعیف شدن سیستم عصبی و پاسخ های عصبی روبه رو خواهید شد. مثلا در زمان بلند کردن یک جسم مهم دیگر عملکردی از سوی دست های شما دیده نمی شود و آن جسم نیز بر روی زمین می افتد.

علامت هایی در عضلات دیده می شود. این عضلات می تواند به شکل های متنوعی تحت تأثیر قرار گیرند. به عنوان مثال می توانیم تغییرات در راه رفتن را بدانیم. فرد نمی تواند به خوبی و به سرعت راه برود. این علامت اغلب در جوانی نیز رخ خواهد داد. فرد مورد نظر راه می رود اما این راه رفتن او ه کندی انجام خواهد شد ، یا آنکه در اعضای مهم همانند دست و پاها شما لرزش هایی را مشاهده خواهید کرد که این لرزش ها تبدیل به یک ضعف هم می شوند. فرد مورد نظر نمی تواند تعادلی را که دارد حفظ نماید.

دردهای عضلانی شدیدی به بدن وارد خواهد شد ، عملا بی حس شدن اتفاق می افتد ، فرد مبتلا به بیماری ام اس نمی تواند انگشتان دست و همچنین پای خود را تکان دهد زیرا حسی در آنها وجود ندارد. تا اینجا می توانیم تأثیر ام اس را بر روی سیستم عضلانی بدن بدانیم در حالی که این مشکل در سیستم های دیگر مرتبط با اعصاب هم دیده خواهد شد. به عنوان مثال می توانیم تأثیر بر روی دید شخص را نمونه ای از آن بدانیم.

 علامت هایی در چشم در افراد مبتلا به ام اس دیده می شود ، این علائم در هر دو جنس نیز مشترک خواهد بود. فرد در حال دیدن است اما دوبینی وجود دارد ، مثلا نمی تواند جزئیات را تشخیص دهد. علاوه بر دوبینی امکان تاردیدن هم دور از انتظار نخواهد بود. شما می توانید به یک منظره نگاه کنید ، اما در عین حال نمی توانید چشم های خود را حرکت دهید. چشم نیز می بیند اما شما تنها با یک چشم خود مشاهده می کنید عملا یک چشم شما توانایی دیدن خود را از دست داده است .

در مبتلایان به ام اس که فرقی ندارد چه زن باشد چه مرد تغییراتی در عملکرد روده ها نیز دیده شده است. مثلا فرد نمی تواند به خوبی مثانه خود را حفظ کند. روده های او نیز عملکرد نامناسبی دارد. این تغییرات به آن دلیل است که اعصابی که پاسخ دهنده هستند و باید این اعصاب را برای خروج فعال کنند از کار افتاده اند و عملا شخص دچار بی اختیاری خواهد شد. 

 

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید