صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

عادت هایی که به سلامتی منتهی می شوند!!!

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ , ۲۰:۳۳ | 139 بازديد |  0
شیوه زندگی سالم چیست راه های زندگی سالم سبک زندگی سالم pdfتعریف سبک زندگی سالم مقاله سبک زندگی سالم زندگی سالم اسلامی سایت زندگی سالم انشا زن? عادت هایی سلامتی منتهی شوند!!!

یک سری از رفتارها در وجود ما قرار گرفته است که به صورت کاملا غریزی بوده و هیچ نوع آموزشی در این رابطه وجود ندارد. بنابراین بسیار مهم است که ما چگونه و تحت چه شرایطی این رفتارها را انجام می دهیم. در اغلب موارد این رفتارها می توانند به راهی برای برقراری سلامتی در وجود ما تبدیل شوند  بنابراین آگاهی در خصوص آنها می تواند به تداوم آنها کمک زیادی کند و این خود امری بسیار مهم در پیشگیری از بیماری های مختلف می باشد.

اولین عادت بسیار خوب در رابطه با ورزش کردن می باشد. معمولا افرادی که ورزش بسیاری انجام می دهند باید بتوانند وزن متعادلی را برای خود حفظ نمایند. از این رو بسیار ارزشمند است که این افراد به ورزش کردن خود ادامه دهند و هرگز آن را فراموش نکرده و از یاد نبرند . زیرا هر نوع تأخیر در این راه می تواند به ضرر خود آنها تمام شود. سعی کنید تا ورزش کردن و حتی پیاده روی را به عادتی روزانه برای خود تبدیل کنید. اینطور نباشد که تنها به اسم به سراغ ورزش بروید و در عمل خبری از آن نباشد.

از طرفی ورزش کردن به تنهایی نمی تواند به عاملی برای سلامت بدن شما تبدیل شود ، در این راه یک گزینه بالاتری هم پا در میانی خواهد کرد و آن هم گزینه ای به نام تغذیه سالم خواهد بود. بنابراین اگر بتوانید از این طریق هم ورزش و هم تغذیه ای سالم را ادامه دهید قطعا از بسیاری بیماری ها جلوگیری خواهید کرد. رژیم سالم رژیمی است که شما می توانید در آن به افزایش مصرف سبزیجات و کاهش مواد مضری همچون شیرینی جات ، مواد گوشتی مضر و . . . بپردازید.

شاید در ابتدا نهادینه کردن این عادت ها تنها برای یک فرد کار راحتی باشد اما مسئول سلامت یک خانواده در حقیقت خانواده های آنها هستند و از این رو بسیار مهم است که خانواده ها با کار گروهی و تعامل یکدیگر به سلامتی بیشتری دست یابند. شاید در ابتدا به بزرگترین مشکل در خانواده تبدیل شود اما پس از مدتی این کار به نوعی عادت تلقی می شود و در صورت عدم رعایت شما خود ناراحت خواهید شد زیرا وظیفه ای مهم در قبال سلامتی خود را به خوبی انجام نداده اید.سعی کنید در ابتدا به عادات مهمی دست یابید که این عادات به راحتی برای شما امکان پذیر باشد.

به عنوان مثال سعی کنید تا به جای استفاده از چای سیاه تا حد امکان از چای سبز در رژیم روزانه خود استفاده نمایید. چای سبز در برابر چای سیاه بسیار با ارزش می باشد و می تواند به راحتی تمامی مشکلات مربوط به سلامتی و عدم تعادل بدن را حل نماید. امروزه چای سبز در شکل بسته هایی موجود می باشد که برای هر روز می توانید یکی از این بسته ها را در داخل آب جوش انداخته و پس از رنگی شدن فنجان خود از آن میل نمایید. چای سبز تعداد زیادی آنتی اکسیدان در داخل خود دارد که می تواند این مواد را به بدن شما برساند و از این طریق از بسیار سموم مضر برای سلامتی که می تواند بدن شما را به سمت مریض شدن پیش ببرند جلوگیری نماید. چای سبز علاوه بر سلامتی شما می تواند تا اندازه زیادی به کم کردن وزن شما هم کمک کمد.

سعی کنید تا در مرحله بعدی از مصرف کردن تنقلات بپرهیزید. تنقلات امروزه در انواع و اقسام گوناگونی وجود دارند اما هیچ یک از آنها نمی تواند به سلامتی بدن شما کمک زیادی کند. در حقیقت به جای کمک کردن بیشتر موجب مریضی در شما می شوند. یکی از راه هایی که می توانید سلامتی بدن خود را تحت تأثیر قرار دهید در ارتباط با همین موضوع یعنی جایگزینی یک سری از مواد مضر می باشد. به عنوان مثال در نظر داشته باشید که یک فرد گرسنه است و به جای مصرف نان و پنیر سالم دوست دارد تا چیپس استفاده کند. قطعا چیپس می تواند جلوی گرسنگی او را بگیرد اما نمی تواند به صورت کامل سلامتی او را تضمین کند.

حتما استفاده از سبزی ها و میوه ها را در رژیم روزانه خود قرار دهید. معمولا استفاده از این مواد می تواند بسیار کارساز باشد و تا حد امکان از بسیاری بیماری ها نظیر بیماری های گوارشی و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی جلوگیری نماید. زمانی که شما می توانید تنها با یک رژیم ساده از بسیاری بیماری ها پیشگیری کنید نیازی نیست که شما از قرص ها و داروهای گران قیمت برای این کار استفاده نمایید. این خود می تواند به نوعی مدیریت در هزینه ها به حساب آید. سعی کنید در  کنار این مواد از آب کافی هم در طول روز استفاده کنید.


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید