صفحه در حال بارگذاری است ...
 آخرین خبرهای داغ

تمام صفحه بالای بلا
 0 -- بهداشت و ارتقا سلامت  

سرفه های طولانی چگونه درمان می شوند؟

نویسنده : | بهداشت و ارتقا سلامت | ۱۸ دی ۱۳۹۷ , ۲۳:۳۹ | 159 بازديد |  0
درمان گیاهی سرفه مزمن سرفه مزمن خلط دار سرفه مزمن چیست سرفه مزمن در کودکان سرفه های آلرژیک سرفه های عصبی درمان سرفه های مزمن در طب سنتی سرفه طولانی چگونه درمان شوند؟

برخی از مواقع فرد به یک سرماخوردگی جزئی نیز دچار می شود اما پس از مدتی می توان انتظار داشت که این سرفه ها به صورت طولانی مدت نیز ادامه دارند و می توانند شرایط بدی را برای فرد ایجاد نمایند. در حقیقت عوامل زیادی در چنین اتفاقی دخیل هستند اما در هر صورت باید این علامت را با پزشک خود درمیان بگذارید تا بتواند تشخیص مناسب تری را برای بیماری شما بدهد. طولانی شدن سرفه ها می تواند فرد را از هر نظر مثلا حضور در مکانی اجتماعی برحذر دارد زیرا نظر همه ی اطرافیان را به خود جلب خواهد کرد.

علامتی که از آن به عنوان سرفه یاد می شود می تواند یک حالت هشداردهنده از دفاع بدن باشد. مثلا برخی از افراد هستند که سیستم تنفسی آنها بسیار تحریک پذیر است ، بنابراین به هر نوع ماده ی آلرژنی واکنش نشان می دهند ، چنین افرادی باید در کمترین زمان ممکن از این مواد دوری کنند زیرا به احتمال زیاد با قرار گرفتن در برابر آنها به شدت دچار تغییر حالت شده و در نتیجه سیستم آنها مختل می شود. علائمی نظیر سرفه در چنین افرادی عادی خواهد بود. برخلاف نظر ما سرفه برای چنین افرادی مفید است زیرا می تواند ریه ها را به خوبی پاک کند.

بی توجهی به سرفه های طولانی مدت

اگر سرفه های شما در هر صورتی طولانی شود و با درمان های اولیه هم بهبود نیابد باید فرض را بر عفونت ریه قرار دهیم. ریه ها در برخی از فصول سال بخصوص در فصل زمستان به دلیل وجود مواد آلرژی زا و عفونتی در هوا می توانند به شدت دچار تغییراتی شوند. عفونت ها یکی از شرایطی است که برای افراد رخ می دهد و در صورت بی توجهی می تواند شرایط بسیار بدتری را همانند پنومونی به دنبال داشته باشد. بنابراین چه خوب است که در مرحله ی بعدی برای مدت دو هفته درمان های دارویی مناسب را برای عفونت ها دنبال کنیم. در مرحله ی بعدی اگر باز هم سرفه های زیاد ، خلط حتی وجود خلط خونی ، کاهش وزن ، بی اشتهایی ، تعریق در خواب و . . . به علائم اضافه شود شک بر روی گزینه ی بعدی نیز وجود دارد و می توان به بیماری های جدی تری فکر کرد.

سرفه های طولانی مدت و دلایل اولیه

وجود برخی از آلرژی ها ، حتی وجود آسم ،  عوارضی که مربوط به داروها هستند ، علائم مربوط به رفلاکس در معده و  وجود بیماری هایی مهم تر نظیر سل و بیماری وخیم تری همچون سرطان ریه در مراحل بعدی تشخیصی قرار می گیرد.

 

 


تبلیغات پزشکی

ارسال دیدگاه و نظرات شما


برای ارسال نظر می بایست وارد حساب کاربری تان شوید
ثبت نام کنید و یا اگر قبلا ثبت نام کردید اکنون وارد شوید

آخرین نظرات ارسالی


تا کنون نظری ارسال نشده ، شما اولین نفر باشید