صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- برنامه ورزشی  

صحیح دویدن را بیاموزیم!

نویسنده : | برنامه ورزشی | ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ , ۰۱:۴۵ | 161 بازديد |  0
صحیح دویدن مضرات دویدن دویدن برای تناسب اندام برنامه دویدن روزانه مدت زمان دویدن دویدن برای لاغری فواید دویدن در شب دویدن و لاغری شک? صحیح دویدن بیاموزیم!

قطعا زمانی که ما نتوانیم ورزش خود را به درستی انجام دهیم به جای آنکه بتواند راهی برای درمان دردهای ما باشد می تواند راهی برای افزایش دردهای ما به شمار رود. بخصوص زمانی که دویدن را به عنوان یک ورزش روتین نیز در نظر داریم باید همواره این نکته را مدنظر قرار دهیم که ورزش کردن می تواند سلامت به همراه داشته باشد اما دویدن نادرست می تواند سبب آسیب به اعضای مختلف در بدن ما شود.

ما در واقع همواره باید این نکته را مدنظر خود قرار دهیم که در ابتدا باید کفش هایی که آماده می کنیم کفش های ورزشی باشند تا با هر بار گام برداشتن فشار مضاعفی نیز بر روی بدن ما بخصوص در پاهای ما وارد نشود. در صورتی که ما از کفش هایی که آج مناسبی ندارند و ارتفاع بسیار کمی دارند استفاده کنیم تمامی فشارها بر روی پاهای ما وارد می شود و کنترل نمودن آن کمی سخت خواهد بود. برای خریدن چنین کفش هایی بهتر است تا شما به مغازه هایی بروید که این کار را تخصصی انجام می دهند زیرا آنها در این رابطه توانایی لازم را دارند. حتی انحراف داشتن پاها هم می تواند دلیل برای این باشد که شما می توانید از کفشی دیگر نیز استفاده کنید.

بیش از اندازه دویدن را کنار بگذارید. سرعت دویدن شما باید یک سرعت نرمال و آرام باشد ، در این صورت است که یک ورزش مفید دارید. اما اگر در سریع ترین زمان ممکن فشار زیادی به بدن خود وارد آورده باشید در نهایت می تواند سبب اختلال در عملکرد شما شود. این فشار به صورت ناگهانی آسیب زننده خواهد بود اما اگر رفته رفته باشد هیچ مشکلی را ایجاد نخواهد کرد. بیشترین منطقه ای از بدن که آسیب ها به آن تمایل دارند در قسمت پاشنه یا زانوها خواهد بود. 

یک برنامه منظمی برای دویدن خود داشته باشید مثلا این کار را از یک زمان بسیار کوتاه آغاز کنید و در نهایت رفته رفته در تعداد روزهای طولانی آن را انجام داده و به هدفی که می خواهید برسید. به عضلات خود استراحت بدهید اما آنها را تنها در همان حالت نگه ندارید و اجازه دهید تا کمی هم ورزش کنند و خسته شوند. این روند موجب می شود تا بدن همیشه در حالت آماده باش قرار داشته باشد.

برخی از دونده ها در زمانی که می دوند یک سری از مشکلات را دارند که باید به آنها گوشزد کرد . مثلا می توانیم در خصوص برداشتن گام های بلند اشاره کوتاه داشته باشیم. این که شما گامی بلندتر داشته باشید دلیل برای آن نمی شود که قطعا سرعتی بیشتر دارید و سریع تر به مقصد خود خواهید رسید. بلکه در این صورت فشار بر روی پاشنه پاهای شما نیز بیشتر خواهد شد. هرچه گام شما بلند تر شود در نهایت میزان انرژی که صرف خواهید کرد  نیز بیشتر از قبل خواهد شد. این انرژی را نمی توان به هیچ روش دیگری جبران نمود.

برای آنکه بتوانید در زمان دویدن های طولانی خود به راحتی نفس بکشید و رفته رفته بتوانید انرژی خود را نیز به دست آورید بهترین راه حل این است که شما باید تناسب اندام خود را به نوعی حفظ نمایید. بدین منظور بهتر است تا دست های خود را در کنار کمر خویش نیز قفل در حالت بدون فشار نگاه دارید. آرنج ها در این وضعیت در قسمت کناری شما قرار می کیرند. این حلت می تواند حرکت آزادانه را برای بازوهای شما به دنبال داشته باشد تا در جایی قفلذ نشده باشد.

اگر قصد دارید تا در جایی که سرازیری دارد بدوید بهترین راه حل برای شما این است که در این شرایط بدن خود را به همان جهت هل بدهید. اگر این کار را انجام دهید از فشار و نیرویی که این مسیر به سمت پایین به بدن شما وارد می کند رهایی خواهید یافت.  در این شرایط تنها موقعیت برای حفظ تعادل بدنتان این است که شما قدم هایی که برمیدارید بسیار کوتاه باشند ، علاوه بر آن این قدم ها را با یک سرعت نرمال و تقریبا کوتاه تر بردارید. از این طریق می توان گفت که فشار بر روی مفصل ها وجود دارد بسیار کمتر می شود.

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید